Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
29 серпня 2002 року, четвер  №127 (2138) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
ЩО, ДЕ, КОЛИ
images  
images
images
images
29/08/2002      надрукуватипрочитало 5808 человек  

images
Своя справа Малий бізнес розвивається, якщо на нього є попит
images
Нині все частіше доводиться чути, що у нашій країні ще немає середнього класу. А на ньому тримається суспільство, формується добробут нації. Не останню роль у цьому відіграє підприємництво. Однак у нас вести свою справу дуже непросто. Підприємці нарікають насамперед на податковий тиск й ускладнену систему обліку. Важко отримати кредит через брак фінансових ресурсів для розвитку виробництва. Не усунено також труднощів, пов’язаних з відкриттям та реєстрацією фірм. Однак і за цих умов підприємництво в Україні загалом і в Києві зокрема розвивається. Так, за статистикою, в столиці у сфері малого бізнесу працює майже 310 тисяч осіб, або кожен четвертий із зайнятих у виробництві мешканців (по Україні — кожен шостий).

Київська влада приділяє цій царині велику увагу. Так, у листопаді 1998-го проведено колегію міської державної адміністрації за участю Президента України Леоніда Кучми, на якій малий бізнес був визначений як складник економіки. Упродовж останніх чотирьох років кількість суб’єктів підприємницької діяльності у столиці зросла в півтора раза і становить нині 209,3 тисячі.

Популярним стало вести бізнес, сплачуючи єдиний податок. Тепер у місті налічується 41 700 таких суб’єктів господарювання. Надходження від них до місцевої скарбниці збільшилися в 1,4 раза порівняно з минулим роком і в першому півріччі 2002-го становили 95,87 мільйона гривень (5,5 відсотка столичного бюджету).

На 2001—2002 роки було прийнято Регіональну програму розвитку підприємництва. Вона вже має позитивні результати. Так, у 2001-му виробництво споживчих товарів у Києві зросло на 16 відсотків порівняно з 2000 роком. На десять тисяч населення в Києві припадає 130 малих підприємств (по Україні — 47).

Щороку в столиці створюється двадцять тисяч робочих місць. У Києві у 2001 році рівень безробіття становив 0,64 відсотка, порівняно з 2000 роком зменшився на 22 відсотки. Міська служба зайнятості навчає основ підприємницької діяльності та надає одноразові виплати, аби започаткувати власну справу. Цього року 600 безробітних вже отримали 1 мільйон 920 тисяч гривень такої допомоги, що на 40 відсотків більше, ніж за весь минулий рік. Для тих, хто вперше в своєму житті шукає роботу, в столиці створено Молодіжний бізнес-центр. Певними пільгами користуються підприємства, де працюють переважно інваліди. У Києві за показниками 2001-го року найвищий в Україні рівень заробітної плати — 550 гривень у сфері економіки, 282,7 гривні — на малих підприємствах.

Будь-яке виробництво, а тим паче нове, потребує первинних фінансових вкладень. Звичайні громадяни, які займаються або хочуть зайнятися підприємництвом, мають обмежений доступ до банківських кредитних ресурсів. По-перше, високі проценти, по-друге, непосильні для виробничників умови надання кредитів — обмежені суми, короткі терміни повернення тощо. Для підтримки місцевого товаровиробника з міського бюджету торік було виділено майже 21 мільйон гривень. Це навіть більше, ніж сукупно за два попередніх роки. Фінансова підтримка малого бізнесу з боку столичної влади не є благодійністю, а стимулює підприємців до активної праці. Для цього впроваджено новий механізм кредитування. Виділені на підприємництво міські кошти частково йдуть на компенсацію високих позичкових відсотків. Підприємці вчаться господарювати і водночас мають гарантовану підтримку влади.

Цільове кредитування виявилося досить ефективним. Тому цього року на потреби малого та середнього бізнесу з міського бюджету виділено 26 мільйонів гривень. У першому півріччі було використано 10,85 мільйона. Конкурсна комісія відібрала для кредитування банком “Хрещатик” бізнес-плани сорока дев’яти фірм. Із них вісім уже отримали 1936 тисяч гривень кредитів і 141 тисячу як компенсацію банківських відсотків.

