Невеличка передісторія
Ще в 1508 році вчений-винахідник зі світовим ім’ям Леонардо да Вінчі створив креслення, що зображувало сферу, за допомогою якої людина з поганим зором змогла б бачити краще.
Майже через півтора століття Рене Декарт запропонував використати для тих же цілей скляний циліндр з водою, закріпивши на кінці лупу.
Ще через 200 років англійський фізик і астроном Джон Гершель вперше описав скляну лінзу, що повторювала форму ока. 1888 рік - німецький склодув Фрідріх Мюллер виготовив першу скляну сферу для свого друга, який втратив повіку. Це скло повністю закривало очі, захищаючи їх від шкідливого впливу навколишнього середовища, і покращувало гостроту зору. Після першого вдалого досвіду склодув розпочав виробництво лінз і для інших людей, що потребували цього. Лінзи, що він видував, повністю повторювали форму очей і були виконані в двокольоровому варіанті. Біле скло прилягало до білку очей, а прозоре – до райдужок і зіниць.
На початку двадцятого століття розпочалося масове виробництво скляних контактних лінз німецькою компанією «Карл Цейс». На той момент скляні лінзи стали неймовірним відкриттям в офтальмології. Однак вони мали вагомі мінуси. Розмір скляної оболонки не допускав природного припливу кисню до зіниць очей і з часом викликав у пацієнтів серйозні проблеми через гіпоксію, так зване кисневе голодування.
Лінзи для зору.
Зазвичай, люди, що дізнаються про погіршення стану свого зору, мають багато питань з приводу того , що робити з цією поганою новиною. Звісно, якщо ви прийшли на огляд до професіонала ,то можете не перейматися, бо він проконсультує вас з приводу вашого зору. За вами залишиться тільки вибір окулярів або контактних лінз, це вже залежить виключно від ваших потреб та бажань. Більшість дорослих людей обирають лінзи, адже для активного способу життя це набагато комфортніше за окуляри.
У багатьох оптиках вас проінформують щодо правильного використання/зберігання лінз. Але навіть після невеличкої змістовної консультації на ранок наступного дня ви можете не пригадати, як же правильно надягнути лінзи або чи можна їх взагалі одягати на ранкову пробіжку, в басейн, на тренування.
Все що зазвичай цікавить. FAQ
Хто може носити контактні лінзи?
Контактні лінзи доступні для будь-кого. Вони можуть виправити астигматизм, а мультифокальні контактні лінзи acuvue.kiev.ua можуть допомогти людям з різним станом зору знову бачити краще. Численні дослідження показали, що діти у віці восьми років вже можуть пристосуватися до використання та догляду за контактними лінзами.
Чи повинен я носити контактні лінзи під час занять спортом?
Більшість лікарів рекомендують спортсменам корегувати свій зір саме за допомогою контактних лінз. Вони можуть поліпшити візуальні навички, такі як сприйняття глибини, периферійну обізнаність, а також координація очей-рук / зору-відстані.
На відміну від окулярів, лінзи мають конкурентну перевагу, тому що вони залишаються на місці в динамічних умовах, забезпечують більш широке поле зору, а також виключають ризик отримання травм, пов'язаних з окулярами. Контактні лінзи також дозволяють легко носити захисні окуляри.
Чи можу я спати в моїх контактних лінзах?
Запитайте вашого лікаря. Це залежить від типу лінз, які ви носите, складу ваших слизових плівок, загального стану здоров'я очей і інших чинників. Деякі лінзи допускаються для носіння як вдень, так і вночі, під час сну, але ніколи не спіть у лінзах, не отримавши дозволу від вашого лікаря.