images


images
 Логотип видання 'Хрещатик'

images | | | | |        facebook новини в RSS-форматі номер в PDF-форматі
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
полоса
images НОВОСТИ
новини українською новости на русском

новости RSS  |  все новости
полоса

images images ДОКУМЕНТИ  
images
images Рiшення Київради
images
images Розпорядження
images
images Нормативно-правовi акти 
images
images Укази Президента України
images
images Постанови
images
images Накази
images
images Проекти
images
images Документи інших відомств
images

полоса

раделитель розцінки на рекламуРеклама
раделитель меню репроцентрКольороподіл/репроцентр
images меню государственные закупкиДержавні закупівлі
images

Бюджет Києва 2018 Бюджет міста Києва на 2018 рік
images
фото "Картка киянина". Інформаційна сторінка
images
фото Контактний центр
міста Києва - 1551
images
images
images
  images
images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    |    |    
виходить у вівторок, середу, п‘ятницю images 7 березня 2012 року, середа  №33 (4053) images


Нормативно-правовi акти 
00/00/0000

Європейський суд з прав людини. Процедура діяльності, порядок звернення
У 1949 році було засновано Раду Європи — міжнародну регіональну організацію європейських держав, які проголосили своєю метою розширення демократії, зближення усіх народів Європи, захист прав людини, співробітництво з основних питань права, культури, освіти, інформації, охорони навколишнього середовища.
Від самого початку діяльності захист прав людини став основним пріоритетом для цієї організації. Головними органами Ради Європи є Парламентська Асамблея, Комітет Міністрів, Європейський Суд з прав людини.
Основою для діяльності з забезпечення високих стандартів захисту прав людини стала підписана 4 листопада 1950 року десятьма європейськими державами Конвенція про захист прав та основних свобод людини (далі — Конвенція), яка набула чинності для України з 11 вересня 1997 року. Відтепер громадяни та юридичні особи України отримали можливість звертатися до Європейського Суду з прав людини для захисту своїх основних прав і свобод.
Засідання Суду проводяться в Палаці Прав людини. Організація його діяльності, процедура, порядок здійснення реєстрації заяв, їх розгляду, винесення рішень встановлені Конвенцією та Регламентом Суду.
Суд виносить рішення, керуючись нормами Конвенції і практикою застосування своїх попередніх рішень. Це означає, що в Європейському суді, на відміну від української кодифікованої системи законодавства, діє прецедентна система.
Рішення Суду є обов’язковим для держав — учасниць Конвенції.
Відповідно до ст. 54 Конвенції рішення суду надсилається Комітету Міністрів, який здійснює нагляд за його виконанням. Крім того, на запит Комітету Міністрів Суд надає консультативні висновки з питань права щодо тлумачення та застосування норм Конвенції.
Відповідно до ст. ст. 24, 25 Конвенції Суд приймає заяви (скарги) від окремих заявників, груп осіб, неурядових організацій, окремих держав про порушення країнами, що визнали юрисдикцію Європейського Суду, положень Конвенції. Разом з тим слід наголосити, що Суд не являється апеляційною інстанцією і не має компетенції щодо перегляду або скасування рішень національних судів. Він також не може втручатися в діяльність національних органів влади, змінювати або скасовувати рішення державних установ.
З метою вивчення конкретних фактів порушення прав людини відповідно до запитів Європейського Суду та збирання доказів по справах з дотримання прав та свобод особи в Україні створено Національне бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини, основним завданням якого є представництво інтересів держави в Європейському Суді.
На регіональному рівні, зокрема в м. Києві, допомогу Національному бюро по забезпеченню виконання Конвенції надає Регіональне відділення Національного відділення у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини (далі — Бюро), що функціонує при Київському міському управлінні юстиції.
До складу Бюро входять кваліфіковані спеціалісти управління юстиції, органів внутрішніх справ, правосуддя, охорони здоров’я, управління Державного департаменту з питань виконання покарань, які виконують свою роботу безоплатно.
Регіональне відділення має право:
— за дорученням Уповноваженого вивчати конкретні факти, збирати докази щодо порушення прав людини по справах, прийнятих Європейським Судом до свого провадження;
— отримувати від місцевих державних органів матеріали та інформацію щодо конкретних випадків порушення прав людини;
— утворювати робочі групи, залучати спеціалістів до вирішення питань в межах виконання доручень Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини;
— брати участь у засіданнях, нарадах з питань, віднесених до його компетенції;
— вносити Уповноваженому пропозиції щодо усунення порушень положень Конвенції та недопущення їх у майбутньому;
— інші.
Розглянемо процедуру звернення до Європейського Суду.
Для того, щоб звернутися до Європейського Суду необхідно витримати певні критерії прийнятності, а саме:
— Європейський Суд розглядає звернення лише після використання особою всіх національних засобів захисту,— тобто заявник має попередньо звернутися до місцевого, апеляційного та Верховного судів;
— Суд не розглядає анонімних звернень;
— Судом розглядається заява, якщо є факт конкретного порушення прав і особа дійсно є жертвою цього порушення. Наприклад, якщо заявник вважає, що нормативно-правовий акт міг би порушити його права, то таку заяву до провадження не візьмуть;
— особа може звернутися до Європейського суду лише протягом шести місяців з моменту винесення остаточного рішення Верховним Судом України;
— до розгляду беруться справи про порушення прав та свобод людини, що виникли після 11 вересня 1997 року, тобто після набуття чинності Конвенції для України.
Завдання Європейського Суду полягає у тому, щоб з’ясувати — чи дійсно мало місце втручання в певні права людини з боку державних органів, чи це втручання грунтувалось на законі або на принципі необхідності в демократичному суспільстві.
Стаття 44 Конвенції вказує на те, що право передавати справу до Суду належить Європейській комісії з прав людини (далі — Комісія). Комісія здійснює свою діяльність на пленарних засіданнях. Для виконання своїх завдань Комісія може створювати комітети та палати.
Комітет розглядає скаргу (заяву) у складі трьох суддів та приймає рішення щодо її прийнятності чи неприйнятності. Таке рішення приймається виключно одностайним голосуванням. Якщо Комітет не досяг одностайності, то питання про прийнятність скарги (заяви) передається на розгляд Палати, яка засідає у складі семи суддів. Результати такого розгляду оформляються окремою ухвалою Палати.
Палата або Комітет може у будь-який час відмовитися від своїх повноважень на користь пленарного засідання Комісії, яка також має право віддати розпорядження про передачу на її розгляд будь-якої заяви, надісланої на розгляд Палати або Комітету ( ст. 20-2 Конвенції).
Визнані неприйнятними скарги (заяви) вилучаються з реєстру справ.
Визнані прийнятними скарги (заяви) розглядаються Палатами Суду, які працюють на постійній основі. Відповідно до регламенту Суду заявник може самостійно брати участь у розгляді справи або може бути представлений адвокатом.
Рішення Палат стають остаточними через три місяці від дати винесення рішення. Протягом цього тримісячного терміну будь-яка зі сторін має право звернутися з проханням про передачу справи на розгляд Великої палати. Рішення Великої палати є остаточним.
Встановлення Судом факту порушення статей Конвенції та Протоколів до неї зобов’язує державу-відповідача вжити заходів до виконання судового рішення, а також спонукає удосконалити діюче законодавство та судову практику.
Заяви щодо порушень Конвенції слід надсилати на адресу Секретаріату Європейського Суду з прав людини:
Тhе Registrar
European Court of Human Right
Council of Europe
F-67075 Strasbourg Cedex
Лист повинен містити такі відомості:
— ім’я та по-батькові, дату народження, громадянство, стать, рід занять та адресу заявника;
— найменування Договірної Сторони (держави), проти якої подається заява;
— короткий виклад суті справи;
— стислий виклад фактів порушення прав, передбачених Конвенцією, та відповідних аргументів;
— відомості про засоби правового захисту, які були використані заявником;
— перелік офіційних рішень у справі, із зазначенням дати прийняття документа та установи, яка його видала, а також коротка інформація щодо змісту кожного документа;
— суть заяви та форма справедливої компенсації.
До заяви потрібно додати копії згаданих документів (Суд не гарантує їх поверення, тому краще надсилати копії, а не оригінали).
Секретар Суду обов’язково надсилає відповідь на кожну отриману заяву, а також інформує заявника про хід розгляду справи. На початкових стадіях процедура розгляду справи є конфіденційною і здійснюється в письмовій формі. Тому особиста присутність заявника не обов’язкова.
Відповідно до Регламенту Суду листування ведеться однією з офіційних мов Ради Європи — англійською, французською або мовою держав-членів.
Діяльність Суду фінансується за рахунок бюджетних коштів Ради Європи. Процедура розгляду скарг (заяв) є безкоштовною і не вимагає суттєвих витрат з боку заявника.

