Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
3 грудня 2021 року, п'ятниця  №57 (5418) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    
images
полоса
images
images
Суспільство
images  
images
images
images
28/11/2013      надрукуватипрочитало 1612 человек  

images
Європейська толока
images

В Україні продовжують жваво обговорювати перспективи євроінтеграції

28-29 листопада у столиці Литви Вільнюсі відбуватиметься саміт Східного партнерства. Саме там Україна планувала підписати Угоду про асоціацію з ЄС, але призупинила цей процес, посилаючись на проблеми в економіці внаслідок позиції Росії. Ця гаряча тема залишається найбільш обговорюваною у суспільстві. Як не втомлюється наголошувати вітчизняна влада, призупинення підписання Угоди зовсім не означає відмови від курсу на євроінтеграцію. Зі слів Президента Віктора Януковича, Україна продовжує тримати курс на Європу, але на сьогодні важко точно сказати, коли це питання буде вирішено, — в першу чергу необхідно домовитись про створення більш сприятливих для нашої країни економічних умов для співпраці. В свою чергу, прем’єр-міністр Микола Азаров запевняє, що в України є план врегулювання протиріч, які виникли в ході переговорів щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, адже рівноправна участь у найбільшому за обсягом і одному з найбільш технологічних ринків світу — європейському — це реальний шанс структурної перебудови та модернізації нашої економіки. Водночас Україна не бажає втратити ринок іншого свого стратегічного партнера — Росії, тож пропонує вирішувати проблемні питання у тристоронньому порядку за участю всіх сторін.

Новий план


Україна продовжуватиме курс на євроінтеграцію. Президент України Віктор Янукович запевняє учасників Євромайданів у країні, що підтримує їхні євроінтеграційні прагнення. За його словами, Україна визначилася щодо підписання Угоди з Євросоюзом, та умови співпраці сторін мають відповідати інтересам українського народу. “Щоб країна була конкурентоспроможною. Як тільки ми вийдемо на той рівень, який нам буде комфортним, і коли він буде відповідати нашим інтересам, коли ми домовимось на нормальних умовах, тоді будемо вести розмову про підписання. Коли це буде? Швидко чи не дуже швидко — час покаже. Я хочу, щоб цей час був якомога скоріше”,— підкреслив Президент.

Україна вважає найбільш оптимальним варіантом врегулювання спірних питань навколо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом переговори за участю трьох сторін — України, ЄС та Росії, причому вони мають відбутися до підписання цієї Угоди. За словами Віктора Януковича, українська економіка потребує підтримки — для переходу на європейські стандарти необхідно не менше 20 млрд євро на рік, а в цілому до 2017 року — приблизно 160 млрд євро. Кредитні ж вимоги МВФ щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення влада вважає неприйнятними.

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголошує зі свого боку, що в України є план врегулювання неузгодженостей, які виникли в ході переговорів щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС. “Ми принципово вирішили, що рівноправна участь у найбільшому за обсягом і одному з найбільш технологічних ринків світу — європейському — це реальний шанс структурної перебудови та модернізації економіки України. Водночас ми переконували, що така участь не створює загрози Росії, навпаки – відкриває нові можливості співпраці,— зазначив Микола Азаров.— Ці переговори з кожним з партнерів окремо не привели до врегулювання протиріч”. Він наголосив, що “наша позиція заснована на інтересах України”. Саме з таким посланням нашим партнерам Президент України візьме участь у вільнюському саміті Східного партнерства. “Хочу підкреслити, що мета тристоронніх переговорів – зняти протиріччя і підписати Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на кращих для України умовах, не втрачаючи ринків ні Росії, ні ЄС”,— наголосив він.

Українські промисловці та підприємці також підтримують підписання Угоди про асоціацію з ЄС та водночас наголошують: кожен зроблений в цьому напрямку крок має відповідати балансу наших національних інтересів з інтересами стратегічних партнерів. “Попри всі складнощі соціально-економічного моменту, найсерйознішими для країни залишаються внутрішні ризики. Якщо не займатися вирішенням внутрішніх проблем, позиція України в світі, в тому числі в переговорному процесі з ЄС, буде значно послабленою. А це зашкодить стратегічним інтересам України”,— зазначив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. За його словами, промисловці і підприємці України розглядають Євросоюз як доступ до дуже платоспроможного та ємного ринку із 507 млн споживачів. Економіка ЄС — друга в світі, ВВП держав-членів Євросоюзу становить майже $416 трлн. Український бізнес розуміє ці переваги, можливість доступу до інвестиційних ресурсів, сучасних технологій і того обладнання, яке не виготовляється в Україні, але вкрай необхідне для прискорення модернізації виробничого процесу, економіки країни в цілому. Тож в УСПП впевнені — країні вистачить мудрості посісти гідне місце в світі й незалежно від напрямку — Захід чи Схід — формувати доброзичливі рівноправні умови з усіма нашими партнерами та сусідами.

