ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ - ЩО ЦЕ ?
Це використання меншої кількості енергії при організації належного рівня енергетичного комфорту в приміщенні та будівлі.
Як зробити будинок енергоефективним?
Наші оселі втрачають тепло, яке виходить через дах до 12%, вентиляцію-до 20%, стіни-до 33%, через вікна та двері-до 23%, підвал-до 7% та через містки холоду-до 5%. Вражаюче, правда? Фактично, сплачуючи за опалення власної оселі, ми доплачуємо за обігрів вулиці. Ви не повинні обігрівати вулицю взимку, бо це, по-перше, недешеве задоволення, а по-друге, ваші діти на вас образяться через те, що ви розтопили їхню ковзанку.
Що з цим робити?
Зверніть увагу на найбільш пріоритетні енергоефективні заходи, які допоможуть знизити втрати тепла в оселі, а вам – заощадити.
Заощаджуємо ресурси легко
Тепловий лічильник teplo-ekonom.kiev.ua в квартирі, підключеній до центрального опалення, дає змогу відслідкувати кількість тепла, яку ви отримали, та платити тільки за цю кількість.
Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, проте перешкоджують надходженню тепла з радіаторів.
Товстий килим затримує тепло, не дозволяючи йому виходити через підлогу, знижуються тепловитрати.
Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
Більша частина тепла втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.