Відділ правової роботи, правового інформування та адвокатури


Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 1390/5454 від 13 вересня 2018 року
Про внесення змін до міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в місті Києві «Безпечна столиця» на 2016 – 2018 роки,


Розпорядження № 1571 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) «ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ «КІДСЛАЙФ СКУЛ» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1570 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ЗАКЛАДУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ «СЛАВІЯ» ІМЕНІ ВІКТОРА СОЛОМЕНКА ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1714 від 18 вересня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, постачання теплової енергії ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


Розпорядження № 1569 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ «ПОЧАТКОВА ШКОЛА-ЗАКЛАД ОСВІТИ І СТУПЕНЯ «МАНДАРИНКА» (для ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) «МАНДАРИНКА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти


Рішення Київської міської ради № 1530/5594 від 27 вересня 2018 року
Про уповноваження посадових осіб (інспекторів з паркування) Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)


Рішення Київської міської ради № 1528/5592 від 27 вересня 2018 року
Про використання майна територіальної громади міста Києва для розвитку послуг з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій


Рішення Київської міської ради № 1523/5587 від 27 вересня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1043/4050 «Про бюджет міста Києва на 2018 рік»images
© Редакцiя газети "Хрещатик".

У разi використання матерiалiв сайту,
гіперпосилання на www.kreschatic.kiev.ua обов'язкове.

Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
bigmir)net TOP 100 images: 0.0192 sec