Відповідь ЄС


Тим часом у Євросоюзі хоч і стурбовані ситуацією, що складається, та все ж продовжують підтримувати прагнення українців. Також там вирішили сформувати економічний пакет для компенсації втрат України. Та екс-президент Польщі, член моніторингової місії Європарламенту в Україні Олександр Кваснєвський визнає, що Євросоюз надто пізно зрозумів, які негативні наслідки спричинить економічний тиск Росії, і на сьогодні пропонувати компенсацію, може, вже занадто пізно. Україна в питанні асоціації з ЄС ще не все втратила, і навіть непідписання на саміті у Вільнюсі Угоди про асоціацію з ЄС не означає відмову від курсу євроінтеграції. “Навіть якщо у Вільнюсі угоду не підпишуть, історія на цьому не закінчується. Будемо мати наступні місяці. Питання в тому, чи можна повернутися за стіл переговорів з Україною до виборів до Європарламенту (у травні 2014 року)”,— заявив Кваснєвський. За його словами, якщо б вдалося впродовж декількох місяців, використовуючи наявні і в українському уряді проєвропейські сили, повернутися до переговорів і серйозної розмови про асоціацію, то шанс на підписання договору ще залишається. При цьому він підкреслив: необхідно пам’ятати, що тиск Росії на Київ буде тільки збільшуватися. На думку пана Кваснєвського, якщо б Євросоюз ще влітку, коли розпочалася економічна блокада Росії щодо експорту з України, прорахував, які наслідки вона викличе, нинішня ситуація була б, напевно, іншою, хоча й не обов’язково.

Експерти ж визнають, що призупинення євроінтеграції виглядає вимушеним кроком та має свій сенс. “Нам буде простіше домовитись з Росією щодо перегляду контракту на газ. Також є надія, що вдасться врегулювати конфлікти, які виникли на кордоні з Росією, та налагодити експорт наших продуктів”,— зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Натомість директор Українського інституту аналізу і менеджменту Руслан Бортнік упевнений, що ЄС повинен бути більш гнучким щодо України, зокрема це стосується фінансової підтримки. “Вимагаючи жорсткого виконання певних умов, ЄС натомість не готовий йти на поступки Україні, необхідні для нашої держави і громадян. ЄС має подібні угоди з Албанією, Алжиром, Марокко, Мексикою та низкою інших країн, в яких соціальні та економічні стандарти, м’яко кажучи, не досягають навіть українських, не говорячи вже про ЄС. Крім того, в Євросоюзі оголосили про підготовку щодо відміни візового режиму з Молдовою — найбіднішою країною в Європі, чого Україні не вдається зробити впродовж усіх років незалежності. Тому вимоги ЄС, на мою думку, є вкрай завищеними щодо України. Тим більше, що рівень економічного розвитку країни абсолютно не поступається новим членам ЄС”,— зазначає він.

Київ європейський


Підтвердження главою держави курсу на євроінтеграцію України вкрай важливе для Києва і його мешканців, адже саме тут відбуваються головні акції на підтримку євроінтеграції. “Столична влада і кияни зробили свій вибір — це європейські стандарти права і політики, соціально-економічних відносин і комфорту життя, ставлення до культурних цінностей. На втілення цих стандартів орієнтовано Стратегію розвитку Києва до 2025 року. Тому для всіх нас надзвичайно важливо було почути від глави держави підтвердження визначеного євроінтеграційного курсу”,— сказав голова КМДА Олександр Попов. Він нагадав, що заявлена Президентом країни позиція, так само як і прагнення киян до євроінтеграції, повністю відповідають українському законодавству. “Закон про засади зовнішньої та внутрішньої політики, ініційований Президентом Віктором Януковичем та ухвалений Верховною Радою у 2010 році, чітко відповідає на питання щодо геополітичного вибору. В цьому законі пріоритетами державної політики визначено інтеграцію України в європейський політичний, економічний, правовий простір та набуття членства в Європейському Союзі при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією та іншими країнами СНД і світу”,— зазначив очільник КМДА. Олександр Попов також звернув увагу на прагнення Президента України першочергово відстоювати національні інтереси. “Президент вкотре підтвердив, що в основу будь-яких рішень він ставить інтереси України. Наша країна має підготуватися до роботи в умовах вільної торгівлі з Євросоюзом — це цілком реалістичний підхід”,— наголосив він. Тож столична влада робитиме все, щоб кияни і гості міста мали можливість вільно висловити власну позицію, але мають такі акції відбуватися за європейськими демократичними нормами і на основі закону.

Столичні депутати зі свого боку також солідарні у цих питаннях з КМДА. “На сьогодні найважливішими є інтереси України. І наразі ми є свідками величезної роботи, яку проводить Президент України. Ситуація насправді дуже складна, вирішуються інтереси держави на найвищому міжнародному рівні. Всі чекають зважених, конструктивних рішень, які прийматимуться у Вільнюсі. Хоча сьогодні зрозумілий курс Президента, спрямований в Європу, на євроінтеграцію. Головне — зробити правильний крок. І потрібне для України рішення буде прийнято днями у Вільнюсі”,— сказав “Хрещатику” депутат Київради Павло Тесленко. В свою чергу столичний депутат Олег Качкан також підтримує євроінтеграцію. “Для мене — людини проєвропейської — це дуже важливо. Особливо згадуючи, як важко отримати візи для в’їзду в інші держави. Для України це необхідний і важливий крок, перспективний і насамперед демократичний. Щодо підтримки господарчих стосунків із Росією, то цим питанням, на мою думку, мають перейматися ті, кому це потрібно і хто цими питаннями займається”

Світлана МАЖУРІНА “Хрещатик” Фото Бориса КОРПУСЕНКА
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |