Студентам, що навчаються не в рідному місті часто доводиться жити у гуртожитках. Прайс на оренду квартир просто шокує як самого студента, так і його батьків. Часто буває, що й дорослі люди не мають власного житла. Тому деякі компанії можуть забезпечувати своїх працівників кімнатами у гуртожитках, а то й квартирами.
Існує стереотип, що всі гуртожитки-це старі, страшні, брудні та занедбані приміщення…певною мірою це правда. Але ж можна все виправити на краще: зробити косметичний ремонт, створити стильний дизайн, прибрати все зайве. І вуаля-кімната (в якій можна жити) готова!
Ніхто не знає, скільки доведеться жити у гуртожитку. Тому, виникає питання-чи варто робити ремонт? Погодьтесь, що жити в кімнаті з обірваними шпалерами, де ніхто вже Х-років нічого не фарбував, неприємно. Круто повертатися з навчання до свого «маленького раю», де все гарно, чисто, естетично…Робити шикарний ремонт-не варіант, бо більшість не затримуються там надовго. Отож, програма мінімум: поклеїти нові шпалери, пофарбувати батареї, двері…
Вихідні ремонту
Краще за все почати ремонт на вихідних, аби в запасі було два дні (за день можна не встигнути). Візьміть аркуш (або смартфон) та почніть занотовувати свої плани щодо ремонту кімнати. Існує декілька крутих програм, в яких можна візуалізувати задумане(Sweet Home 3D, PRO100, IKEA Home Planner). Це допоможе побачити реальну картинку і втілити її у життя.
Після того, як Ви створили міні-проект кімнати, можна переходити до дій.
Спочатку необхідно прибрати все зайве з кімнати. Виносимо меблі, речі, рослини, тварин. Якщо нікуди подіти все це добро, то купуємо плівку і накриваємо, аби не замастити.
Далі, знімаємо старі шпалери, штукатурку. За бажанням, можна зняти двері.
Якщо кімната простора, то можна розділити її на дві зони.
Наприклад, поставити перегородку і зробити спальню та кухню.
Після цього, бажано зайнятися розетками. Часто цей пункт просто пропустають. Але не варто цього робити, бо від стану розеток залежить безпека житла. Чим новіші будуть електричні розетки, тим безпечніше буде житло. Kreschatic.kiev.ua рекомендует электротовары Panelectro.ua . Тут можна знайти якісні товари за доступними цінами.
За можливості, можна замінити вікна(тепліше буде взимку).
Наступшим етапом буде фарбування стін і стелі. Далі треба зайнятися підлогою: покласти покриття, вмонтувати плінтуси. Не забудьте встановити розетки у зручних місцях та вимикачі. Розвісьте лампи, світильники або поставте торшер.
Останнім етапом-прибирання. Винесіть сміття(або знайдіть того, хто винесе все сміття за шоколадку). Не зайвим буде зробити вологе прибирання. І от, Ви на фінішній прямій. Залишилось розставити меблі.
Корисна порада: приберіть увесь непотріб з кімнати, аби було більше простору.
До речі, коли в приміщені прибрано і немає нічого зайвого, у думках людини також порядок.