З вимогою визнати результати голосувань у 218-му окрузі (що у Києві) недійсними звернувся до окружної виборчої комісії кандидат у народні депутати України Сергій Кияниченко. Про це він заявив учора під час прес-конференції в УНІАН.
Округ, про який йдеться, відверто кажучи, один із найважчих: балотувалися там аж 33(!) претенденти. І то які! Серед них — і нардеп, який на ці вибори йшов від “Єдності”, — Олександр Чубатенко, і Микола Підмогильний (блок “За ЄдУ!”), і Остап Семерак від “Нашої України”... Одне слово, кандидати, у яких і підтримки, і сил, і ресурсу вистачало. Найбільше, що впадало в очі під час передвиборчої боротьби, це шалена кількість друкованої агітаційної продукції. Особливо вирізнялися зразки так званого “чорного піару”. Як тільки не зображали кандидатів (причому всіх): підфарбовували синці, малювали карикатури, писали листи від “чесних виборців-очевидців”, звинувачуючи шукачів депутатських мандатів і в гомосексуалізмі, і в бандитизмі, і навіть... в зоофілії!
Зрештою, перемогу виборов самовисуванець Василь Горбаль. Він набрав 91,33 відсотка голосів. Але частина його конкурентів з поразкою не погоджуються. Скажімо, той же Сергій Кияниченко (до 31 березня — депутат Київради) поскаржився й у прокуратуру Солом’янського району столиці: вимагає, аби відповідні органи провели розслідування і покарали винних “у фальсифікації і свідомому затягуванні обнародування результатів виборів”. Мовляв, у його окрузі при голосуванні та підрахунку голосів грубо порушували виборче законодавство, про що складено понад 100 актів. За словами Сергія Кияниченка, з вини “пособника окружної виборчої комісії” у бюлетенях не були позначені троє з шести претендентів на депутатські мандати, що зняли свої кандидатури на користь інших.
— На території усіх виборчих дільниць висіли листівки і велася агітація,— поскаржився він.— Члени комісій відмовлялися надавати спостерігачам перші екземпляри протоколів. А деякі військовослужбовці взагалі голосували двічі — спочатку на підставі військового квитка, а згодом — паспорта.
Сергій Кияниченко каже, що на окремих дільницях голоси підраховували у закритих приміщеннях без участі спостерігачів. Остап Семерак додав: значну кількість бюлетенів визнали недійсними через відсутність на них підпису керівників дільниці. Отож п’ятеро невдоволених кандидатів уже подали заяви до ЦВК і окружної комісії щодо оскарження результатів виборів у 218-му окрузі. І якщо факти зловживань підтвердяться, не виключено, що восени — перевибори.