Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
24 червня 2008 року, вiвторок  №110 (3326) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    


Рiшення Київради
03/11/2017
Рішення Київської міської ради № 175/3182 від 5 жовтня 2017 року

Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо впорядкування організації та діяльності хостелівВідповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» Київська міська рада

ВИРІШИЛА:


1. Направити звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо впорядкування організації та діяльності хостелів згідно з додатком до цього рішення.

2. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради «Хрещатик».

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Київський міський голова В. Кличко

Додаток до рішення Київської міської ради від 05.10.2017 № 175/3182

Звернення Київської міської ради до Верховної Ради України
щодо впорядкування організації та діяльності хостелів

Ситуація, що склалася на ринку послуг тимчасового проживання в місті Києві та інших населених пунктах України, на сьогодні видається загрозливою. Останнім часом почастішали випадки використання житлових приміщень в якості об’єктів тимчасового розміщення, так званих хостелів, міні-готелів, приватних гуртожитків (далі – хостели), що, безумовно, призводить до порушення прав інших мешканців будинків, що проживають у суміжних з хостелами приміщеннях.

Не меншої шкоди завдають економіці хостели, які не працюють на законних підставах як суб’єкти підприємницької діяльності, таким чином не сплачуючи відповідні податки та збори, отримуючи незаконну конкурентну перевагу над сумлінними учасниками ринку.

Водночас, відсутність належного контролю за діяльністю хостелів часто має наслідком порушення санітарно-гігієнічних норм, затверджених для місць спільного проживання. Відсутність реєстраційного контролю за мешканцями хостелів негативно впливає на правопорядок. А використання ними комунальних послуг часто без відповідних лічильників (вода, газ, ліфти) викликає диспропорції в справедливому розподілі вартості зазначених послуг.

Поширена практика використання не за призначенням квартир у багатоквартирних житлових будинках, зокрема закладів тимчасового проживання, насамперед пов’язана з тим, що в Україні досі діє Житловий кодекс Української PCP від 30 червня 1983 року (далі – Житловий кодекс), який змінювався у частинах, що не стосувалися зазначеного питання. Крім того, порушена проблема не знайшла належного правового регулювання і в інших законодавчих актах, ухвалених за роки незалежності України.

Так, відповідно до статті 6 Житлового кодексу жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків.

Згідно зі статтею 383 Цивільного кодексу України власник жилого будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва. (Слід звернути увагу на те, що вказане обмеження поширюється лише на промислове виробництво, яке за своєю суттю є процесом перероблення, який «використовують для виготовлення нової продукції, оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг).

Відповідно до Державних будівельних норм (ДБН В2.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення», затверджених наказом Держбуду України від 18 травня 2005 року №80) допускається розміщення нежитлових приміщень, які використовуються для здійснення господарської діяльності, у першому, другому і цокольному поверхах житлових будинків. Крім того, на верхньому житловому поверсі (у тому числі мансардному) допускається розміщення творчих майстерень художників та архітекторів.

Необхідно зауважити, що статтею 8 Житлового кодексу передбачено, що у виняткових випадках може здійснюватися переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі за рішенням виконавчих органів міських та обласних рад.

Водночас, в більшості випадків переобладнання приміщень здійснюється без дотримання встановлених правил та норм, зокрема правил пожежної безпеки. В той же час щоденне відвідування закладів тимчасового проживання громадян великою кількістю осіб призводить до підвищеного навантаження на комунікації та встановлене обладнання (зокрема ліфти). Нехтування власниками та/або користувачами приміщень в багатоповерхових житлових будинках правилами пожежної безпеки ускладнює швидку евакуацію мешканців будинків та інших осіб, що знаходяться в будинку, а, отже, створює загрозу їх життю та здоров’ю.

Відповідальність за порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями передбачена статтею 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, відповідно до положень зазначеної статті порушення правил експлуатації жилих будинків та жилих приміщень тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У той же час передбачене законодавством регулювання не сприяє забезпеченню прав мешканців житлових будинків, їх безпеки, дотриманню встановлених правил та норм використання приміщень.

Згідно з частиною першою статті 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить, зокрема, народним депутатам України.

Враховуючи вищенаведене, Київська міська рада звертається до Верховної Ради України з проханням, по-перше, визначити правовий статус хостелів і подібних об’єктів надання послуг тимчасового проживання.

По-друге, розробити чіткий порядок реєстрації, розміщення та функціонування хостелів на території населених пунктів України і, таким чином, унеможливити або жорстко регламентувати розміщення хостелів у жилих будинках.

По-третє, запровадити механізм контролю за діяльністю хостелів і розробити дієву систему штрафів та інших санкцій за порушення попередньо зазначеного порядку.


Київський міський голова В. Кличко


Iншi документи:
 

Розпорядження № 1846 від 11 жовтня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 грудня 2016 року № 1346 «Про стипендію голови Київської міської державної адміністрації видатним спортсменам міста Києва»


Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887
Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності


Розпорядження № 1571 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) «ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ «КІДСЛАЙФ СКУЛ» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1570 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ЗАКЛАДУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ «СЛАВІЯ» ІМЕНІ ВІКТОРА СОЛОМЕНКА ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1714 від 18 вересня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, постачання теплової енергії ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


Розпорядження № 1067 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1282 від 19 липня 2018 року
Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго»


Розпорядження № 1070 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1006 від 11 червня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІОС»


Розпорядження № 902 від 29 травня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 травня 2003 року № 810


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211