Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
8 лютого 2005 року, вiвторок  №18 (2617) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
ІСТОРІЯ СУЧАСНОСТІ
images  
images
images
images
08/02/2005      надрукуватипрочитало 1073 человек  

images
“Я хочу засвідчити, що прозорість і публічність буде однією з характеристик роботи мого уряду...” Так заявив Віктор Ющенко, виступаючи у Верховній Раді перед голосуванням за затвердження Юлії Тимошенко на посаді прем’єр-міністра
images
Шановні народні депутати, друзі, колеги! Шановна президіє, гості й запрошені, представники засобів масової інформації. Я переконаний в тому, що сьогодні в Україні великий день. Ми розглядаємо значуще для найближчих років питання формування уряду. Добре жити в країні, де від уряду мало що залежить, бо там працюють закони, традиції, норми, етика і таке інше. На жаль, ми живемо в тій країні, де від тих людей, які будуть сидіти на цих поки що порожніх кріслах, залежатиме доля майже 48 мільйонів людей. Залежно від того, яка в них мораль, крастимуть вони чи ні, залежно від того, як вони професійно, публічно бачать свою місію. Із цього огляду я хочу сказати, що це суперважливе питання і в політичному контексті. Я хочу відверто вам сказати, що я представляю перший склад команди тих людей, які, на мій погляд, найбільше можуть претендувати на ці посади. Я хотів би сказати, що мій уряд не буде робити, оскільки є колосальне очікування — сподівання на вирішення тих чи інших питань. Я знаю, яка відповідальність нині за цими словами стоятиме, але я маю честь вам сказати: мій уряд не крастиме. Я знаю, що це фантазія для України, я знаю, що ви звикли бачити в тих людях не партнерів, дуже часто не тільки нації, але й національних інтересів. Я це хочу не обходити, я знаю, що в цій країні проблема номер один є корупція, і починається вона з голови. Я хабарів брати не буду, я красти не буду, я того вимагаю від уряду. Я хочу, друзі, сказати, що уряд не просто не крастиме, уряд не братиме хабарів. Уряд не заноситиме гроші в парламент для того, щоб провести будь-яку кандидатуру або для того, щоб провести будь-який закон. Вдумайтесь, будь ласка,— уряд не заноситиме гроші в парламент.

Я цим, шановні друзі, хочу сказати — я закликаю вас і уряд стояти на публічних, прозорих процедурах у цій державі. Я хочу засвідчити, що прозорість і публічність буде однією з характеристик роботи мого уряду. Рішення будуть прийматися винятково в залі засідань, а не в кімнаті для відпочинку. Рішення будуть підписуватися публічно, чи це стосується фінансів, чи це стосується ресурсів, чи це стосується приватизації.

Я хотів би сказати, що буде уряд робити. Уряд представив вам програму, яка дасть відповідь на те, як прожити 2005 рік з чітким соціальним портретом нації, що треба зробити в першу чергу для найбільш обездолених людей нашої нації. Ми хочемо сказати, що маємо на меті відмінити всі корпоративні пільги, які заведено не один рік. Ми скажемо, яких структур ці пільги стосуються, і разом з вами їх відмінимо. Це буде моє велике прохання до вас. Давайте починати зі своїх конюшень чистити ті стосунки, які відносяться і до бізнесу. Ми хочемо змінити політику держави в системі управління державної власності. Я переконаний, що коли буде публічно працювати Укрзалізниця, Укрнафта, НАК Нафтогаз, Укрпошта, ви отримаєте багато мільярдів поступлень до бюджету, які на сьогодні не заплановано, для того, щоб віддати бідній людині.

Ми хочемо переглянути роботу всіх вільних економічних зон, щоб це не було ні для кого ударом. 24 економічних зон в Китаї немає. Ви розумієте, у нас де знаходиться клан, там знаходиться зона. Я не думав у такому значенні, але воно добре, що так вийшло. Тому, шановні друзі, від раціонального перегляду роботи економічних зон чи зон інвестиційного розвитку ми можемо отримати багато прозорих публічних фінансових потоків, у тому числі до бюджету. Є конкретна цифра, яку я називати не буду.

Я засвідчую, шановні друзі, що ми проведемо чесну приватизацію, у рамках того закону, який прийнятий парламентом. Об’єкти, які вкрадені, будуть повернуті до держави, починаючи від “Криворіжсталі”.

Я переконаний, що ми подолаємо крадіжки землі, які відбулися і в Криму, і біля Києва. Все, друзі, буде чесно. Повернемо тому землю, кому вона належить. Це колосальний ресурс, друзі. Я хочу сказати одне — мій уряд буде прагнути подати руку бізнесу. Ми готові йти на амністію капіталу, податків, ми готові йти на зниження податків, ми готові відмінити незалежно від нашої розмови, всі репресії, які творила податкова й інші державні контролюючі структури — цього не буде. Але взамін я хотів би, щоб ми не отримали повислу руку в повітрі — щоб бізнес подав руку також. А знак поданої руки буде означати — бізнес детінізується, починає чесно працювати з владою і починає чесно — що найголовніше — платити податки. За рахунок цих заходів ми плануємо в цьому році акумулювати від 25 до 30 мільярдів гривень. В рамках цих дій ми вам запропонуємо одну третину віднести в державний фінансовий резерв на майбутнє, дві третини віддати бідним людям так, як ви приймете відповідно до бюджету в цьому парламенті.

