Світ поділився на прихильників і опонентів американської операції "Шляхетний орел"
Австралія та Індія заявили про готовність посприяти у боротьбі з терористами. Делі дасть дозвіл Збройним силам США на використання своїх військових баз під час операцій відплати. Канберра може піти ще далі і взяти безпосередньо участь в акції. Це відбуватиметься в рамках військового альянсу між США, Австралією і Новою Зеландією, що діє вже 50 років.
Армія Туреччини перебуває у стані підвищеної бойової готовності. У зв'язку з цим скасовано всі відпустки військовослужбовцям. Представники турецького уряду заявили, що готові допомогти США і нанести відповідні удари по винуватцях терористичних актів.
Узбекистан теж може надати Сполученим Штатам свою територію, незважаючи на погрози талібів покарати сусідів, які допомагатимуть американцям, повідомляє The Washington Post. Така готовність Узбекистану вступити до військової коаліції з США є своєрідним викликом Москві. Адже російський міністр оборони Сергій Іванов заявив, що НАТО не повинне навіть розглядати можливість використання Середньої Азії як плацдарму для операцій проти Афганістану.
Натомість Італія дала зрозуміти, що не братиме участі у планованій США акції відплати терористам на території Афганістану. Міністр оборони Італії Антоніо Мартіно повідомив, що не йдеться про конфлікт між державами, і тому італійські війська не будуть задіяні, повідомляє AFP. На думку міністра, одна людина - Усама бен Ладен - не могла організувати такий теракт.
До країн, які не підтримують операції-помсти США, долучився і Таджикистан. Міністерство закордонних справ цієї країни заявило, що не дозволить використовувати свій повітряний простір, щоб завдати удари по Афганістану.