Пан Ніколаєнко сказав “Хрещатику”, що нині політики просто спекулюють на ситуації із залученням дітей до мітингів, заявляють про порушення прав людини. А ось коли на Майдані під час “помаранчевої революції” стояли сотні учнів та студентів, це нікого чомусь не бентежило.
Проте залучати неповнолітніх до політичних акцій забороняє закон. Генеральна прокуратура України, а також представники Президента в кожному районі та області контролюють, як дотримують тієї норми. Глави райдержадміністрацій призначили відповідальними за це районні управління освіти. Вони, своєю чергою, переклали відповідальність на директорів шкіл. Виявляють порушення — керівника дванадцятирічки звільняють з посади. Прокуратура повинна порушити кримінальну справу проти тієї партії, яка привозить неповнолітніх на свої мітинги. “Міністерство освіти й науки не організовує колони учнів ні на “помаранчеві”, ні на “блакитні” майдани”,— зазначив пан Ніколаєнко. Він вважає досягненням те, що під час нинішньої політичної кризи в жодному освітньому закладі не зірвано навчального процесу.
Начальник Головного управління освіти й науки Лілія Гриневич запевнила, що столичні школярі під час навчання не брали участі в мітингах. Однак після уроків, можливо, дехто з учнів і ходив на політичні акції з батьками.
Народний депутат від Партії регіонів Тарас Чорновіл розповів, що партія має жорстку позицію з цього питання — в жодному разі не залучати школярів до мітингів. Звинувачення з приводу використання неповнолітніх панові Чорноволу здається дивним, адже відомо, що основним електоратом ПР є люди середнього віку та пенсіонери. В політичному об’єднанні кожний такий факт розглядають і перевіряють. На думку депутата, опоненти тільки можуть робити гучні заяви, але чіткого документального підтвердження в них немає.
Народний депутат від СПУ Василь Волга розповів, що усі політичні сили активно залучали неповнолітніх на свої мітинги. Тому звинувачувати тільки СПУ, КПУ та Партію регіонів у цьому не можна. Так, кілька днів діти стояли навколо сцени опозиції на Європейській площі. Пан Волга, як безпосередній організатор мітингів, просив своїх активістів не залучати школярів та студентів. Проте чітко визначити вік юнака чи дівчини за зовнішнім виглядом іноді доволі складно. Учні спеціально приховували свій вік. Адже усі учасники отримували 50 грн на харчування. Щоб мати законне право пропускати уроки, школярі купували за 10 грн липові довідки про хворобу і заробляли гроші на кишенькові витрати, розмахуючи прапорами на мітингах. Проте найнегативнішим явищем пан Волга називає “неперебірливість” молоді: до обіду за 50 грн вони виступають за опозицію, а після за 50 грн вони викрикують гасла на підтримку коаліції.
Народний депутат від КПУ Катерина Самойлик відкинула усі звинувачення щодо використання неповнолітніх під час проведених Комуністичною партією мітингів. Вона не заперечила, що в її партії є молодіжне крило, і саме ці студенти брали участь у масових заходах. А школярів не залучали.
Народний депутат від БЮТ Анатолій Семинога сказав, що неповнолітні були на мітингах — і студенти, і школярі. Але він запевняє: бютівці не залучали учнів. Якщо в когось є факти, що його однопартійці використовували дітей у політичних акціях, він готовий подати в суд на будь-кого зі своєї фракції.