У мерії підбили підсумки діяльності РДА за минулий рік
Днями на розширеному засіданні Колегії КМДА за участі голови КМДА Олександра Попова, керівників профільних відомств та установ, а також голів районних адміністрацій підбили підсумки діяльності РДА за минулий рік. На засіданні також обговорили позиції міста в міжнародних рейтингах.
За результатами, які були оприлюднені під час засідання Колегії, перше місце у рейтингу діяльності районних в місті Києві державних адміністрацій за 2011 рік посів Шевченківський район, на другому — Печерський. В аутсайдерах — Святошинський та Деснянський райони, які зайняли 9 та 10 місця відповідно. Крім того, значно погіршив свої показники Солом’янський район, опустившись на дві позиції — з шостого на восьме місце. Золоту середину займають Подільський, Голосіївський, Дарницький, Оболонський та Дніпровський райони, поділивши між собою 3–7 позиції.
За словами голови КМДА Олександра Попова, роботу районів у минулому році можна оцінити на четвірку з мінусом, і це є справді позитивним результатом порівняно з іншими роками. “Ці показники є справді хорошими та дають нам надію, що Київ як єдина команда у 2012 році матиме ще кращий результат. Ми розуміємо, що всі райони стартували з різних позицій, однак ті голови районних адміністрацій, де ситуація на сьогодні не найкраща, повинні працювати ще активніше, ніж ті, хто наразі знаходиться на перших позиціях. Для цього і запровадили таку систему конкуренції між районами. Зі свого боку ми готові допомагати районам всім, чим можемо, адже це наша спільна справа”, — зазначив Олександр Попов.
Райони-аутсайдери у десятиденний термін мають розробити та подати програму антикризових заходів. Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко також запропонував долучити до цієї роботи заступників голів тих районів, які посіли перші місця.
Також голова КМДА відзначив, що у 2012 році столиця має розпочати реалізацію широкомасштабних інвестиційних проектів, завдяки яким протягом декількох років в економіку столиці буде інвестовано мільярди доларів. Саме тому Олександр Попов пропонує в подальшій оцінці роботи, в тому числі і районних адміністрацій, внести додаткові показники, які б характеризували обсяг інвестиційної діяльності та реалізації малих проектів.
“Хочу підкреслити, що місто рухається не хаотично, а за чітко визначеними пріоритетами, які прописані та затверджені у Стратегії розвитку Києва до 2025 року. І першочерговим для нас є питання інвестиційної діяльності, що дозволить інтенсивно розвивати столицю. Однак питання розвитку малого та середнього бізнесу — це питання, де голови районів та профільні управління мають дуже ефективно працювати”, — наголосив Олександр Попов.
За інформацією Держкомстату, Київ посів перше місце у рейтингу діяльності регіонів за 2011 рік. При цьому, за словами Олександра Попова, статистика показала не лише досягнення, але й певні недоліки, над вирішенням яких потрібно працювати.
Однак це не єдине досягнення міста за минулий рік. Так, Київ займає 58-ме місце в інвестиційному рейтингу та рейтингу оцінки бізнес-середовища. Крім того, столиця посідає 56 місце серед ста найбільш шанованих міст світу, випередивши Шанхай та Дубаї. На жаль, зовсім інша ситуація стосовно рейтингу оцінки якості життя — тут столиця України на 161-му місці.
“Київ має тенденцію до покращення іміджу та користується світовою довірою щодо його позитивних перспектив. Недостатньо хороша в нас ситуація стосовно якості життя. І коли ми формували план стратегічного розвитку, то констатували той факт, що значно відстали у цьому питанні від інших країн. Тож ми ставимо собі за мету активізувати діяльність щодо підняття рівня якості життя в місті. Одним з основних завдань столичної влади на 2012 рік є посилення та стабілізація соціального захисту киян”, — зауважив Олександр Попов