Тема біткойнів, майнінгу, блокчейну є надто популярною, тому про неї в інтернеті написано вже безліч статей. Попри таку величезну кількість інформації у вільному доступі, багато людей не мають уявлення, що це таке. Техніка, математика, фінанси – ключові поняття, що допоможуть розібратися із темою віртуальної валюти.

Почалась ця історія майже 9 років назад, у травні 2009 року, коли дехто (немає точних даних про цю особу/групу осіб), під псевдонімом Сатоші Накамото (Satoshi Nakamoto) оприлюднив статтю про Біткоін – нову криптовалюту.
Цього ж року валюту було випущено на волю. У 2010 році таємничий творець, якого ніхто так і не побачив, зник, не претендуючи на звання власника найкрутішого винаходу сучасності. Є декілька кандидатів, але ніхто з них не може навести аргументованих доказів, тому «вакансія» досі вільна.
Сатоші Накамото зник, але його справа живе і розвивається. Думки щодо Біткоіну і всього, що з ним пов’язано, різняться. Діапазон суджень досить великий: від порівняння з фінансовою пірамідою і повним осудом, до порівняння з валютою майбутнього, що суттєво змінить увесь світ, звільнить його від банкірів, залежності від політики і забаганок окремих персон. Щастя і гроші повсюди.
Що таке Біткоін?Біткоін (Bitcoin, ฿) – це децентралізована віртуальна валюта, що не має єдиного центру керування. Вона не залежить ні від погодних умов , ні від уряду з банками та армією, тільки від доброї волі людей, що вірять у неї. По суті, цю валюту тримає віра у неї людей.
Можна сказати, що Біткоін – це така собі гра на гроші, за які відповідальними є тільки Ви.
На картинках цю валюту зображають у вигляді золотих монет із буквою «B». Потримати у руках такі монетки ще не можна, бо їх не випускають (тільки під замовлення дизайнерів, що реалізують свої фантазії).
Говорити про курс цієї валюти доволі ризиковано, адже він змінюється щосекунди. Тому існують спеціальні біржі, де можна подивитися вартість Біткоіну на цей момент.
Як і золото, Біткоін «добувають» доклавши немалих зусиль. Цим регулюється його кількість і контролюється емісія.
МайнінгМайнінг (Mining) – це добування біткоінів, що відбувається через пошук певного числа (хешу) з певними, заданими системою параметрами.
Ми не знаємо, скільки золота є в надрах Землі, проте біткоінів не може бути більше, аніж 21 мільйон. Коли буде добуто останній точно не відомо.
Кожні 10 хвилин у світі добувається і засовується у Блокчейн один блок, за який майнери отримують 12,5 ВТС. За добу – 1800 монет! Нагорода за кожний блок буде зменшуватися, і добувати біткоін буде все складніше (так задумав Сатоші Нікомото).
Чому зростає вартість Біткоіну, яке його призначення? (більше читайте за посиланням Clickchain.ru).