Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
22 травня 2007 року, вiвторок  №75 (3065) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Дайджест
images  
images
images
images
22/05/2007      надрукуватипрочитало 513 человек  

images
Молода Росія на підйомі У Кремля з’явилася нова зброя в його боротьбі з реальними та уявними ворогами — від внутрішньої опозиції до іноземних революціонерів
images
Наступ проводили хвилями, з військовою точністю. Через кілька годин по тому, як Естонія демонтувала пам’ятник радянському солдатові в центрі Таллінна, розпочалася віртуальна війна. Інформаційні агенції, банки та урядові установи стали об’єктами блискавичної атаки спаму — могутнього натиску мільярдів електронних повідомлень, багато з яких, мабуть, передавали з Росії. Це спричинювало відключення серверів і блокування мережі. Після того, як відомі електронні ринки Естонії (на Заході для цієї “продвинутої” в електронному плані країни є своя жартівлива назва — ‘eTonia’) і її демократія зігнулися під тягарем навантаження, туди минулого тижня терміново прибули головні експерти НАТО з гарантування безпеки Інтернету. Їхнє завдання полягало у створенні захисту від першого у світі масованого кіберудару наддержави по крихітній і практично беззахисній країні.

У Москві напади носили помірніший характер. Активісти зі створеного Кремлем молодіжного руху “Наші” штурмували зал, де проводила прес-конференцію посол Естонії. Відступили вони тільки тоді, коли охоронці дипломата застосували проти них сльозогінний газ. Інша група перегородила обсаджену березами дорогу з Росії до цієї країни, виставивши великий знак з написом: “Ви їдете до фашистської Естонії”. А російський президент Володимир Путін тим часом відзначив радянську перемогу над фашизмом великим військовим парадом і похмурими попередженнями про “нові загрози” міжнародній безпеці — “як за часів Третього рейху”.

Відлуння історії тривожить. Кремль знову іде в наступ. Тепер його ударні війська у війні з ворогами Росії — як реальними, так і уявними — це нове покоління юних та палких войовничих активістів — комсомол, якщо можна так сказати, путінської Росії. У них різні назви: “Наші”, “Молода гвардія”, “Ті, що йдуть разом”. Дисципліновані й щедро підтримувані Кремлем молоді ідеологи з’явилися кілька років тому з нізвідки, а сьогодні кількість їх становить понад 100000 осіб. Це сумлінна “приватна армія”, фанатично віддана одній людині — президентові. Вона засуджує організації політичної опозиції, називаючи їх зрадниками, піддає анафемі зовнішніх ворогів від Естонії, Грузії й Польщі та прославляє Радянський Союз і могутність Росії. “Ми повинні зробити Росію сильною,— заявляє комісар, або керівник, “Наших” Микола Панченко (повернулися старі номенклатурні назви),— настав час покласти край тому, що Америка є сьогодні наймогутнішою і найвпливовішою імперією. Ми не дозволимо, щоб Америка перетворювала Росію на свою чергову колонію”.

У пору розквіту комунізму в Росії існувала радянська молодіжна організація комсомол, оскільки правляча партія була одержима ідеєю “формування політичної свідомості” молоді. Те саме відбувається і сьогодні. Кремль розпочав свої дії із завоювання сердець і умів молодого покоління Росії та контролю над ними після народних революцій в Україні, Грузії і Киргизії у 2003—2005 роках. Реально це чи ні, але в Кремлі занепокоєні тим, що Росія може стати якимось чином наступною. “Та найважливіша роль, яку відіграла в цих революціях молодь, змусила нас зрозуміти, що потрібно щось робити”,— каже ідеолог зі зв’язками в Кремлі Сергій Марков, що допомагав створювати 2004 року організацію “Наші”. “План був простим,— пояснює він,— ми створили осередки “Наших” у близьких до Москви містах, щоб активісти дуже швидко могли приїжджати на Красну площу в разі потреби. Ідея полягала у створенні ідеології, заснованої на повній відданості президентові та його курсу”.