Це така коротка філософія того, що буде в перших системних ініціативах уряду аж до прийняття бюджету. Сьогодні, шановні друзі, вам будуть представлені кандидатури міністрів уряду, віце-прем’єр-міністрів, безумовно, голів обласних адміністрацій. Ми виходимо з того, що робота уряду, починаючи від прем’єр-міністра і закінчуючи міністром і главами адміністрацій, буде виглядати не як схоластика, що робити завтра чи післязавтра. У кожного міністра буде дві-три галузеві, загальнонаціональні або регіональні програми, які визначатимуть суть роботи у 2005 році. У кожного голови обласної адміністрації будуть три-чотири регіональні програми, які творять обличчя території, — це програми гуманітарні, соціальні й економічні. Таким чином ми хочемо зробити такий план дій на 2005 рік, який у грудні повинен закінчитися дуже ефективно вашим моніторингом. Я хочу запропонувати модель, по якій політичні сили, які сьогодні підтримують уряд, будуть щоденними творцями поточної політики влади. Ви не будете відділені, ви будете прямою кореспондентською парою, у нас буде проводитися щомісячний моніторинг тих завдань, які поставили ви, за які несете політичну відповідальність. У нас буде загальнонаціональний моніторинг, який буде починатися не від того, в якій території який приріст внутрішнього валового продукту. Він починатиметься з того, скільки робочих місць за 30 днів зробив той чи інший глава адміністрації, скільки засновано структур, скільки зроблено для розвитку бізнесу, малого і середнього, що зроблено для відміни безчинств, які творяться різними структурами. Цим самим я хочу сказати — ми вам пропонуємо публічну, чесну і відповідальну політику, де ніхто не заховається нікуди — ні політик, ні член уряду, ні інші сторони, які відповідають або можуть бути відповідальними у цьому процесі. На мій погляд, шановні друзі, це розмова чесна, нам треба схаменутися, по-іншому подивитися на ті процеси, на які ми звикли дивитися 14 років. Змінити це в нас воля є. Ваша підтримка, ваша співучасть, я переконаний, є. І тому, шановні друзі, користуючись такою нагодою, я хотів би представити вам Юлію Володимирівну Тимошенко і сказати кілька слів. Юлія Володимирівна — мій політичний партнер. Як колись у біографіях ВКП(б) було прийнято — “мій політичний друг”. Людина, яка є професійною. Я мав нагоду працювати з нею у 2000—2001 роках — вона працювала віце-прем’єром мого уряду, відповідала за одну з резонансних ділянок роботи уряду — паливно-енергетичний комплекс і енергетичну політику України.

Я пригадую, в якому стані цей комплекс був, коли ми його взяли до виконання, — там платили 5 відсотків коштами, — все решта покралося, неважливо, чи з заліками, чи без заліків. Або платилося валянками, кожухами, шапками. Коли ми йшли з уряду, 78 відсотків на цьому ринку працювали грошима, які проходили бюджет і, відповідно, соціальні та інші фонди. Ми організували оптово-енергетичний ринок. Нам вдалося не з усіма учасниками навіть оптового ринку домовитися, і велика частина учасників цього ринку, я переконаний, працюють до цього часу на ринку без договорів, як працювали три роки тому. Але таку систему ми отримали. Проте я високо ціную те, що було зроблене Юлією Володимирівною під час роботи в уряді. Ми з нею пройшли тяжку виборчу політичну кампанію разом з багатьма вами. Це дає мені право сказати такі слова: я довіряю їй і вірю. Вірю, що вона організує роботу національного уряду, довіряю їй так, як довіряють мільйони людей, і думаю, Юлія Володимирівна усвідомлює ту відповідальність перед мільйонами пар очей, які дивилися з Майдану, з вулиць на неї, на нас. Люди чекають того, що нова влада буде чесною і принесе розв’язання тих проблем, з якими живе моя нація 14 років.

Я переконую вас, що знаходжусь повністю в цій вірі та цій довірі, і тому, шановні друзі, користуючись правом, наданим мені Конституцією, прошу вашої згоди, згоди Верховної Ради на призначення Тимошенко Юлії Володимирівни прем’єр-міністром України.

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
08/02/2005 | Леді прем’єр-міністр. “Суспільство очікує на диво від нового уряду — і ми його зробимо”,— пообіцяла Юлія Тимошенко, вступаючи на пост глави Кабінету Міністрів
images
images
08/02/2005 | Хто увійшов до нового уряду України.
images
images
08/02/2005 | Губернаторський корпус України.
images
images
08/02/2005 | Протидія. Помаранчеву революцію захищали не тільки співробітники СБУ, а й агенти ЦРУ
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |