Директор підприємства Василь Глюза розповів, що у листопаді 1915 року, за часів Першої світової війни, “Комітет допомоги військово-увічним” заснував у столиці першу протезну майстерню, яка згодом переросла у завод. Тепер уже є філіали у Черкасах та Чернігові. Працює також стаціонар первинного та складного протезування, де людей з фізичними вадами щодня консультують та навчають користуватися отриманими реабілітаційними засобами. До слова, на думку пана Глюзи, ортопедичне взуття, а також протези верхніх і нижніх кінцівок, корсети та бандажі майже не відрізняються від іноземних аналогів, адже виготовляють їх за новими технологіями, використовуючи сучасні матеріали.
Привітати колектив флагмана протезно-ортопедичної сфери із ювілеєм зібралися чимало гостей. Заступник міністра праці та соціальної політики України Віктор Дяченко розповів, що невдовзі на розвиток цієї галузі з державного бюджету спрямують п’ятнадцять мільйонів гривень. Директора казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Василя Глюзу, за розпорядженням столичного міського голови, нагородили нагрудним знаком “Знак пошани” та іменним годинником, які йому вручив заступник голови Київської міськдержадміністрації Микола Георгієвський. Голова Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Петро Цибенко презентував від вищого законодавчого органу держави настінний годинник, який, за словами пана Цибенка, відліковуватиме час до столітнього ювілею знаного виробника вітчизняних засобів реабілітації.
Найсумлінніших працівників підприємства відзначили почесними грамотами та подяками від столичної влади, Міністерства праці та соціальної політики, Святошинської районної держадміністрації і промислового об’єднання “Укрпротез”.