Оскільки не за горами парламентські й президентські вибори, в “Наших” та у споріднених з ними організацій з’явилася цілком конкретна мішень — всі ті, хто наважується кинути виклик Путіну і його правлячій кліці в боротьбі за владу. А хто ж це такі? Нещодавно “Наші” випустили листівку, де вказали всіх ворогів. У цій “Галереї зрадників”, що з’явилася як у друкованому вигляді, так і в Інтернеті, вміщено перекошені портрети таких опозиційних лідерів, як колишній прем’єр-міністр Михайло Касьянов та радикальний письменник Едуард Лимонов. Їх оголосили ворогами народу, котрі розробляють підступні плани для розкладання нації і передання її іноземним шпигунам та змовникам. У цьому списку є й олігарх єльцинської епохи Борис Березовський, що живе у вигнанні, й колишній мільярдер Михайло Ходорковський, відправлений до в’язниці після того, як він почав 2004 року фінансувати опозицію Путіну.

Минулого місяця “Наші” організували свою найсміливішу і найорганізованішу на сьогодні масову акцію. 15 тисяч добровольців наділи червоні куртки з написом “Зв’язковий президента” на спині й пішли на вулиці Москви роздавати брошури та 10000 спеціально з цієї нагоди виготовлених SIM-карт для мобільних телефонів. За допомогою тих карт користувачі можуть посилати текстові повідомлення в Кремль, на які тут же дають відповідь добровольці “Наших”. Тих, хто брав карти, також інструктували, аби давали знати про будь-які ознаки підготовлюваної “помаранчевої революції”.

“Ми пояснювали москвичам, що вони повинні бути готові до прозахідної революції, що фінансує Америка,— каже активістка “Наших” 22-річна Тетяна Матіаш,— люди повинні знати, що треба робити для порятунку Батьківщини, якщо припинить працювати радіо і телебачення”.

Не поступаючись “Нашим”, челябінське відділення “Молодої гвардії” нещодавно провело навчальне заняття на тему того, як боротися з можливою “помаранчевою революцією” у своєму місті. Сотня добровольців з оранжевими пов’язками на головах зображала штурм місцевої телевізійної станції, а молодогвардійці виступили на її захист. День закінчився тим, що молодогвардійці, розмахуючи бейсбольними бітами, зруйнували наметовий табір “помаранчевих”, дуже схожий на той, що був на київському Майдані два роки тому.

Минулого тижня добровольці “Наших” з міста Сосновий Бір, що розташоване за 120 кілометрів від Санкт-Петербурга на межі з Естонією, показували в сільських школах фільм “Уроки мужності”. Фільм починається з величезного мітингу “Наших” в однакових білих футболках з червоними зірками на грудях. Потім у кадрі з’являється Путін на тлі фотографій вовка благородного вигляду, за яким біжать пацюки, що символізують продажних державних чиновників. “Путін — самотній вовк, оточений щурами,— каже Панченко школярам.— Росія стала дуже корумпованою, настав час змінювати ситуацію, нині пора сильних лідерів, таких, як ми”.

Напіввійськовий дух є постійно. Щоліта “Наші” організовують вербувальні табори по всій Росії. Нові члени організації дивляться пропагандистські фільми і проходять початкову військову підготовку. Про це розповідає керівник “Наших” Василь Якеменко. Лекції в таборах читають високопоставлені чиновники і політики, зокрема заступник міністра оборони Юрій Балуєвський і чеченський президент Рамзан Кадиров, що чимось скидається на бандита. Йому на торішньому з’їзді “Наших” надали звання “Молодого політика року”. Активіста, що зумів привести в лави “Наших” сто нових членів, висувають на посаду комісара, якщо він пройде стомливі триденні курси підготовки, якими передбачені подолання штурмової смуги і перевірка з фізичної підготовки. “Нам потрібно було продемонструвати фізичну силу, витривалість і навички керування”,— каже 23-річний лідер санкт-петербурзького відділення “Наших” Леонід Курза, затверджений на цю посаду минулої зими. В “Наших” є також добровільні міліційні дружини, члени яких носять чорну форму і за заявами прес-служби руху “допомагають міліції патрулювати вулиці, у разі потреби б’ючи хуліганів”.

