У 23-тю річницю виведення радянських військ з Афганістану керівництво КМДА вшанувало воїнів-інтернаціоналістів. Олександр Попов висловив слова вдячності ветеранам та вручив дванадцятьом афганцям почесні грамоти та годинники, а семеро отримали довгоочікувані квартири.
Вручення відбулося у святковій атмосфері Колонної зали КМДА. На гостей чекали вбрані столи та концертна програма. Житло отримали п’ять воїнів-інтернаціоналістів та двоє матерів, які віддали війні своїх дітей. Однокімнатні квартири дісталися Євгену Дерев’янченку, Олександру Карпенку, двокімнатні квартири одержали Микола Костюк, Василь Міщенко, Неля Гуртовенко. Трикімнатні квартири дісталися Ігорю Кулінічу та Людмилі Прутківській.
“Житло мені довелося чекати довгих 25 років. Та я не втрачав надії, що його отримаю. Але повідомлення від міської влади про квартиру дійсно стало несподіванкою”,— поділився враженнями афганець Ігор Кулініч. Безмежно радіє трикімнатній квартирі Людмила Прутківська, яка втратила на війні сина. Зараз сім’я із дев’яти(!) чоловік мешкає у двокімнатній квартирі. “Я безмежно вдячна міській владі за житло і дійсно в захваті від сьогоднішньої події, адже жити у двокімнатній квартирі нашій великій сім’ї було дуже й дуже складно. Всі укупі: я, дочка з чоловіком і п’ятьма дітками... Тож квартира — це для нас справжній порятунок”,— розповіла пані Людмила.
Голова КМДА висловив слова вдячності воїнам-інтернаціоналістам та їхнім матерям, які виховали своїх дітей з почуттям високого патріотизму. “Хочу подякувати вам від імені міської влади за те, що, захищаючи свою країну, ви і досі залишаєтеся прикладом для виховання нових поколінь киян. Я впевнений, що вашим стержнем була любов до Батьківщини і вміння відстояти інтереси тієї країни, в якій ви живете”,— зазначив очільник КМДА.
Столична влада і надалі виконуватиме підписаний у листопаді минулого року Меморандум із Київським міським союзом ветеранів Афганістану. Нагадаємо, КМДА взяла на себе зобов’язання допомагати фінансово малозабезпеченим сім’ям загиблих в Афганістані, проводити безкоштовну диспансеризацію, забезпечувати контроль медичного обслуговування ветеранів та надавати їм безкоштовні рецепти на ліки.
“Ми підтверджуємо, що сьогодні вже зроблені перші кроки з виконання меморандуму, — розповів “Хрещатику” голова Київської міської організації Спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко.— Вже видані перші квартири, відпрацьовується питання медичного забезпечення та надання безкоштовних рецептів для сімей загиблих. Ми дійсно розраховуємо на подальшу співпрацю з міською владою”.
Олександр Попов закликав гостей підняти келихи за тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня