15 вересня 2004 року, середа  №134 (2537) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS  | Facebook   |  Київ | Економіка | Суспільство | Дозвілля | Авто | Здоров'я | Технології | Транспорт
images
images
 Логотип видання 'Хрещатик'
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
полоса
images images новини
images
19:04 |  В Києві пройшло більше 20 толок, учасники висадили понад 1300 дерев та 1375 кущів
images images images
18:57 |  Схема об’їзду під час перекриття руху на Дарницькій площі у ніч проти 20 жовтня
images images images
16:55 |  Віталій Кличко: «Сьогодні до вечора демонтують незаконну надбудову на вулиці Софіївській»
images images images
11:19 |  Як зростає кількість вакцинованих дітей в Україні
images images images
09:46 |  Кличко показав квіткове сузір'я на Співочому полі
images images images
08:51 |  Як правильно сплатити єдиний податок на рахунки IBAN ФОПам
images images images
08:48 |  Медики виготовляли та продавали рецепти на наркотичні засоби
images images images
08:46 |  Підозрюваного у серійних нападах на громадян поміщено до психіатричного закладу
images images images
08:40 |  Окружна дорога на Оболоні майже готова, шляхопровід на Петрівці активно ремонтують
images images images
08:38 |  Сьогодні стартує IX Київська міська спартакіада працівників телебачення, радіо та зв’язку «Медіа ігри»
images images images
08:33 |  Ліки Контроль - безоплатні ліки під час лікування у стаціонарі
images images images
18:23 |  19 жовтня у Гідропарку відбудеться «ЧистоFest: завершення сезону»
images images images
18:23 |  Цими вихідними рух трамваїв № 1 буде призупинено, трамваїв № 3 – без змін
images images images
18:22 |  19 жовтня у парку «Партизанської слави» започаткують Алею пам’яті на честь воїнів АТО і проведуть святкову осінню толоку
images images images
18:21 |  КМДА заборонила проведення будівельних робіт на вулиці Софіївській
images images images
images
украинские новости RSS канал новини RSS  |  всi новини
images
полоса
images images ДОКУМЕНТИ  
images
images Рiшення Київради
images
images Розпорядження
images
images Нормативно-правовi акти 
images
images Укази Президента України
images
images Постанови
images
images Накази
images
images Проекти
images
images Документи інших відомств
images

полоса

Державні закупівлі
Бюджет міста Києва на 2019 рік Контактний центр міста Києва - 1551
  images
images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
31 ЖОВТНЯ 2004 РОКУ — ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
images  
images
images
images
15/09/2004      надрукуватипрочитало 1913 человек  

images
Нове законодавство про вибори Президента України
images
За якими правилами обиратимуть громадяни України гаранта Конституції нашої держави? Це викладено в статті, що її надіслав напередодні президентських перегонів до редакції “Хрещатика” відділ правової роботи, інформування та адвокатури Київського міського управління юстиції.

Президент є главою держави в країнах з республіканською формою правління. Він носій верховної влади держави і її вищий представник у відносинах з іншими країнами.

Правовий статус Президента України, його роль і місце в державі, коло повноважень, порядок припинення посадових функцій визначені Конституцією України.

Питання виборів Президента України регламентовано Конституцією України та Законом України “Про вибори Президента України” від 18 березня 2004 року.

Так, згідно з вказаними законодавчими актами, Президента України обирають її громадяни на підставі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років.

Вибори Президента України є загальними: право голосу мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Громадяни, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій як їх члени, а також у виборчій агітації, спостереженні за проведенням виборів та інших заходах, визначених законами України.

Будь-які прямі або непрямі привілеї чи обмеження виборчих прав громадян України за расою, кольором шкіри, політичними, релігійними та іншими переконаннями, статтю, етнічним і соціальним походженням, майновим станом, місцем проживання, мовними або іншими ознаками заборонено.

Неприпустимі обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім тих, які передбачені Конституцією України та законом про вибори.

Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

Кожен громадянин на виборах має один голос. Виборець може використати свій голос у день голосування тільки на одній виборчій дільниці.

Голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців заборонено.

Президентом України може бути обраний громадянин України:

— який на день виборів досяг тридцяти п’яти років;

— має право голосу;

— володіє державною мовою;

— проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років.

