Учора керівництво "Київенерго" заявило, що через значну заборгованість уже в четвер почне відключати від енергопостачання об’єкти "Київводоканалу". З’ясувалося, що за останній час сума невиплат компанії перевищила 392 млн грн. Своєю чергою "Київводоканал" звинувачує у своїх фінансових труднощах самих енергетиків і збирається звернутися до суду. Фахівці побоюються, що у разі відключення місто залишиться без води та тепла, і насамперед постраждають мільйони киян.
Уже з 4 грудня деякі об’єкти, які належать ВАТ АК “Київводоканал”, можуть відключити від електропостачання. Така погроза пролунала вчора з вуст голови правління АК “Київенерго” Едуарда Соколовського. За його словами, причина тому одна — величезна заборгованість.
“Станом на 1 грудня 2008 року тільки за спожиту електричну енергію компанії винні 656 млн грн. З них борг “Київводоканалу” становить 392 млн грн,— заявив пан Соколовський.— Через це ми змушені піти на непопулярні кроки і розпочати відключення та обмеження у постачанні виробленого продукту підприємствам-боржникам”.
За його словами, якщо до четверга кошти не надійдуть, деякі підприємства “Київводоканалу” почнуть відключати. Про це вже попередили столичну владу і компанію-боржника. Які об’єкти насамперед залишаться без електрики, пан Соколовський не уточнив.
“Київводоканал” на заяву столичних енергетиків відреагував миттєво. “Висловлювання компанії про те, що ми не хочемо з ними розраховуватися, можна розцінювати як шантаж щодо нас і міської влади,— вважає перший заступник генерального директора АК “Київводоканал” ВТячеслав Бинд.— Свого часу підписані домовленості між нашими компаніями, “Енергоринком” щодо взаєморозрахунків на суму в 72,5 млн грн. Ці кошти мають надійти в рахунок оплати “Київводоканалу” за електроенергію на рахунки “Київенерго”. Однак у листопаді 2008 року енергетики в односторонньому порядку відкликали підписи під чинними угодами і тим самим всі домовленості опинилися під загрозою зриву. Він додав, що найближчим часом “Київводоканал” звернеться до суду для захисту своїх інтересів і відшкодування збитків за рахунок “Київенерго”.
Перший заступник генерального директора “Київводоканалу” з економіки та фінансів Віталій Найдюк був песимістичніше налаштований. “У разі відключення компанії від енергопостачання ситуація в місті може стати непередбачуваною,— заявив він.— Насамперед кияни залишаться без води для споживання і для обігріву квартир. До того ж, якщо зупиниться Бортницька станція аерації, яка працює винятково на електроенергії, то неочищені стоки можуть потрапити в Дніпро. І тоді екологічної катастрофи не уникнути”. У компанії сподіваються, що до цього все ж не дійде, і здоровий глузд переможе.