Десять мікрорайонів старої забудови реконструюють найближчими роками у столиці. Замість старих бараків збудують сучасні багатоповерхівки. До знесенння шостого старого будинку в одному з кварталів Дніпровського району долучився мер столиці Леонід Черновецький. На місці 59 бараків через чотири роки стоятимуть 14 сучасних 22-поверхових будинків, 2 дитсадки, нові поліклініка та магазини. Кількість мешканців кварталу зросте майже вп'ятеро. 770 сімей, які живуть тут нині, переселяють у нові квартири.
У Дніпровському районі активно почали реконструкцію застарілого житла. Минулого четверга мер Києва Леонід Черновецький разом із робітниками знищували вже шостий будинок у кварталі поміж вулицями Попудренка, Мініна, Червоногвардійською та Червоноткацькою. Старі дво- та триповерхові будинки зводили ще німці. Їх там нараховується аж 59. Після знесення на майданчику зведуть 14 висоток. У цьому кварталі жило 770 сімей, а за кілька років житиме вже 3 тисячі. І не у старих бараках з “латаними” комунікаціями, а в сучасних квартирах поліпшеного планування та більшого метражу.
Для мешканців кварталу також спорудять два дитсадки, поліклініку та магазини. Усі адміністративні служби для зручності будуть в одному будинку. В нові оселі вже переїхали 243 родини. У кварталі на вулиці Краківській з’явилися три нові будинки. До кінця року туди переселяться ще 386 родин. Решта сімей отримають квартири у різних районах міста.
За словами першого заступника голови КМДА Дениса Басса, з кожним жителем старих будинків домовляються індивідуально, знаходять хороший варіант. Старий барачний квартал повністю реконструюють через три-чотири роки. Всі роботи, а також відселення проводять за рахунок інвестора. Він заплатить місту ще 150 млн грн відрахувань та віддасть 30 тис. кв. м житла. А це приблизно 600 квартир для черговиків.
Міський голова Леонід Черновецький впевнений, що “хрущовки” та бараки не є історичним обличчям міста, і те, що люди жили в таких морально застарілих оселях,— просто ганебно. “У цих будинках, хоч скільки їх ремонтуй, однак увсе протікає і валиться. Кияни варті життя в ліпших умовах. Я радий, що ми змогли реально розпочати процес заміни старого житла на нове і успішно його реалізовуємо”,— зазначив він. Київ — єдине місто, яке розпочало реконструкцію старого житлового фонду. Під знесення в столиці підпадає майже 3 тис. будинків. У найближчіх три роки, за словами мера, ліквідують найстрашніші об’єкти. Як розповів “Хрещатику” Денис Басс, незабаром розпочнуть перемовини про переселення із мешканцями “хрущовок” на Нивках.