Не може бути висунутим кандидатом на пост Президента України громадянин, що має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.

Одна й та сама особа не може бути Президентом України більш як два строки поспіль. Особа, яку двічі підряд обирали главою держави, не може бути висунута кандидатом на цей пост.

Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною чи підприємницькою діяльністю або входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Право висувати претендента на кандидата у Президенти України належить громадянам нашої держави, які мають право голосу. Вони реалізують це право через політичні партії та їхні виборчі блоки або шляхом самовисування. Партії (блоки) можуть висувати лише одного претендента на кандидати в Президенти України.

Організацію та проведення виборів глави держави покладено на виборчі комісії — Центральну, територіальні, дільничні. Для проведення голосування та підрахунку голосів по виборах Президента України територія сіл, селищ, міст, районів у містах, що входять до складу територіального виборчого округу, поділяється на виборчі дільниці. Вони своєю чергою поділяються на звичайні, спеціальні та закордонні. Звичайні виборчі дільниці утворюються для організації голосування виборців за місцем їхнього проживання. Спеціальні виборчі дільниці — у стаціонарних лікувальних закладах, на суднах, які перебувають у день виборів у плаванні під Державним прапором України, на полярних станціях України, в установах кримінально-виконавчої системи та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування. Закордонні виборчі дільниці утворюються при дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України.

Реєструє претендента на кандидати у Президенти України Центральна виборча комісія за наявності документів: анкети, автобіографії, передвиборчої програми кандидата, декларації про майно та доходи, документа про внесення грошової застави. Останню вносить партія, яка висунула кандидата на пост глави держави, або кандидат на цей пост у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії. Розмір застави становить п’ятсот тисяч гривень. При скасуванні рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата на пост Президента України грошову заставу перераховують до державного бюджету. Грошову заставу повертають партії чи кандидатові, якщо він отримав не менше семи відсотків голосів виборців, котрі взяли участь у голосуванні.

Важливим є запровадження строків для оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій. Так, відповідно до статті 94 Закону України “Про вибори Президента України”, скарга може бути подана протягом семи днів після дня ухвалення рішення, вчинення дії або бездіяльності. Бездіяльність встановлюють у тому разі, якщо останнього дня строку мала бути, але не була вчинена відповідна дія. Скарга щодо порушень, які мали місце до дня голосування, може бути подана до закінчення дня, що передує дню початку голосування. Скарга щодо порушень, які мали місце під час голосування, може бути подана до виборчої комісії, котра допустила порушення, не пізніше закінчення голосування, а до виборчої комісії вищого рівня або до суду — не пізніше двадцять четвертої години дня, наступного за днем голосування. Строк подання скарги подовженню або поновленню не підлягає.

Відповідно до частини 2 статті 243-7 Цивільно-процесуального кодексу України скарги на рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата в Президенти України чи про відмову в реєстрації можуть подавати в суд самі претенденти, щодо яких ухвалено таке рішення, або уповноважені партій (блоків), ініціативних груп виборців, які висунули цих претендентів, протягом п’яти днів з моменту його прийняття.

Вибори Президента України можуть бути черговими (їх проводять останньої неділі жовтня п’ятого року повноважень Президента України), позачерговими (проводять у разі дострокового припинення повноважень Президента України), повторними (призначає Верховна Рада України за поданням Центральної виборчої комісії у разі, якщо балотувалося не більше двох кандидатів і жодного з них не було обрано, а також коли всі кандидати зняли свої кандидатури).

Відповідно до статей 60 і 61 Закону України “Про вибори Президента України” кандидатам у Президенти України надається право користуватися державними та комунальними засобами масової інформації в межах, передбачених Державним бюджетом України, що виділяється на підготовку і проведення виборів. При цьому їм надається рівноцінний і однаковий за обсягом час мовлення на загальнодержавному рівні в межах окремого виборчого округу.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, несуть установлену законом відповідальність.

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
15/09/2004 | Передвиборна програма кандидата на пост Президента України КОРЧИНСЬКОГО Дмитра Олександровича.
images
images
15/09/2004 | Програма кандидата на пост Президента України ЮЩЕНКА Віктора Андрійовича.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше images



РЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |