Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
21 травня 2013 року, вiвторок  №68 (4275) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Місто
images  
images
images
images
21/05/2013      надрукуватипрочитало 4584 человек  

images
Вся Україна — на Дніпровських схилах
images

Правобережні Дніпровські схили віддавна були одним із улюблених місць прогулянок киян та гостей міста. Наразі пішохідний маршрут вздовж головної водної артерії країни знаходиться в доволі занедбаному стані. Міська влада цю проблему вирішуватиме комплексно: територію від Подолу до Видубичів облаштують та створять 13 тематичних скверів. Апофеозом паркового комплексу стане Алея соборності, на якій представлять усі області держави.


До 13-ти локацій майбутнього Національного паркового комплексу “Україна” фахівці вже придумали влучні епітети. Парк “Квітуча Україна” — Національний ботанічний сад, “Могутня Україна” — Музей Великої Вітчизняної війни. Потрапити до “Фольклорної України” кожен охочий зможе на Співочому полі, у “Духовну Україну” — на території Києво-Печерської лаври, а в “Мистецьку Україну” зануритися в “Арсеналі”. Подивитися на “Україну Самодержавну” можна буде поблизу будівель Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.


Основною ж “родзинкою” пішохідного шляху стане сквер “Україна Соборна” — тут створять одноіменну алею. На ділянці від станції метро “Дніпро” до Арки Дружби народів вже до 2 січня 2014 року облаштують 25 оглядових майданчиків, на яких кожна з областей створить свій презентаційний куточок. За словами директора Департаменту містобудування та архітектури Сергія Целовальника, регіонам запропонують не просто презентувати тут традиційну символіку, а й висадити характерні для території зелені насадження.


“Всі 25 майданчиків будуть об’єднані однією ідеєю — продемонструвати на Дніпровських схилах злуку держави та єдність нашого народу. Освітлення, лави та мощення по всій алеї, швидше за все, будуть в одному стилі. Так, наприклад, у нас є пропозиції зробити плитку у вигляді каштанового листя з підсвіткою, щоб вони могли бути зеленими в будь-яку пору року”,— розповів “Хрещатику” пан Целовальник. Протягом усього маршруту встановлять і паркові скульптури, а також обладнають велосипедні доріжки.


Зовсім поруч розміститься “Україна Спортивна” — тут об’єднають стадіон “Динамо” та майбутню Алею олімпійців. До локації “Україна Видатна” увійде Поштова площа та територія біля фунікулеру. А “Самобутня” та “Стародавня” об’єднає старий Поділ, а також Софійський та Михайлівський собори, Андріївський узвіз. Воротами до цих парків стане вулиця Петра Сагайдачного, яку найближчим часом планують зробити пішохідною. За словами заступника голови Подільської РДА Олександра Королюка, аби тут могли гуляти перехожі, перероблять транспортну схему та підготують інженерні мережі. Загалом же привести Поділ до ладу мають за два роки. “Ми повинні відремонтувати тротуари, замінити освітлення та підсвітити усі фасади. У найближчий час ця старовинна частина міста має стати зовсім іншою”,— наголосив голова КМДА Олександр Попов.


А першим елементом національного парку, “Україною вільною”, кияни та гості столиці зможуть прогулятися вже за 2 місяці — до 1025-ї річниці хрещення Русі тут відкриють відреставрований центральний елемент локації — пам’ятник Магдебурзькому праву, який нині активно реставрують: відновлюють історичні сходи та реставрують мозаїчний перехід від шосе до води. До визначної дати профільний Департамент готує конкурс на кращий ескізний проект пам’ятного знаку на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі, який, можливо, розмістять на Дніпрі.


Як розповів “Хрещатику” генеральний директор Інституту “Міськцивільпроект” Євген Лішанський, такий комплексний підхід до облаштування на Дніпровських схилах вирішує проблему збереження цієї унікальної місцевості та ставить остаточну крапку на намаганнях її забудувати

Олександра ГУНІНА “Хрещатик” Фото Бориса КОРПУСЕНКА
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
21/05/2013 | На Троєщині покращиться медичне обслуговування.
images
images
21/05/2013 | З вулиць міста приберуть незаконні дорожні знаки.
images
images
21/05/2013 | Жителям Солом’янки повернули дорогу землю.
images
images
21/05/2013 | На Печерських пагорбах з’являться “зелені авто”.
images
images
21/05/2013 | Дитячі мрії про свій парк віддадуть на розсуд киян.
images
images
21/05/2013 | Іспанські пісні — від Золотого голосу України.
images
images
21/05/2013 | Столичного податківця судитимуть за хабар у тисячу доларів.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше images



РЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |