Особисто на мене найбільше враження справили виступи хлопчиків і дівчаток молодшої групи. Варто було побачити, як дітки у віці від п’яти до десяти років упевнено трималися на великій літній сцені, яку облаштували на околиці пляжу. Сильний вітер, що дув з моря, не міг заглушити їхні голоси і волю до перемоги. Тетянка Лізгунова з Миколаєва дзвінко заспівала сучасну пісню “Анничка” у національному стилі. Народний костюм і зачіска дівчинки повністю співпадали з образом, який вона створила музичною композицією. Юлія Соловйова з Житомира завела аудиторію радісною мелодією “Доброго ранку”. Але найкращою у цих перегонах журі назвало Злату Додатко з Кривого Рогу. Вона не по-дитячому серйозно і психологічно наповнено виконала пісню про важку долю тореадора. Потужний голос і артистизм змусили побачити у юній артистці майбутню Катерину Бужинську. До речі, відома співачка була членом журі і виставила Златі найвищу оцінку. А серед хлопців перемога у лучанина Андрія Савінчука. Його завзяте виконання козацької пісні викликало повагу до вибору репертуару та захоплення майстерністю, надзвичайною для ніжного віку артиста. Журі одностайно виставило йому найвищий бал. До речі, на прес-конференції діти повідомили, що приїхали на фестиваль саме з метою перемогти. Вони навчаються в музичній школі по класу вокалу. Репертуар їм старанно добирали педагоги, а батьки спеціально до виступу замовляли в ательє костюми. Андрій Савінчук до того ж грає в шахи, любить комп’ютерні вправи, плавання. Проте перед виступом він себе стримав і на пляж не пішов. Його менш вдалі конкуренти хмельничанин Павло Дасюк і Ян Костирко з Харкова теж люблять спорт і комп’ютер. Отже, на замучених нотною грамотою дітлахів вони не схожі. Про виступ на фестивалі юні співаки розповідали захоплено, мовляв, тут усе по-дорослому: професійна сцена, прес-конференції, інтерв’ю, автографи. Як у справжніх зірок.
У доросліших вікових категоріях юнаки змагалися у старшій групі лише з 14 років, бо після десяти у них відбувається мутація голосу і повторювати драму Робертіно Лоретті навіть заради перемоги на “Чорноморських іграх” не варто. Але, на жаль, й у підлітковому віці вельми яскравих талантів юні мужі не представили. Переможець у цій категорії Валентин Савенко з Южноукраїнська зізнався, що його конкуренти були слабшими, ніж торік, коли він навіть не зміг потрапити у фінал. Можливо, юнак трохи применшує свою форму, бо нещодавно став володарем Гран-прі Всеукраїнського фестивалю “Обрій-2002”. Натомість напрочуд щільною стала конкуренція серед дівчат. У середній групі всі конкурсантки виступали впевнено, мали індивідуальний сценічний імідж. Воно й не дивно, адже юні співачки встигли обтесатися на інших музичних форумах. Юлія Сіренко — володар Гран-прі фестивалю “Молода Галичина-2001”, брала участь у міжнародному фестивалі “Літня магія ХХІ століття” в Болгарії. Одеситка Олександра Данилочкіна — лауреат фестивалів “Діти Одеси”, “Слов’янський базарчик”, “Пісенний вернісаж”. Ганна Шумаріна зі Скадовська фіналістка конкурсу “Маленькі зірочки”. Проте найяскравішим і навіть несподіваним був виступ переможниці Ксенії Шадурської з Алушти. Одинадцятирічна артистка співала джазову композицію, граючи на скрипці. Вражене журі виставило їй максимальні 25 балів, а Ксенія не приховувала радощів ні на сцені, ні на прес-конференції. Вона вперше почувалася наче справжня зірка, роздаючи автографи та відповідаючи на запитання журналістів, хоча у її доробку — лауреатство на республіканському конкурсі “Юний віртуоз Криму” та грамоти Міністерства освіти і Міністерства культури Криму.
Не менш напруженими були й перегони серед старших дівчат. Тут навіть судді розгубилися і віддали перемогу одразу двом вокалісткам — Олені Омаргалієвій з Черкас та Оксані Грицай з Бурштина. Щоправда, Омаргалієва, як на мене, все ж виглядала краще, бо співала українську пісню, до того ж спеціально для неї створену. А Грицай використала відому композицію з репертуару Селін Діон. Але на прес-конференції ці юнки неприємно здивували надмірною самовпевненістю. Обидві вважають себе зірками, що вже тепер можуть скласти конкуренцію Ані Лорак та Катерині Бужинській, і ще до фінального туру заявляли, що стануть володарками Гран-прі. Хоча перемога в останньому турі найцікавіша, бо на рівних змагаються хлопці й дівчата усіх вікових категорій. Уявіть, якою була інтрига на фіналі перегонів. І от під залпи салютів оголошують володаря Гран-прі “Чорноморських ігор-2002”. Ним став 16-річний Валентин Савенко з Южноукраїнська.
Багатотисячна аудиторія “Чорноморських ігор” була також свідком боротьби за кубок чемпіонів серед танцювальних колективів — переможців нинішніх та попередніх “Чорноморських ігор”. Це звання і, власне, кубок отримав чудовий колектив “Аліса” з міста Керчі. За художню майстерність і технічну досконалість перший та другий кубки отримали відповідно “Фенікс” (Запоріжжя) та “Восторг” (Павлоград).
Увесь Скадовськ оплесками вітає переможців. Слід зауважити, що у дні фестивалю кількість відпочиваючих тут зростає втричі, таксисти розповіли, що навіть немає вільних квартир. Завдяки дитячому форуму вдалося розкрутити відверто немодний за радянських часів курорт...