Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
6 лютого 2013 року, середа  №16 (4223) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Київ діловий
images  
images
images
images
06/02/2013      надрукуватипрочитало 4613 человек  

images
Філя ЖЕБРОВСЬКА: "Впродовж трьох кризових років "Фармак" освоїв випуск 40 нових ліків"
images

Фармацевтичне підприємство "Фармак" знають усі українці, адже в аптечці чи не в кожній родині обов’язково є "Амізон", "Корвалол" чи "Барбовал" його виробництва. "Хрещатик" продовжує рубрику "Зроблено в Києві", сьогодні тут йтиметься про роботу, проблеми та успіхи ПАТ "Фармак" з його незмінним керівником — генеральним директором Філею Жебровською.

Криза — не завада

— Філя Іванівна, "Фармак" потрапив до рейтингу "ТОП-100 найбільших компаній України". За цією ж логікою ви повинні бути в сотні найбільших платників податків...
— Щодо ТОП-100, то такої статистики у мене немає. Але те, що наше підприємство прогресує, — це факт. За річними підсумками податкової інспекції, ми — одні з найкращих платників. За минулий рік "Фармак" заплатив 207 мільйонів гривень податків, а це майже 12 % від наших загальних продажів. Ми відіграємо відчутну роль у формуванні столичного бюджету. І це дуже важливо, адже фінансова криза похитнула не лише нашу державу, а й увесь світ.

До речі, ми провели аналіз роботи нашого підприємства за останніх три післякризових роки. Як з’ясувалось, навіть у такий непростий період нам вдалося створити понад 300 нових робочих місць, тож загалом на ПАТ "Фармак" працює близько двох тисяч людей. Впродовж трьох кризових років "Фармак" освоїв випуск 40 нових ліків, які ми успішно вивели на ринок. Здебільшого це складні за своїм вмістом та виготовленням біотехнологічні препарати. Повірте, це було непросто зробити у період фінансової скрути, та нам вдалось увести в експлуатацію абсолютно нові технологічні лінії, які відповідають європейським стандартам. Це й дозволяє активно рухатись у напрямку виробництва нових медпрепаратів. За ці три роки ми подвоїли обсяги випуску своєї продукції, відповідно, і платимо чимало до бюджету.

— На вашу думку, якого закону не вистачає для активного розвитку української фармацевтики?
— Знаєте, ця галузь якраз найбільш реформована — багато зроблено у впровадженні європейських підходів, стандартів, нових технологій. Але те, чого справді не вистачає і що необхідно зробити, — впровадити медичне страхування для населення. Якість медичного обслуговування має бути під контролем держави. І страхова медицина це забезпечуватиме.

Якби такий закон існував, ми б з вами перестали говорити про те, наскільки зараз дорогі ліки і скільки грошей ми на них витрачаємо. Адже нині медикаменти перед тим, як потрапити до хворого, проходять далеко не через одні руки: від виробника до дистриб’юторів, і лише потім до аптек, що і впливає на ціноутворення. При страховій медицині вартість ліків лягала б на плечі страховиків, цей ланцюг був би значно коротшим. Адже страхова компанія розуміє, що таке ціна і скільки ліки мають реально коштувати.

— Однак досвід Заходу показує, що медичне страхування надто дороге, і не кожен може собі його дозволити...
— Звісно, наші пенсіонери навряд чи зможуть оплатити таке страхування. Тому обов’язок держави — забезпечити мінімальну медичну страховку, тобто стандартне лікування для більшості верств населення.

Якість — запорука діяльності компанії


— Як так вийшло, що вашу розробку — всім добре відомий "Корвалол" — тепер випускає ще й фармацевтична фірма "Дарниця"?

— Сьогодні на ринку надзвичайно сильна і непрозора конкуренція. "Корвалол" — це дійсно розробка наших фахівців. Ми займаємося його випуском з 1962 року. А фірма "Дарниця" без усякої новизни запатентувала цей препарат, додавши до його назви слово "Дарниця", і почала з нами судитися. Ми пройшли кілька етапів судового розгляду цієї справи, та, на жаль, маємо те, що маємо... Вони отримали право на випуск препарату, проте випускати його ще не почали, на ринку його поки немає. Розумієте, це питання етичності ведення бізнесу. Наприклад, "Цитрамон" випускає "Дарниця", але чомусь нам ніколи й на думку не спадало почати виготовляти цей препарат.

— А як би ви вчинили, щоб отримати право на виробництво не вами розробленого препарату?
— Хороше питання. Свого часу ми, знаючи, що в країні існує велика проблема з цукровим діабетом, шукали можливостей для випуску інсуліну. На той час в Україні його не виробляли. Ми навіть почали співпрацю з одним світовим виробником цього препарату. Але в 1999 році на нас вийшла американська компанія Eli Lilly і запропонувала свої технології. Те, що заокеанські менеджери звернули на нас увагу, було великою честю, бо ця компанія має найвищі світові стандарти випуску і розробки інсуліну в світі. Взагалі існує три великих підприємства, що його виробляють, і Eli Lilly — одне з них.

