Ідея, від якої ваші очі горять, мінімальний вклад, багато зусиль, а в результаті прибутковий бізнес. В цьому матеріалі ми розберемося, як розпочати власну справу. Ваш вік, стать та соціальний статус не мають значення...Хочеш - робиш.
Втомилися від роботи, яка не приносить ані бажаного заробітку, ані задоволення, ані розвитку? Гарним варіантом в такому випадку є відкриття власної справи. Ні, вам не обов’язково звільнятися з постійної роботи і кидатися назустріч новому і незвіданому. Відкриття малого бізнесу не відніме багато зусиль і часу, тому для підстрахування перший час можна поєднувати ці два напрямки роботи.
Головне - почати щось робити
Складно зрозуміти, з чого саме починати, де взяти правильну бізнес-ідею, як правильно її розвивати, як не втратити хист до справи… Ви маєте пам'ятати, що побудувати успішний і ефективний бізнес може той, хто докладе всі свої зусилля і викладатиметься наповну, аби його справа розквітала.
З чого ж почати?
Для початку необхідно визначитися з напрямком, в якому ви хотіли б працювати. Приблизно за таким принципом можна розділити види бізнесу: Ремесло / Продажі / Агенство.
А тепер детальніше розглянемо кожен з варіантів.
Ремесло
Для того, щоб почати бізнес з нуля, потрібно обрати для себе будь-яку професію (ремесло), стати самозайнятою людиною і перестати працювати на когось “вищого” за вас. Варіантів насправді безліч. Ви можете стати, наприклад, майстром манікюру / макіяжу / … , програмістом, монтажером, масажистом, дизайнером, копірайтером, викладачем з певного предмету, фітнес тренером, інструктором з йоги... Коли ви станете фахівцем своєї справи, за бажання можете запустити навчальні курси або відкрити власну компанію, салон, студію, спортклуб.
Агентство
Привабливий варіант для новачків, оскільки цей бізнес має низький поріг входу (витрати і зусилля на відкриття справи мінімальні). Найпопулярнішими напрямками є рекламні агентства, туристичні, івент-агентства, страхові, агентства нерухомості, клінінг сервіси і т.д. Вам навіть не доведеться вигадувати щось нове, просто створити компанію, яка надаватиме певні послуги. Головна мета агентства - зводити зацікавлених однією ідеєю людей (наприклад, туроператора і людину, що хоче придбати готовий пакет подорожі).
Продажі
Є варіант запустити власний Інтернет магазин. Для цього не потрібні спеціальні знання, навіть якщо на початку ви зіткнетеся з труднощами у створенні власного сайту, завжди можна почати з продажу товарів у соцмережах або/та на спеціалізованих майданчиках (OLX, Prom, ...). З постачальниками товару допоможе Гугл:)
Що далі? Бізнес-план
Без планування нікуди. Воно структурує мислення і розкладає всі ідеї та процеси по полицях. Звільняє від безладу у голові.
Після того, як ви визначилися з ідеєю і напрямком, необхідно скласти план. Бізнес-план - це детальний опис процесу реалізації бізнес-ідеї. За допомогою цього плану можна розрахувати термін окупності, визначити показники ефективності, залучити інвесторів, отримати кредит. Це ваш путівник у процесі відкриття власної справи.
Бізнес план можна написати самостійно після прочитання рекомендацій фахівців, знайти готові приклади планів і відкоригувати під себе або замовити у спеціалістів в спеціальних фірмах (до речі, такі фірми - це теж бізнес, вам потрібна послуга, а люди з фірми готові її виконати за певну суму).
Гроші для старту і розвитку
Обираючи бізнес-ідею впевніться, що маєте гроші для старту. Прорахуйте приблизний початковий бюджет. Подумайте над питанням, де можна взяти гроші: знайомі, кредит у банку, пошук інвесторів (ваш варіант). Якщо грошей немає, то шукайте ідею, що потребує мінімальних вкладів. Якщо у вас на руках буде грамотно і чітко складений бізнес-план, то можна звернутися до банку з проханням про кредит https://fingid.com.ua/offers/mikrozajmy/zajm-bez-procentov/.
Будь-яка справа потребує вкладень - маленьких або великих. Але за успішної реалізації плану ви матимете гарний результат. Особисто плануватимете робочий графік, працюватимете тільки на себе і свою ідею… Просто зробіть це.