Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
13 грудня 2001 року, четвер  №172 (2002) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    
images
images Суспільство
images 23/02/2007 11:58 надрукувати прочитало 14257 чoловік

Виповняється 15 років діяльності Національного космічного агентства України
Україна входить до складу космічних держав світу завдяки високому рівню науково-технічного та виробничого потенціалу, здійсненню власних космічних проектів, участі у міжнародній космічній діяльності.

Для реалізації цілеспрямованої державної політики у космічній сфері
29 лютого 1992 року створено центральний орган виконавчої влади – Національне космічне агентство України (НКАУ).
Головними завданнями НКАУ визначені: розробка концептуальних основ державної політики у галузі дослідження і використання космічного простору, забезпечення організації і розвитку космічної діяльності в Україні, сприяння підвищенню обороноздатності та національної безпеки держави, організація та розвиток співробітництва України з іншими державами та міжнародними організаціями у космічній галузі.
В сферу управління НКАУ входять понад 40 конструкторських бюро, наукових організацій та установ, військових частин і промислових підприємств, які безпосередньо займались космічною діяльністю. Серед них — дніпропетровські підприємства ДКБ “Південне” і “Південний машинобудівний завод”, харківські — “Комунар”, “Хартрон”, НДІ радіовимірювань, київські, — ЦКБ і завод “Арсенал”, “Київ прилад” і Київський радіозавод, чернігівський завод “Чезара”, Євпаторійський космічний центр.
Космічна діяльність України здійснюється відповідно до Закону України “Про космічну діяльність”, а також Національних (Загальнодержавних) космічних програм, які затверджуються Верховною Радою України: Перша Програма на 1993 - 1997 рр.; Друга Програма на 1998 - 2002 рр.; Третя Програма на 2003 - 2007 рр. Згідно з Указом Президента України № 933 “Про заходи щодо дальшого розвитку космічної галузі України” від 10 червня 2005 року розроблено проект Четвертої Загальнодержавної космічної програми України на 2008-2012 роки, який відповідає новим світовим тенденціям у дослідженні та використанні космосу.
Ось тільки основні події нашої 15-річної космічної історії:
У серпні 1995 року українською ракетою-носієм «Циклон-3» виведено на орбіту перший вітчизняний космічний апарат “Січ-1”, призначений для дистанційного зондування Землі. Створення цього супутника дозволило в основному замкнути на національному рівні весь виробничий цикл космічної системи — від розробки і виготовлення до експлуатації і розповсюдження обробленої інформації.
19 листопада 1997 року у складі екіпажу космічного корабля “Спейс Шаттл Колумбія” здійснив політ перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. У ході 16-добового польоту український космонавт проводив наукові експерименти в галузі космічної біології.
У листопаді 1998 року українські підприємства “Хартрон” і Київський радіозавод активно включилися в роботи зі створення Міжнародної космічної станції.
У березні 1999 року відбувся перший пуск української ракети-носія “Зеніт-3SL” за міжнародною програмою “Морський старт”. Україна разом з США, Росією і Норвегією стала учасницею грандіозного проекту комерційних запусків з плавучого космодрому в Світовому океані.
У квітні 1999 року відповідно до українсько-російської програми “Дніпро” вперше з суто мирною метою стартувала в космос міжконтинентальна балістична ракета SS-18, розроблена і виготовлена в Україні. Сьогодні конверсійна ракета “Дніпро” активно використовується як носій для супутників різного призначення.
У липні 1999 року ракетою-носієм “Зеніт-2” з космодрому Байконур виведено на орбіту українсько-російський космічний апарат “Океан-О”. Його основним завданням було вивчення і контроль параметрів Світового океану, континентального шельфу.
У липні 2001 року українською РН “Циклон-3” виведено на орбіту космічний апарат “АУОС-СМ-КФ”, призначений для дослідження сонячної активності за спільним російсько-українським проектом “Коронас-Ф”.
У жовтні 2003 року відбулось підписання Договору між Україною і Федеративною Республікою Бразилія про довгострокове співробітництво щодо використання ракети-носія “Циклон-4” на пусковому центрі Алкантара.
У грудні 2004 року виведені в космос чергові супутники дистанційного зондування Землі серії “Січ” – “Січ-1М” і перший український мікросупутник “МС-1-ТК”.
В грудні 2005 року керівник Національної космічної Адміністрації США (NASA) Майкл Гріффін офіційно запросив Україну до участі у Новій космічній ініціативі США , оголошеній Президентом Дж. Бушем у січні 2004 року.
В травні 2006 року затверджено Програму російсько-українського співробітництва в галузі дослідження та використання космічного простору на 2007-2011 роки.
В червні 2006 року підписано План українсько-китайського співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях на 2006-2010 роки.
В листопаді 2006 року вперше в Україні проведений Міжнародний симпозіум ООН з космічного права.
В січні 2007 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду про співробітництво щодо глобальної навігаційної супутникової системи GALILEO між Європейським Співтовариством, його країнами-членами й Україною.
За 15 років напруженої роботи НКАУ і підприємств української космічної галузі забезпечено понад 100 пусків ракет-носіїв і виведено в космос більше 180 космічних апаратів на замовлення 10 країн.
Україна стала відома на світовому ринку своєю космічною продукцією: ракетами-носіями “Зеніт”, “Циклон”, “Дніпро”; космічними апаратами “Січ” і АУОС; апаратурою стикування “Курс” для Міжнародної космічної станції; системами початкового орієнтування ракет, апаратурою систем керування для космічних комплексів “Союз”, “Прогрес”, “Протон”; унікальними об'єктами наземної інфраструктури: радіотелескопом РТ-70, контрольно-коригувальними станціями для глобальних навігаційних супутникових систем, мережею спостережень геофізичних явищ в земній кулі.
Провідні підприємства галузі беруть участь у реалізації понад 50 міжнародних космічних проектів, найбільш значні з яких: “Морський старт”, “Дніпро”, “Наземний старт”, “Циклон-4”, “Вега”, “МКС”, “Радіоастрон”, “Спектр”, “Галілео”.
Укладено угоди про співробітництво з багатьма країнами світу: Росією, США, Бразилією, Китаєм, Індією, країнами Європейського Союзу.
Сьогодні космічна галузь стала однією з ключових галузей національної економіки, а космічна діяльність України є складовою частиною міжнародних зусиль з дослідження та використання космічного простору.
полоса
vn.com.ua
images
images
images
images
Новини по темi:
images  
images
images
images
images
12:24 | Київ допомагає людям, що втратили роботу через кризу.
images
images
16:57 | Уряд вніс зміни до адаптивного карантину: роботу кінотеатрів дозволять з 2 липня.
images
images
14:44 | Відпочинок за кордоном: у Кабміні пояснили правила.
images
images
12:15 | Кличко: Столиця готова відправити рятувальників у західний регіон України.
images
images
04:36 | Цього тижня українці матимуть три вихідні .
images
images
17:16 | В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд.
images
images
17:07 | Основні карантинні обмеження, що діють в Україні з 22 червня 2020 року.
images
images
12:16 | Кличко привітав лікарів Києва з нагоди Дня медичного працівника: Ви - наші янголи-охоронці!.
images
images
15:02 | Випускників 2019/2020 навчального року звільнено від ДПА, вони можуть пройти її за власним бажанням.
images
images
12:43 | В столиці приспущені державні прапори. Київ прощається із захисником, який загинув на сході України.
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |