Для якісного прибирання будь-якого приміщення недостатньо лише пропилососити, помити підлогу і протерти поверхні вологою ганчіркою. Якщо ваша мета - ідеально чисте приміщення, то слід скористатися додатковими засобами.
У цій справі вам допоможуть антибактеріальні лампи. Їх використовують для стерилізації предметів, поверхонь, повітря і води. Використовувати антибактеріальні лампи варто з обережністю і за всіма правилами, що вказуються виробником. Адже дія ламп, як бактерицидних, так і кварцових, за неправильного використання може обернутися для вас неприємністю.
В чому відмінність між бактерицидними і кварцовими лампами? Як вони працюють? Як розрахувати час роботи лампи для стерилізації приміщення? Поговоримо про це нижче.
Лампи бактерицидні лампы бактерицидные популярні у медичних закладах, салонах краси, фітнес-клубах, басейнах. Проте їх активно використовують і в домашніх умовах.
Різниця між бактерицидною і кварцовою лампами
Більшість людей вважають, що бактерицидні і кварцові лампи - ідентичні. Дійсно, обидві лампи мають одну мету, а саме боротьбу з хвороботворними вірусами і бактеріями.
Лампи відрізняються функціональністю. Кварцові лампи використовують найчастіше для лікування хвороб або в профілактичних цілях. Бактерицидна лампа використовується для знищення мікробів у повітрі і на різноманітних поверхнях.
Суттєві відмінності є і в комплектації лам, що має безпосередній вплив на їхню роботу.
У кварцової лампи колба виготовлена зі скла - кварцу. При використанні цей матеріал виділяє велику кількість озону. Ця речовина негативно впливає на організм людини. Саме тому, одним з правил використання кварцових ламп є провітрювання кімнати після стерилізації. Зовні, кварцові лампи відрізняються наявністю смужок у вигляді подряпин на поверхні колби.
Бактерицидні лампи виготовляють з увіолевого скла. Цей матеріал фільтрує і не пропускає озон, тому пристрій називають безозоновим. У результаті приміщення не потрібно додатково провітрювати. Незначна кількість озону і його характерний запах все ж відчутний, проте шкоди здоров'ю це не завдає.
Стерилізація і дезінфекція приміщень бактерицидними лампами
Бактерицидні лампи завдають меншої шкоди організму людини, за умови правильного підбору і використання. Вперше таку лампу створили спеціалісти компанії Philips.
Було встановлено, що колба з увіолевого скла зі спеціальним покриттям з оксиду титану не пропускає промені довжиною хвилі менше 257 нм. Так максимально відфільтровується (блокується) озоноутворююча лінія спектру.
Безозонова лампа підійде для: знезараження повітря, поверхонь і предметів, дезінфекції питної води і басейнів, обробки і стерилізації медичних інструментів.
Прежде всего это средство санитарной обработки, особенно уместное в сезон эпидемий инфекционных заболеваний, так как успешно борются с видами воздушно-капельных инфекций. А также незаменимы на промышленных предприятиях.
Перш за все, антибактеріальні лампи - це засоби санітарної обробки. Особливо доречно їх використовувати у сезон епідемій і інфекційних захворювань.
Використання бактерицидних ламп вдома
Правильне використання бактерицидних ламп в домашніх умовах - це:Боротьба з вірусами і бактеріями
Знешкодження плісняви і грибку у вологих місцях (ванні кімнати, бані, сауни, кухні, комори)
Знезараження місць зберігання овочів і фруктів, а також інших харчових продуктів
Для домашньої дезінфекції доречно обирати моделі лам невеликої потужності (близько 18 Вт), також підійдуть для невеликих приміщень та офісів. У період піку респіраторно-вірусних інфекцій доцільно використовувати лампу щодня. Використання з метою профілактики - 1-2 рази на тиждень.
Як розрахувати час роботи бактерицидної лампи?
Для того, аби розрахувати мінімальний час роботи бактерицидної лампи Т min, необхідно знати такі показники:
Продуктивність обладнання (Q);
Об'єм приміщення (V);
Час виходу на робочий режим Т виходу (вказується виробником в паспорті/інструкції до товару)
Підставляємо дані у формулу: Т min = V (м³) / Q (м³/год) * 60 (хвилин) + Т виходу (хвилин).