Сьогодні ми випускаємо вітчизняний інсулін за ексклюзивною технологією цієї компанії. Для цього ми придбали дороге обладнання, відправляли своїх фахівців на стажування до Страсбурга. В свою чергу, вони постійно контролюють наше виробництво. Остання така перевірка була нещодавно — в грудні. Як на мене, співпраця у такому форматі — хороший спосіб для України освоювати нові технології і найкращі світові практики. Сьогодні ми вже не єдині в Україні випускаємо цей препарат, проте забезпечуємо понад 25 % ринку інсулінів та гарантуємо його стовідсоткову якість. Знаєте, я очолюю ПАТ "Фармак" з 1995 року. І для мене якість нашої продукції — запорука діяльності компанії.

Соціальна відповідальність


— Є інформація, що "Фармак" відкриває кабінети діабетичної стопи. Що це за кабінети?
— Цукровий діабет — фактично, хвороба на все життя. І вона, можливо, сама по собі не така страшна, як її наслідки. Зазвичай першими від діабету страждають очі і ноги хворих. Тому рани на ногах, що є проявом недуги, важливо правильно обробити. Це ціла наука. Для чого і створюються кабінети діабетичної стопи. Ми фінансуємо їх відкриття, купуємо необхідне обладнання, допомагаємо у пошуку медичного персоналу. На сьогодні майже в кожній області держави відкриті наші кабінети діабетичної стопи. А щодо столиці, то тут вони діють у кожному районі. Крім того, за участі медпрацівників ми проводимо роботу з навчання хворих правильно та вчасно контролювати рівень цукру в крові, надаємо рекомендації, як далі жити з цією хворобою. До того ж "Фармак" випускає цілу гаму препаратів для не інсулінозалежних хворих та ліки, що допомагають боротися з наслідками діабету.

— Розглядаючи ваш асортимент, мені здалося, що ви випускаєте практично всі ліки. А чи є такі групи медпрепаратів, які "Фармак" не виробляє?
— Все — це голосно сказано, хоча у нашому активі понад 200 медичних препаратів. Групи, в яких ми сильні,— це ендокринологія, кардіологія, офтальмологія, назальні краплі та діагностика. До речі, наш завод єдиний у колишньому СРСР випускав діагностичні препарати. А один з цієї групи товарів ми експортуємо у 28 країн ЄС. Це ж стосується й назальних препаратів. Ми єдині колись випускали "Нафтизин". Сьогодні вже виробляємо цілу гаму назальних препаратів — на масляній основі, спреї, краплі. Тобто намагаємося розвивати, вдосконалювати та приводити у відповідність до міжнародних стандартів ті напрацювання, які отримало підприємство ще за радянських часів.
Крім того, виробляємо біотехнологічні препарати, які вимагають високопрофесійної підготовки від наших фахівців. Тому на кадрах не економимо — постійно відправляємо співробітників компанії на міжнародні семінари та конференції, звідки вони привозять найкращі світові практики з виготовлення ліків.

Частина виробництва переїде у Шостку


— Крім готових ліків, ви займаєтесь виробництвом діючих речовин (субстанцій) для лікарських препаратів. Тільки для себе їх виробляєте чи продаєте іншим заводам?
— За часів СРСР фармацевтичні підприємства мали певну спеціалізацію. Ми спеціалізувалися саме на виробництві субстанцій, які потім передавали на заводи, де виготовлялися ліки. Готових препаратів ми тоді випускали дуже мало. Зараз "Фармак" виготовляє субстанції тільки для себе. Серед них є і оригінальні — наші власні розробки, зокрема — амізон, етиловий ефір, антраль, йодицерин тощо.

— Відомо, що зараз ви будуєте ще одне виробниче приміщення заводу у Шостці. Чим зумовлений вибір місця?
— Нами було прийнято рішення розвести два виробництва — готових ліків та діючих субстанцій. Ми купили частину заводу фото- та кіноплівки "Свема" і зараз будуємо там великий завод з виробництва фармацевтичних субстанцій, який буде відповідати всім європейським стандартам. Адже ефективність будь-яких ліків напряму залежить від субстанцій, з яких їх виготовляють. Це хімічне виробництво, а хімією в Шостці займаються дуже давно. Ще цар Петро I налагодив тут свого часу виробництво пороху... За Радянського Союзу місто було центром хімічної промисловості. Тут зосереджено достатньо фахівців з відповідною підготовкою, і нам буде не важко підібрати належні кадри для себе. До кінця цього року плануємо завершити будівництво заводу, а в першому кварталі 2014-го повністю перенесемо туди виробництво субстанцій. Адже й регіонам потрібно розвиватися, а людям давати престижну роботу

Розмову вела Олександра ШЕСТЕРИКОВА, "Хрещатик"
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
06/02/2013 | "Перспектива" визначила біржових лідерів.
images
images
06/02/2013 | Установка "Незалежність" почала буріння на Архангельському родовищі.
images
images
06/02/2013 | Українцям радять зберігати заощадження у гривні.
images
images
06/02/2013 | Рейтинг найефективніших вітчизняних банків.
images
images
06/02/2013 | Sky Taxi обладнала стоянку на залізничному вокзалі в Києві.
images
images
06/02/2013 | Національна космічна галузь торік збільшила виробництво на 24 %.
images
images
06/02/2013 | На вторинному ринку нерухомості столиці середні ціни на житло підвищилися.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |