images images новини
images
16:15 |  Список кандидатів в присяжні районних судів міста Києва
images images images
15:00 |  Віталій Кличко: «На маршрути у столиці вийшли 5 нових тролейбусів, до кінця липня додадуться ще 8»
13:41 |  КП «Київтранспарксервіс» оголошує нові аукціони в системі «ProZorro.Продажі»
15:26 |  Триває пошук земельних ділянок для будівництва житла постраждалим від афери «Еліта-Центр» (Оновлено)
14:55 |  Віталій Кличко ініціював службове розслідування щодо керівництва Святошинського дитячого будинку-інтернату
13:05 |  Киян запрошують долучитися до толоки «Чисто субота» у Гідропарку та на інших локаціях Дніпровського району
12:16 |  Київська влада працює над запровадженням механізму зміни місця голосування онлайн
10:38 |  Оновлений парк «Веселка» відкрився на Нивках
10:11 |  У столиці на рік припадає понад 2 тисячі знімальних днів у межах різноманітних проектів
09:19 |  Містобудівна рада підтримала проект детального плану території для мікрорайону на Троєщині
09:08 |  Міська влада постійно підтримує дитячі будинки сімейного типу – Марина Хонда
17:26 |  Департамент культури дає Гідропарку нове життя
17:25 |  Віталій Кличко показав, як триває реконструкція легкоатлетичного манежу на Березняках
17:24 |  е-пенсія вже в Україні
16:34 |  У I півріччі 2019 року підприємствам міста Києва відшкодовано 6,5 млрд. грн. ПДВ

images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |

images
Чемпіонат з епілогом Після нічиєї в заключному турі національної першості (2:2) “Динамо” і “Шахтар” набрали по 75 очок і в неділю зустрінуться в додатковому матчі за “золото”
images

Нинішній чемпіонат України запам’ятається вболівальникам як найнепередбачуваніший за всю історію їх проведень. До останнього туру лідери йшли, як то кажуть, ніздря в ніздрю, і лише в заключному турі в очному поєдинку могли визначити переможця чемпіонату. Але нічия в Києві між “Динамо” і “Шахтарем” так і не дала відповіді на запитання — хто кращий. Обидві команди набрали по 75 очок і тепер доля “золота” вирішуватиметься в додатковому матчі. Цікаво, що таке нововведення ухвалили лише кілька тижнів тому на засіданні Професіональної футбольної ліги. Нагадаю, раніше в разі обрання клубами однакової кількості очок перевагу віддавали колективові, що мав ліпшу різницю м’ячів. Так, зокрема, сталося у сезоні 1992—1993 років, коли динамівці випередили дніпропетровський “Дніпро” саме за цим показником.

Позавчорашній двобій на стадіоні імені Лобановського викликав ажіотаж серед фанатів. Сімнадцятитисячна арена навряд чи вмістила б усіх охочих. А втім, чималу аудиторію любителів футболу “відсікли” ціни на квитки: вперше за всю історію національних чемпіонатів вони піднялися так високо — від двадцяти до ста гривень. Та справжніх симпатиків це не налякало, тож стадіон, як завжди в матчах вітчизняних грандів, був переповнений. Оскільки донецьким вболівальникам виділили тільки десяту частину місць на трибунах, група підтримки “Шахтаря” виявилася не такою потужною, як у попередні роки. Зате цього разу значно жвавіше вболівали за динамівців.

Підбадьорені прихильниками динамівці з перших хвилин ринули на ворота гостей. І вже на перших хвилинах Сергій Ребров небезпечно пробивав метрів з двадцяти двох. Вдалим пасом того самого Реброва не зуміли скористатися через кілька хвилин його товариші поблизу штрафного майданчика суперника. Але вже на дев’ятій хвилині ветеран розпочав атаку, що стала результативною. Неподалік від воріт у боротьбі із захисником він отримав м’яч і тут же переправив його вперед. Передачею скористався Максим Шацьких, котрий відмінним ударом з кута відкрив рахунок. Промайнуло лише десять хвилин, і господарі подвоїли результат. Артем Мілевський вийшов один на один з голкіпером Шустом і спокійнісінько переграв того — 2:0. Далі “Динамо” остаточно заволоділо ініціативою. Гірники намагалися влаштовувати контратаки, але в заключній частині припускалися помилок, та й на останньому рубежі впевнено діяв Олександр Шовковський.

Важко сказати, що сталося з киянами після перерви, але їх начебто підмінили. Гості поступово нарощували тиск і врешті-решт зуміли відігратися. На 53-й хвилині після розіграшу кутового Дмитро Чигиринський головою влучив у ворота динамівців, а ще через дванадцять хвилин відзначився Жадсон. Бразилець лише на мить звільнився від опіки Горана Гавранчича, але її вистачило, аби проштовхнути м’яч у сітку — 2:2. Далі в грі настав спад, але що менше залишалося до фінального свистка, то відчайдушніше билися футболісти. Вже в доданий арбітром час “Шахтар” міг вирвати перемогу, однак його гравцям забракло сил, щоб остаточно дотиснути киян. Отже, англійський рефері Стефан Беннет, який бездоганно відсудив зустріч, зафіксував нічию.

На післяматчевій прес-конференції тренер столичного клубу Анатолій Дем’яненко висловив задоволення діями своїх підопічних у першому таймі та пожалкував, що другий провалили, пояснивши це психологічною неврівноваженістю хлопців. Наставник “Шахтаря” Мірча Луческу визнав невдалою для його команди першу сорокап’ятихвилинку, а ось другою задоволений. На його думку, донеччани мали доводити зустріч до перемоги. Але зрештою рахунок відобразив хід подій на полі.

Тепер чотирнадцятого травня суперники зустрінуться у вирішальному двобої в Кривому Розі. Почнеться матч о вісімнадцятій годині, який триватиме до звитяги однієї з команд. Якщо основний час завершиться нічиєю, то проведуть два додаткових тайми по п’ятнадцять хвилин. Коли ж і вони не виявлять переможця, тоді долю золотих медалей вирішуватимуть пенальті. Нагадаю, у дебютній першості України чемпіона також визначали в “золотому матчі”: тоді святкувала вікторію сімферопольська “Таврія”, яка на переповненому львівському стадіоні “Україна” здолала динамівців — 1:0.

В останньому турі визначилися невдахи вищої ліги. До “Закарпаття” доволі несподівано приєдналася ще одна західноукраїнська дружина — луцька “Волинь”, котра вдома не зуміла переграти сімферопольську “Таврію” — 0:0. Бронзовий призер — одеський “Чорноморець” з таким же результатом завершив поєдинок із запорізьким “Металургом”. Рахунок 1:0 зафіксовано в зустрічах “Металіст” — ФК “Харків”, “Дніпро” — “Кривбас”, “Ворскла” — “Сталь”. Маріупольський “Іллічівець” обіграв “Закарпаття” — 2:0, а ще одна дуель столичного та донецького клубів — “Металурга” й “Арсеналу” завершилася миром — 2:2.