Як і більшість стилів, скандинавський стиль інтер’єру зароджувався і розвивався під впливом свого географічного розташування (Скандинавії), традицій, під впливом стриманості та раціональності місцевих жителів.
Від інших стилів скандинавський відрізняється кількома ознаками:
- Максимальне використання натуральних матеріалів (деревина, камінь, скло),
- Перевага світлих кольорів над темними,
- Стриманість та простота в усіх проявах.
Найпопулярнішими відтінками у скандинавському стилі є світлі. Молочно-білий, світло-жовтий, ніжно-помаранчевий-ці кольори підкреслюють цінність сонячного світла та енергії для жителів похмурого і холодного краю. Контрасту до інтер'єру додають за допомогою елементів декору.
Яскравого кольору подушки, картаті пледики, килимки та інше.
Для скандинавського стилю характерне облаштування приміщень негабаритними, світлих відтінків меблями, виготовленими з натуральних матеріалів. Зазвичай такі меблі виготовляють зі звичайної деревини(дубу, буку), а вже потім перефарбовують у світліші відтінки, аби все відповідало канонам скандинавського стилю.
Менше-краще. Це правило слід враховувати, заповнюючи кімнати меблями. Вони не повинні займати багато простору, загорожувати стіни.
Зазвичай, в інтер’єрах такого стилю використовують величезну кількість квітів та рослин у горщиках. Проте, рослинки мають бути виключно натуральними. Табу на бутафорію.
Завдяки скандинавському стилю люди почали сприймати предметний дизайн вже не як своєрідний фетиш, а як оригінальний спосіб декору приміщення.
Незвичні аксесуари прикрасять будь-яку кімнату, додадуть оригінальності в інтер’єр.
- Гірлянди, ліхтарики, дерев’яні фігурки,
- Колекції чого завгодно(посуду, фотокарток, свічок),
- Голови тварин з пап’є-маше, гіпсу(мотиви фауни),
- Дизайнерські штучки(стільчики, табурети, світильники, полиці …).