Плутанина з паркувальними абонементними талонами почалася майже рік тому, коли районні комунальні підприємства, засновані районними радами Києва, розпочали власноруч їх виготовляти й реалізовувати. Згодом мер Києва Леонід Черновецький заборонив такі ініціативи, проте, за словами керівництва “Київпарксервісу”, виготовлення й продаж талонів продовжується й досі. Часто буває так, що придбаний паркувальний талон у міському підприємстві відмовляється прийняти у водія паркувальник, який є працівником районного комунального підприємства. З іншого боку, “Київдорсервіс” бачить один шлях розв’язання проблеми — забезпечення існування лише одного оператора з надання послуг паркування. Для посилення контролю за цим сегментом ринку послуг, а також для підвищення комфортності паркування в Києві міська влада разом із “Київдорсервісом” розробила низку інновацій. Одна із них, яку найближчим часом запропонують киянам,— можливість розрахунку за послуги паркування за допомогою мобільного телефону. “Київпарксервіс” уже домовився з усіма мобільними операторами про надання каналів. Водій пише коротке текстове повідомлення зі свого мобільного, з його рахунку знімають належну суму — і все. Планують також обладнати всі київські автостоянки системами відеонагляду. Це дасть змогу контролювати, як водії розраховуються за паркування.
Для тих, хто не має мобільного телефону або не хоче ним користуватися, як альтернативу запропонують спеціальні розрахункові картки. В них закладуть певну суму, наприклад, 10 гривень. Ще водії зможуть придбати разові, місячні та квартальні абонементні квитки на паркування. “Ціни за стоянку економічно обґрунтують”,— обіцяє заступник начальника служби “Київпарксервісу” Юрій Тетерін. Отож поки що невідомо, скільки кияни платитимуть за паркування. “Ціни ще не почали обґрунтовувати,— сказала “Хрещатику” начальник “Київпарксервісу” Олена Поліщук.— Адже не визначено оператора цих послуг. Планується, що він сам займеться питанням ціноутворення”. Пані Поліщук розповіла, що диференціація цін за зонами міста буде, проте, наскільки вони відрізнятимуться залежно від відстані до центру міста, вирішуватиме оператор.
коментар
Ярослав ПОГРІБНЯК,
в. о. начальника райпарксервісу Деснянського району:
— Ми продаємо дуже мало абонементних талонів на паркування, адже у нас спальний район. Всі талони виготовлені міським комунальним підприємством. Я сам не проти розрахунку за паркування по мобільному телефону, але мало вірю в те, що люди платитимуть таким чином. Щодо відеонагляду за паркуванням, то це теж хороша ідея, проте, якщо це буде втілено у життя за кошти району, то на це піде майже п’ять років. Сам я не чув, щоб місто планувало виділяти на це гроші. У п’ятницю нам прийшов лист з наказом розрахувати та економічно обґрунтувати ціни за паркування в Деснянському районі. Наразі ми цим займаємося, але попередньо можу сказати, що ціна одного машиномісця за годину становитиме десь три гривні.
Павло ЖЕЛЄЗКО,
заступник начальника райпарксервісу Печерського району:
— Усі абонементні талони, що ми продаємо, виготовляє винятково міське комунальне підприємство. Щодо оплати за паркування по мобільних телефонах, то чітких вказівок не було, як невідома і ситуація з відеонаглядом. Проте, коли ми матимемо якісь вказівки щодо цього, то їх виконуватимемо. Нині тарифи на паркування в Печерському районі — гривня. До цього залежно від віддаленості від центру міста платили десять, шість і три. Невідомо ще, чи збережеться така диференціація всередині району, проте, швидше за все, ціни будуть вищими, ніж були.
Сергій КОШОВИЙ,
начальник райпарксервісу Оболонського району:
— Абонементні талони на паркування виготовляє комунальне підприємство нашого району. У нас є домовленості з іншими районами, наприклад, з Подільським, що ці талони будуть одного зразка. Я не вірю, що з нашим менталітетом можна забезпечити оплату з мобільного. Люди не платитимуть. Щодо відеонагляду, то я вважаю — марна трата бюджетних коштів. Варто згадати паркомати, які було встановлено у 2000 році. За кілька днів від них нічого не лишилося. Ми розрахували вартість години стоянки на рівні трьох гривень. Як воно буде, вирішить цінове управління міста.