Якщо Ви вважаєте, що усі новенькі та круті гаджети витиснули годинники із нашого життя - то Ви помиляєтесь. Попри усі функції та можливості смартфонів, багато людей користуються «досвідченішими» пристроями.
Із року в рік майстри удосконалювали зовнішній вигляд годинників, створювали нові дизайни… Незмінним лишався тільки механізм, який треба було заводити (або змінювати батарейки). Бам! XX століття все змінило – японська фірма Seiko створила кінетичний механізм.
Його не треба заводити

Годинник перетворює кінетичну енергію руки власника в необхідну для заряду кварцового механізму електричну енергію. Така технологія отримала назву Kinetic (https://thewatch.com.ua/shop/mehanism/kinetik_zaryazhayutsya_ot_dvizheniya_ruki/). І, до речі, вона раз і на завжди вирішила проблему заміни батарейок.
Майже perpetual motion machine…
Ідея вічного двигуна є популярною й досі, й не тільки серед майстрів годинників. Зародилася вона так давно, що люди тоді ще не сиділи в Інстаграмі та Фейсбуці, дуже давно… Бхаскар – індійський математик, що в 12 столітті описав колесо, в якому містилися порожнини із ртуттю. Він стверджував, що колесо буде обертатися вічно, якщо його прокрутити один раз. Але такий хід подій не сподобався закону збереження енергії.
В 17 сторіччі Паризька Академія наук утвердила таке рішення: «Патентні заявки на винахід вічного двигуна не розглядати!». Навіть, не зважаючи на той факт, що цією темою цікавилися такі вчені, як Леонардо да Вінчі.