1. Провести у місті Києві протягом 2001—2003 років експеримент з делегування повноважень соціального працівника базового рівня одному з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями.
2. Затвердити Положення про порядок проведення експерименту з делегування повноважень соціального працівника базового рівня одному з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями (додається).
3. Соціальній службі для молоді Київської міської державної адміністрації:
3.1. Спільно з громадськими організаціями: Благодійним товариством допомоги інвалідам та особам із інтелектуальною недостатністю “Джерела”, Громадською організацією дітей-інвалідів “Церебрал” та Спеціальною школою для дітей-аутистів “Школа-життя” здійснити підбір 15 батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями для проведення експерименту;
3.2. Організувати підготовку батьків — соціальних працівників базового рівня у межах зазначеного експерименту;
3.3. Забезпечити фінансування проведення експерименту за рахунок коштів, передбачених Соціальній службі для молоді Київської міської державної адміністрації в бюджеті м. Києва на 2001 рік на реалізацію міської комплексної програми “Турбота”;
3.4. При підготовці проектів бюджетів на 2002 та 2003 роки передбачати фінансування видатків на проведення експерименту з делегування повноважень соціального працівника базового рівня одному з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями.
4. Управлінням, відділам, іншим структурним підрозділам Київської міської державної адміністрації, а також підприємствам, установам і організаціям міста, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, надавати необхідну допомогу в організації та проведенні експерименту з делегування повноважень соціального працівника базового рівня одному з батьків, що виховує дитину-інваліда з функціональними обмеженнями.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації — начальника Головного управління з питань внутрішньої політики Толстоухова А. В.
Київський міський голова О. Омельченко
Експеримент з делегування повноважень соціального працівника базового рівня одному з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями (далі — Експеримент), запроваджується з метою:
— поліпшення якості життя дітей-інвалідів;
— отримання ними можливості повноцінного життя у громаді;
— отримання кваліфікованої соціальної допомоги;
— забезпечення зайнятості батьків, що цілодобово зайняті доглядом за дитиною-інвалідом, стан якої не передбачає її направлення до спеціальної школи-інтернату;
— підвищення рівня матеріального забезпечення батьків, що зайняті доглядом дитини-інваліда.
— визначення обсягу та змісту програми професійної підготовки;
— проведення курсу підготовки для потенційних соціальних працівників базового рівня з числа батьків дітей-інвалідів з функціональними обмеженнями;
— визначення придатності батьків до виконання зазначених функцій шляхом інтерв’ювання та тестування;
— здійснення методичного і організаційного забезпечення проведення програми;
— здійснення індивідуального методичного супроводу упродовж терміну виконання програми та організація інтервізії;
— забезпечення під час експерименту дотримання прав дітей та родин у рамках чинного законодавства;
— вивчення впливу на життя родини факту отримання одним із батьків повноважень соціального працівника базового рівня;
— поширення набутого позитивного досвіду експерименту;
— здійснення заходів з метою подальшої реалізації права дітей-інвалідів та їх родин на повноцінне проживання у громаді як продовження експерименту.
2.1. Проведення Експерименту здійснюється Соціальною службою для молоді Київської міської державної адміністрації спільно з громадськими організаціями інвалідів: Благодійним товариством допомоги інвалідам та особам з інтелектуальною недостатністю “Джерела”, Громадською організацією дітей-інвалідів “Церебрал” та Спеціальною школою для дітей-аутистів “Школа — життя”.
2.2. Відбір кандидатів — батьків дітей-інвалідів для залучення їх до проведення Експерименту та отримання статусу соціального працівника базового рівня для надання соціальних послуг власній дитині-інвалідові здійснюється керівними органами громадських організацій, спільно з якими проводиться експеримент; остаточне затвердження на посаду залученого спеціаліста, соціального працівника базового рівня одного із батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями, здійснюється директором Соціальної служби для молоді.
2.3. Для залучення до Експерименту один із батьків дитини-інваліда подає такі документи:
— паспорт;
— копія довідки медико-соціальної експертної комісії про інвалідність дитини;
— копія довідки районного відділу соціального захисту населення про отримання державної допомоги по догляду за дитиною-інвалідом;
— копія довідки за формою № 3 про склад сім’ї;
— копія довідки психолого-медико-педагогічної комісії Головного управління освіти і науки про визнання стану дитини-інваліда, який не дозволяє її направлення до спеціальної школи-інтернату.
2.4. Родина вважається залученою до Експерименту після укладання відповідного договору між громадською організацією інвалідів та одним із батьків, який отримує повноваження соціального працівника базового рівня, після проходження курсу підготовки відповідно до кваліфікаційної характеристики професії соціального працівника базового рівня.
2.5. Виключення родини із Експерименту відбувається за рішенням директора Соціальної служби для молоді Київської міської державної адміністрації за заявою членів родини або згідно з листом від керівних органів громадських організацій інвалідів або у разі порушення укладеної угоди.
2.6. Штат залучених спеціалістів — соціальних працівників базового рівня, функціональні обов’язки, оплата праці та кошторис видатків на проведення Експерименту затверджується у встановленому порядку директором Соціальної служби для молоді Київської міської державної адміністрації.
3.1. Курс підготовки проводиться за навчальними програмами, що виробляються відповідно до кваліфікаційної характеристики професії соціального працівника базового рівня.
3.2. Термін навчання входить до терміну виконання обов’язків соціального працівника базового рівня.
3.3. Працевлаштування одного з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями, організовується відповідно до законодавства України.
3.4. Громадські організації у триденний термін повідомляють органи соціального захисту населення за місцем проживання особи про її влаштування на посаду залученого спеціаліста — соціального працівника з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями.
Фінансування експерименту з делегування повноважень соціального працівника базового рівня одному з батьків, які виховують дитину-інваліда з функціональними обмеженнями, здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.
Заступник голови В. Ромашко