images


images
'Хрещатик'

images | | | | | | |        facebook новини в RSS-форматі номер в PDF-форматі
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
полоса
images НОВОСТИ
новини українською новости на русском
10:00 |  Правосуддя онлайн-швидко та зручно

новости RSS  |  все новости
полоса

images images ДОКУМЕНТИ  
images
images Рiшення Київради
images
images Розпорядження
images
images Нормативно-правовi акти 
images
images Укази Президента України
images
images Постанови
images
images Накази
images
images Проекти
images
images Документи інших відомств
images

полоса

раделитель розцінки на рекламуРеклама
раделитель меню репроцентрКольороподіл/репроцентр
картинка меню вакансииВакансії
images меню государственные закупкиДержавні закупівлі
images

Бюджет міста Києва на 2016 рік
Програма економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік

images ОФІЦІЙНО
images
Отримання пільг і субсидій
Допомога учасникам АТО та членам сімей загиблих під час АТО
Громадські обговорення щодо перейменування вулиць столиці
Містобудівний кадастр
Комунальні підприємства
Територiальнi підрозділи центральних органів виконавчої влади
Запис дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва
images
images
фото "Картка киянина". Інформаційна сторінка
images
фото Контактний центр
міста Києва - 1551
images
images
images
  images
images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    |    |    |    
виходить у вівторок, середу, п‘ятницю images 6 березня 2012 року, вiвторок  №32 (4052) images


Нормативно-правовi акти 
00/00/0000

Права дитини з огляду Сімейного кодексу України
1 січня 2004 року разом з набуттям чинності Цивільним кодексом України вступить в силу і новий Сімейний кодекс України, який визначає підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів.
Новий Сімейний кодекс, який містить багато новел, що стосуються охорони прав дитинства, покликаний забезпечити можливість здійснення прав дитини, які встановлені Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними правовими актами, визнаними в Україні.
Положення зазначеного кодексу чітко визначають, що регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Так, відповідно до Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.
Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Одним з прав дитини відповідно до Конвенції про права дитини, схваленої на 44 сесії Генеральної асамблеї ООН 20.11.89 є її право мати ім'я, а також, наскільки це можливо знати своїх батьків і право на їх піклування.
За законодавством України ім'я громадянина України складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини до якої належить фізична особа.
Сімейним кодексом України визначено чіткий порядок присвоєння імені дитині. Зокрема, її прізвище визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Суттєво новим є положення Сімейного кодексу, яке дозволяє батькам, які мають різні прізвища присвоювати дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.
Ім'я дитини визначається за згодою батьків. При цьому, дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. По батькові дитини визначається за іменем батька.
Права та обов'язки матері, батька і дитини грунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Сімейним кодексом.
Відповідно до вимог Сімейного кодексу України мати та батько мають рівні права і обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини;
Одночасно Сімейним кодексом України встановлена рівність прав та обов'язків дітей щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою.
Так, дитина має право на належне батьківське виховання, яке забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.
Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї. А до таких обов'язків належать:
— виховання дитини в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
— піклування про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
— забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, підготовка її до самостійного життя;
— утримання дитини до досягнення нею повноліття.
Батьки зобов'язані поважати дитину.
Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
З урахуванням вимог вищезгаданої Конвенції про права дитини Сімейним кодексом України було встановлено нову норму, згідно з якою мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування, зокрема якщо хтось із них перебуває у надзвичайній ситуації (лікарні, місці затримання та позбавлення волі тощо).
Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, а також фізичні покарання дитини батьками, застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. Наприклад, позбавлення їх батьківських прав.
Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, а також якщо вона досягла чотирнадцяти років безпосередньо до суду.
Крім того, звертатися до зазначених установ за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки мають право їх батьки, без спеціальних на те повноважень як законні представники своєї дитини. Звернутися за таким захистом вони можуть навіть тоді, коли відповідно до закону дитина сама має на це право.
Батьки мають законне право на самозахист своєї дитини, повнолітніх дочки та сина.
Суттєво новим у Сімейному кодексі є надання можливості дітям та батькам мати роздільне майно. Вони можуть бути самостійними власниками майна і у випадках спільного проживання.
Власністю дитини є майно, придбане батьками або одним із них для забезпечення розвитку, навчання та виховання дитини (одяг, інші речі особистого вжитку, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо). Батьки зобов'язані передати у користування дитини майно, яке має забезпечити її виховання та розвиток.
Майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів, належить їм на праві спільної сумісної власності.
Права батьків та дітей на користування житлом, яке є власністю когось із них, встановлюються відповідним законом.
Якщо у малолітньої дитини є майно, батьки управляють ним без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані вислухати думку дитини щодо способів управління її майном. Після припинення управління батьки зобов'язані повернути дитині майно, яким вони управляли, а також доходи від нього.
Неповнолітня дитина розпоряджається доходом від свого майна відповідно до Цивільного кодексу України.
Слід зазначити, що досить важливим для забезпечення захисту законних прав та інтересів дитини є передбачення нормами Сімейного кодексу України права дитини на врахування її думки при вирішенні питань, що стосуються її життя.
Так, Сімейний кодекс встановлює, що дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім'ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім'ї.
Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав, поновлення батьківських прав, а також спору щодо управління її майном.
Але, при цьому бажання дитини не є обов'язковим для виконання — суд має право постановити рішення всупереч її думці, якщо цього вимагають інтереси дитини.
Заступник начальника Київського міського управління юстиції — начальник відділу реєстрації актів громадянського стану Н. Мацвейко

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 59/1063 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянам Жиліній Вірі Йосипівні та Семенцю Віктору Андрійовичу для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Кирила Осьмака, 59 у Дарницькому районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 61/1065 від 29 вересня 2016 року
Про передачу громадянину Юдіну Сергію Володимировичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у пров. Бродівському, 7-а у Голосіївському районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 46/1050 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянам Пустовіт Ользі Миколаївні, Голубиці Андрію Миколайовичу та Колісніченко Тетяні Миколаївні для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Павленка, 3 у Святошинському районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 44/1048 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянці Карповіч Ванді Володимирівні для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Верховинній, 55 (секція 3) у Святошинському районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 42/1046 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянці Бойко Олені Вікторівні для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Параджанова Сергія, 4 у Шевченківському районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 48/1052 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянам Ліхнову Павлу Микитовичу, Ліхновій Марії Миколаївні, Ліхнову Валерію Павловичу, Процківу Віталію Миколайовичу, Процків Ярославі Віталіївні та Процків Софії Віталіївні для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Робітничій, 2-а у Святошинському районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 53/1057 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянам Буторіній Людмилі Петрівні та Бондаренку Віктору Петровичу для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у пров. Садовому, 26 у Солом’янському районі м. Києва


Рішення Київської міської ради № 56/1060 від 29 вересня 2016 року
Про приватизацію земельної ділянки громадянам Саюк Оксані Іванівні та Лук’янчикову Сергію Вікторовичу для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Бишівському, 13 у Дніпровському районі м. Києваimages
© Редакцiя газети "Хрещатик".

У разi використання матерiалiв сайту,
гіперпосилання на www.kreschatic.kiev.ua обов'язкове.

Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
Яндекс.Метрика
bigmir)net TOP 100 images: 0.0218 sec