За умовами конкурсу “Європейська культурна столиця” заявку на участь в цьому престижному та популярному рейтингу має підписати не керівник міста-претендента, а уряд. Тому проект важливого документу спочатку завізували всі наші провідні міністерства (зокрема, після тривалих вагань, головний фінансист держави Віктор Пинзеник). І ось нарешті ініціативу Києва та Асоціації міст України та громад підтримав Кабінет Міністрів. Прем’єр Юрій Єхануров підписав відповідне розпорядження, яким зобов’язав центральні органи виконавчої влади сприяти столичній владі у здійсненні заходів, пов’язаних із здобуттям цього почесного звання.
Оскільки 2010-й останній рік, коли участь у відповідному конкурсі можуть взяти міста з країн поза Євросоюзом. Конкуренція ж у цьому змаганні, за свідченням комісара Єврокомісії з питань освіти, науки і культури Яна Фігеля, надзвичайно жорстка. Тому ми проситимемо Єврокомісію назвати переможцями одразу два міста, які того прагнуть. Але насамперед повинні заручитися підтримкою головного суперника — Стамбула. Тому, за інформацією заступника голови Київської міської держадміністрації, депутата Київради Валерія Кір’яна, найближчим часом запросимо в гості мера турецької столиці.
Нагадаємо, що номінування нашого міста підтримали Берлін, Женева, Варшава, Париж, Краків, Мінськ, Рига, Стокгольм, Тбілісі, Таллінн, Вільнюс, Нікосія, Единбург, Генуя, Відень, Будапешт та Мюнхен. Київські фахівці розробили план, в якому передбачені творчі акції 2006-2010 років. Утім, наголошує столичний мер Олександр Омельченко, “ми добре усвідомлюємо, який великий обсяг організаційної роботи доведеться зробити”. Але вона того варта. Адже після здобуття звання “Європейська культурна столиця” в будь-якому місті суттєво прискорюється розвиток бізнесу й підприємництва, залучення значних інвестицій та численних туристів. Скажімо, Глазго завдяки цьому лише за рік вчетверо збільшив свої бюджетні надходження. Тож сподіватимемося на компроміс зі Стамбулом. Хто ж все-таки переможе, стане відомо восени 2006-го.