Цього місяця армія “Наших” провела військові навчання в таборі для новобранців поблизу Подольська, що за 25 кілометрів від Москви. Активісти у військовій формі ходили строєм і долали смугу перешкод. Вони тренувалися розкладати та складати автомат Калашникова і пістолет Макарова, а потім годину стріляли по мішенях.

Менш войовничо налаштовані члени можуть вступити в секцію “Наших” за назвою “спламеры” (абревіатура від слів “сплоченность” і “меры”). Там проводять психологічні тренінги для керівників груп. “Ми вивчали гештальттерапію і різні методики, що допомагають людям розслабитися і почуватися бадьорими й енергійними в найсуворіших умовах,— каже студентка Матіаш, що вивчає психологію,— ворог використовує проти нас маніпуляції і провокації. Ми повинні бути готові до боротьби, готові стріляти, якщо знадобиться, щоб відстояти принципи нашої нинішньої держави”.

Дисидент зі стажем Валерія Новодворська назвала “Наших” путінюгендом за аналогією з фашистським гітлерюгендом. Це перебільшення. “Наші” й інші організації можуть бути фанатично віддані Путіну, але їхня риторика і методи роботи більше мають вигляд зловісної пародії на демократичні рухи України та інших країн. Діяльністю “Наших” значною мірою керує Владислав Сурков — права рука Путіна в питаннях політики і засобів масової інформації. Сурков регулярно зустрічається з лідерами цих організацій для підготовки пропагандистських і політичних кампаній. За словами Іллі Пономарьова з Інституту проблем глобалізації, Кремль також щедро фінансує ці рухи, роблячи прямі грошові внески і спонукаючи державні компанії виступати спонсорами різних програм. За оцінками згаданого інституту, лише кампанія “Зв’язковий президента” обійшлася $220 млн. Як і в колишньому комсомолі, у членів цих нових організацій є істотні привілеї. Зокрема, мають право на безплатне навчання в різних школах, де викладають державне управління, менеджмент і питання зв’язків з громадськістю. Вони проходять практичну підготовку у великих державних компаніях, таких як “Газпром”, “Роснефть”, на державних телевізійних станціях і навіть у Кремлі.

Західних лідерів дедалі більше непокоїть новий напрям руху Росії. Вони спостерігають за тим, як країна за президентства Путіна все далі й далі відходить від демократії. Їх бентежать факти побиття могутніми загонами міліції нечисленних демонстрантів, яких вдається зібрати ослабленим партіям політичної опозиції. Минулого тижня в Москві перебувала держсекретар США Кондоліза Райс, щоб “виміряти температуру відносин між двома країнами”, яка опустилася майже до нульової позначки. У своїй промові в День Перемоги Путін порівняв Америку з фашистською Німеччиною, попередивши про загрозу від країн, для яких характерне “все те ж презирство до людського життя, ті ж претензії (як у нацистів) на світову винятковість і диктат”. Путін також різко засудив плани США щодо розміщення ракет-перехоплювачів у Східній Європі. “Усі відверто налякані тим напрямом, у якому рухається Росія, але ніхто не знає, що з тим робити”,— сказав один європейський дипломат у Москві, що не має повноважень робити заяви з цього приводу. А поки Кремль активно переслідує своїх ворогів вдома і за кордоном, а також виховує войовничий молодіжний рух, що є практичним провідником його націоналістичних ідей. Сусіди Росії все більше заклопотані тим, хто з них стане наступним.

Оуен Метьюз, Ганна Нємцова (“Newsweek”, США) 21 травня 2007 р.
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |