Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
3 грудня 2008 року, середа  №216 (3432) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Різне
images  
images
images
images
03/12/2008      надрукуватипрочитало 6606 человек  

images
Соціальний захист інвалідів праці — одне із пріоритетних завдань Фонду
images

Про діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України із соціального захисту інвалідів праці розповідає директор виконавчої дирекції Фонду Станіслав Богданов.

Одним з основних напрямів роботи Фонду є турбота про тих людей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань стали інвалідами праці.


Станом на 1 жовтня 2008 року на обліку у Фонді перебувають 149 695 інвалідів праці, з яких 4 654 — це інваліди І групи, 23 829 — інваліди II групи та 121 212 — інваліди III групи. Система загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати, які здійснює Фонд, та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, забезпеченням технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний сторонній, медичний та побутовий види догляду тощо.


Найбільша кількість інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві налічується у шахтарських регіонах, а саме: Донецькій — 51 694, Дніпропетровській — 18 443 та Луганській — 14 821 областях.


Із загальної кількості інвалідів 40 884 — це пенсіонери, яким виплачується пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.


Крім того, Фонд разом з відповідними службами охорони здоров’я за призначеннями лікарів забезпечує інвалідів повним обсягом медичної допомоги, а саме: утриманням в лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах, обслуговуванням вузькопрофільними лікарями та лікарями загальної практики, доглядом медичних сестер удома, в лікарні або лікувально-профілактичному закладі, а також забезпеченням інвалідів протезно-ортопедичними виробами, необхідними лікарськими засобами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезування та ін.


Документом, що визначає види, форми та обсяг реабілітаційних заходів, оптимальні строки їх здійснення — є індивідуальна програма реабілітації інваліда, що розробляється МСЕК з урахуванням місцевих можливостей, соціально-економічних, географічних і національних особливостей.


Потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам І групи — щорічно, безоплатно за медичним висновком Фонд надає путівку для санаторно-курортного лікування.
У разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд. Також, крім забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками, Фонд компенсує витрати на проїзд до місця санаторно-курортного лікування і назад.


На засіданні правління Фонду було прийнято постанову “Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування”, що збільшила до 24 днів термін перебування у санаторно-курортних закладах потерпілих, які стали інвалідами. Зазначеною постановою змінено періодичність забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів II та III груп, а саме: інваліди II групи забезпечуватимуться безоплатною путівкою для санаторно-курортного лікування один раз на два роки; інваліди III групи — один раз на три роки. А у разі необхідності періодичність санаторно-курортного лікування для інвалідів II і III груп змінюватиметься відповідно до рекомендацій ЛКК ЛПЗ, затверджених МСЕК.


Крім того, документ передбачає забезпечення путівками без лікування осіб, які супроводжують інвалідів І групи, якщо інвалідам І групи за висновком МСЕК визначено потребу в такому супроводі.


Одним із видів медико-соціальних послуг є забезпечення інвалідів внаслідок трудового каліцтва спецавтотранспортом. Тільки у цьому році за кошти Фонду для інвалідів праці придбано 829 автомобілів “Славута” на загальну суму 25,3 млн грн, а до кінця року планується закупити ще 360 автомобілів.


За попередні роки Фондом забезпечено спецавтотранспортом 3061 інваліда праці. У зв’язку з цим на ім’я голови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та директора виконавчої дирекції Фонду надходять десятки листів з подяками від інвалідів праці.
Правління та виконавча дирекція Фонду, завдяки підтримці Міністерства праці та соціальної політики України, докладуть максимум зусиль, аби забезпечити автомобілями всіх інвалідів, які перебувають на черзі, і це завдання ми виконаємо.


Щодо забезпечення інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, хочу повідомити, що відповідно до базового закону та з метою покращення механізму забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання медико-соціальними послугами, Фондом було проведено низку заходів, на яких зупинюся детальніше.


По-перше, розроблено “Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання”, яке затверджене постановою правління Фонду від 25.03.2008 №23 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України. Зазначена постанова передбачає новий вдосконалений порядок забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання протезно-ортопедичною допомогою та засобами пересування (колясками), що суттєво покращить соціальний захист потерпілих.


З метою більш досконалого виконання статті 21 та 34 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” розроблено та затверджено постановою правління Фонду “Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками”, що дозволить впорядкувати забезпечення потерпілих на виробництві слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками, посилити їх соціальний захист і здійснювати контроль за використанням коштів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.


Також розроблено проект постанови правління Фонду “Про затвердження Положення про лікування, медичну реабілітацію та забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань лікарськими засобами та виробами медичного призначення”, яким передбачено новий вдосконалений порядок забезпечення потерпілих лікарськими засобами та виробами медичного призначення, організації якісного, вчасного та цілеспрямованого лікування потерпілих за наслідками виробничої травми або професійного захворювання, медичної реабілітації, спрямованої на відновлення порушених чи втрачених функцій організму та відновлення оптимального фізичного та соціального рівня життєдіяльності потерпілих.


Хочу звернути увагу місцевих органів державної виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, роботодавців і громадських організацій на проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями.
Наш обов’язок допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і це ми намагаємось робити.
Користуючись нагодою, хочу побажати всім інвалідам міцного здоров’я, оптимізму, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей, а також запевнити, що виконавча дирекція Фонду і надалі буде робити все можливе й неможливе, щоб інваліди праці якнайбільше залучалися до активного способу життя, надавати їм допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
03/12/2008 | Григорій Галаган — засновник колегії для незаможних юнаків.
images
images
03/12/2008 | “Сокіл” виходить у лідери Відкритого чемпіонату Росії з хокею. Наступні матчі киян відбудуться проти головного конкурента ХК “Дмитров”
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211