Та самих лише коштів, аби започаткувати свою справу, недостатньо. Треба мати приміщення, обладнання тощо. Міська влада виступає одним з основних орендодавців. На 1 липня нинішнього року наші підприємці орендують один мільйон двадцять дві тисячі квадратних метрів нежитлових комунальних приміщень. Запроваджується новий порядок відведення земельних ділянок суб’єктам господарювання. Він значно спрощує процедуру отримання дозволів на будівництво, реконструкцію та введення в експлуатацію різних бізнесових закладів.

Міська влада і надалі підтримуватиме підприємництво. Ця робота має державні пріоритети, визначені цьогорічним Посланням Президента України до Верховної Ради. Європейський підхід щодо розвитку малого та середнього бізнесу означає насамперед визнання його важливої ролі в економіці країни. Підприємництво дає змогу не лише розв’язати проблеми безробіття, а й є вагомим джерелом поповнення бюджету та інструментом впровадження інноваційних технологій. Щодо останнього, то в нас уже є певні здобутки. Так, на київському підприємстві “Новатор” створено унікальні інструменти з використанням штучних алмазів. Вони не поступаються найкращим імпортним аналогам, але вдвічі дешевші. Визнаними на вітчизняному та зарубіжному ринках є вироби київської науково-виробничої фірми “Мікрони”. Але при наявному в нас науковому потенціалі інноваційні досягнення могли б бути більшими. Тут потрібна підтримка держави. Передусім прийняття відповідних законодавчих актів, які б забезпечували малим підприємствам гарантований доступ до джерел пільгового довгострокового кредитування. Упродовж першого півріччя цього року сімдесят сім київських комерційних банків надали підприємствам 39,7 мільярда гривень кредитів, і тільки 170 мільйонів з них (усього 0,5 відсотка) були спрямовані на інвестиції.

Так, високотехнологічне виробництво та наукові розробки кредитують неохоче, бо це потребує тривалих вкладень. І, на жаль, чинне законодавство не лише не сприяє розвитку інноваційних процесів, а й робить їх економічно невигідними. Міська влада намагається поліпшити ситуацію. У першому півріччі 2002 року Київ отримав 70,5 мільйона доларів інвестиційних коштів. Більшість вкладень було у вигляді рухомого та нерухомого майна. Адже за цими операціями існують пільги. Нині ведуться переговори із закритим акціонерним товариством “Кредитно-гарантійна установа”, яке допоможе започаткувати у нас фінансовий лізинг.

Загалом малий бізнес розвивається, якщо на нього є попит з боку великих виробництв, а також населення. У Києві він поки що недостатній — більшість підприємств працює не на повну потужність, а купівельна спроможність населення низька. Тож ці проблеми треба вирішувати на державному рівні. Насамперед спростити процедуру входження в бізнес, тобто зменшити кількість дозвільних документів, надавати їх частково безкоштовно або в кредит. Доцільно запровадити спрощені систему обліку та звітності, механізм доступу до фінансових ресурсів, зробити дешевшим інноваційне виробництва.

Насамкінець зауважу, що напрацьована київською владою система підтримки підприємництва здійснюється в межах закону. Ми намагаємося не заважати підприємцям. Більше того, владні структури міста залучають бізнесменів до розв’язання багатьох актуальних проблем. При Київському міському голові створена і працює Координаційна рада з питань розвитку підприємництва. Подібні структури вже діють і в п’яти районах столиці.

Віктор БІЛИЧ начальник управління з питань підприємництва Київської міської державної адміністрації
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
29/08/2002 | Президент України закликав народних депутатів та урядовців до злагоджених дій.
images
images
29/08/2002 | "Четвірка" стане "трійкою"?.
images
images
29/08/2002 | Громадяни знатимуть про державну владу все.
images
images
29/08/2002 | Є більшість?.
images
images
29/08/2002 | “Риба під маринадом”. Продукти невідомої якості завозили дітям у літні табори в Пущі-Водиці та ще у п’ятьох районах столиці
images
images
29/08/2002 | "Наша Україна" протестуватиме окремо.
images
images
29/08/2002 | Трьох знаних меценатів відзначили преміями імені Євгена Чикаленка.
images
images
29/08/2002 | Гран-прі міжнародного фестивалю КРОК здобув українець.
images
images
29/08/2002 | Німецьким гангстерам, яких затримали в Рівному, винесли вирок.
images
images
29/08/2002 | "Сокіл" готується до злету.
images
images
29/08/2002 | Відкрився ярмарок “Книжковий світ - 2002”.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |