26- річна Євгенія — одна з 24 пацієнток стаціонарного відділення найсучаснішого в Україні Центру профілактики і боротьби зі СНІДом й опортуністичними інфекціями (тут усі уражені цією недугою отримують консультації, діагностику і безплатне лікування, а на диспансерному обліку перебувають понад дві тисячі ВІЛ-позитивних). Окрім антиретровірусної терапії, цій дівчині приписали й замісну — аби позбулася наркозалежності. Із цією киянкою, за плечима в котрої десятилітній “героїновий” досвід, я познайомилася у той день, коли новий корпус Центру СНІДу (при 5-й міській клінічній лікарні в Святошинському районі столиці) оглядали міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко, заступник голови Київської міської держадміністрації Валерій Бідний і начальник Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення киян Роман Макомела.
Нині пацієнтка не вживає наркотиків і лікується від синдрому імунодефіциту людини. Те, що потрапила до центру СНІДу, вважає подарунком долі. Каже, що тут затишно, медичний персонал дуже уважний і чуйний. Мріє, що коли закінчиться курс лікування, працевлаштується...
У цьому центрі й справді створені чудові умови для лікування і соціальної адаптації. Недужі живуть у одно-, двомісних боксах з євроремонтом, повноцінно харчуються, мають можливість також відвідувати стоматолога, хірурга... На кожного хворого передбачено 210 гривень на добу.
Ініціатива створення такого закладу належить столичній владі. Власне, зведений і облаштований він коштами міського бюджету. За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Валерія Бідного, будівництво першого корпусу, розрахованого на 40 стаціонарних місць, обійшлося у десять мільйонів гривень, другого, де буде ще 45 ліжок (його мають здати до кінця лютого), — у дев’ятнадцять. Обидва оснащені технікою нового покоління.
Як сказав начальник Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Роман Макомела, завдяки діючій тут надсучасній діагностичній лабораторії є можливість поетапно відстежувати перебіг хвороби кожного пацієнта. Відтак своєчасно призначати лікування або змінювати його.
Оглянувши центр, міністр охорони здоров’я України Юрій Поляченко сказав, що це єдиний в Україні заклад такого типу, який відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я. На жаль, можливості його клінічної бази замалі, аби бути загальнодержавною клінікою. Утім, прозвучала пропозиція надати центру статус науково-методичного осередку.