Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
25 грудня 2008 року, четвер  №228 (3444) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Місто
images  
images
images
images
25/12/2008      надрукуватипрочитало 1663 человек  

images
Анатолій Голубченко: “Критичні моменти практично закрито, тепер триватиме планове доведення господарства до ладу”
images

Перший заступник голови КМДА розповів "Хрещатику", що вдалося зробити міській владі за рік, що минає, а також про те, як місто боротиметься з кризою. Пан Голубченко впевнений, що підтримка киян — гарантія хороших результатів.

— На носі Новий рік, за плечима старий. Чи вдалося за 12 місяців виконати заплановане?
— Сьогодні можна сказати, що, попри доволі непросту політично-економічну ситуацію в країні, починаючи з другої половини року, Київ все ж таки працював і займався вирішенням господарських питань. Якщо говорити про плани стосовно житлового господарства, зокрема виконання програм "Твій дім, твоє подвір’я", "Ліфт", заміну поштових скриньок, то на сьогодні вони виконані фактично на 92 відсотки. До кінця року хочемо довести цей показник до 96—98 відсотків. Відстають тільки Дніпровський та Деснянський райони. Голова Деснянського району пізно включився у роботу, тендери провели наприкінці літа, а до реальних справ взялися лише у листопаді. Хоча він і запевняє, ніби все встигне виконати, ми ж розуміємо, що навряд. Я вважаю, що чоловік має відповідати за свої слова. Якщо він на це неспроможний, то, очевидно, треба звільнити посаду.


Торік на вирішення першочергових потреб житлового господарства ми спершу планували затратити 860 млн грн, згодом підкоригували цю суму до 650 млн грн, і ці кошти практично освоєно. Вчора розглядали інформацію щодо планів на 2009 рік, і за підрахунками, на житлове господарство плануємо виділити 1 млрд 415 млн грн. Критичні моменти практично закрито, тепер триватиме планове доведення господарства до ладу.

— У 2008 році виникла гостра проблема з тепловими мережами. Було створено спеціальну комісію з вирішення цього питання...
— Так, були випадки, коли на одній ділянці траплялося по п’ять проривів на добу. Ми зіткнулися з тим, що десятки років ніхто серйозно мережами не займався. Іржаві труби не витримували найменшого навантаження. Через це було проведено аналіз, і головні заходи спрямували на ділянки системних аварій. На розв’язання цієї проблеми ми затратили понад 80 млн грн. І як наслідок — опалювальний сезон розпочато, і жодної аварії поки що не зафіксовано. Значно ліпше цього року з цим. На 2009-й на ці потреби закладаємо ще 100 млн грн.

— Рік, що добігає кінця, відзначився різким стрибком цін на продовольчі товари. Чи вдалося на тлі інфляції забезпечити киян харчами за доступними цінами?
— Жодне місто не може розв’язати проблеми інфляції, адже вона народжується не у місті, а на рівні держави. Однак ми зробили все, щоб кияни не відчули на собі удару здорожчання основних продуктів харчування. Це і проведення ярмарків, де люди можуть придбати товар у виробника, і встановлення граничної націнки на основні продукти, і мережа магазинів для пільговиків. Ми змогли утримати в певних межах вартість соціальних сортів хліба, а незахищені люди отримають дотацію на його купівлю. Прийнято програму формування продовольчих резервів. Будьте певні, кияни не голодуватимуть.

— Ви курували підготовку Києва до чемпіонату Євро-2012. Час ще є, але все ж таки, на якій стадії підготовки місто?
— З цим у нас жодної проблеми немає, є чіткий план, і всіх термінів дотримують. Уже визначено, хто, де і які будує готелі, проводимо конкурси на реконструкцію площ, повним ходом готують медичну сферу. Гадаю, всім зрозуміло, що багато часу займає підготовча робота, коли ведуть аналіз, розрахунки, розробляють детальні плани. Це копітка праця, але зрештою матимемо чітке, обґрунтоване завдання. На цій стадії може збоку й не помітно результатів. А далі за чітко визначеним планом реалізація завдання піде швидко. Київ до Євро-2012 буде готовий на найвищому рівні.

— Подільсько-Воскресенський мостовий перехід входить до переліку об’єктів програми Євро-2012. Що з ним?
— Цього року ми добре попрацювали. План робіт з будівництва мосту фактично виконано на 100 відсотків. Але ми хотіли б отримати дотації з держбюджету на виконання функцій столиці. Зокрема, на спорудження Подільсько-Воскресенського мостового переходу, розвиток мережі метро та добудову колектора потрібно десь мільярд гривень з держбюджету. Але є побоювання, що на функції столиці уряд запланував повний нуль.

— Кілька слів про енергозабезпечення Києва. Депутати Київради порушили питання про доцільність створення ВАТ "Київський енергохолдинг". Вони вважають, що компанія не виправдала себе і що КМДА могло б керувати ефективніше. Ваша думка?
— Можу сказати, що коли б я був на початку цих подій, то виступав би проти створення енергохолдингу. Якщо говорити про ефективність управління, то на приватному підприємстві воно ліпше, ніж на державному. Але тут є певний нюанс. Він полягає у тому, що і "Київенерго", і "Київводоканал" не звичайні бізнес-структури, а підприємства соціально значущі, об’єкти, які забезпечують життєдіяльність Києва. І тому передача їх у приватні руки тоді, коли значно занижено тарифи, а вартість газу лише зростає, коли взагалі економіка розвивається незрозуміло як, я б сказав, дуже ризикована. І ці ризики на сьогодні, на жаль, підтвердилися.

— Київрада прийняла мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. А втім, на комісіях кажуть: коли у бюджеті не буде коштів, мораторій втратить силу. Киянам варто все ж таки бути готовими до такого повороту подій?
— Скажу, що у будь-якому разі сім’ї, які потребують нашого захисту, подорожчання не відчують. Паралельно з усіма змінами введуть соціальну картку киянина, і малозабезпечені жителі матимуть вагому підтримку від міської влади. Скажімо, якщо плата за трикімнатну квартиру зросте  умовно з 300 до 800 грн, то така сім’я платитиме лише 300 грн, а решту зніматимуть з карточки. Звісно, мільйонер такої допомоги не потребує.

— Чи можна сказати, що Київ цьогоріч розпочав реанімацію транспорту, зокрема за рахунок підняття вартості проїзду, яке дуже критикують?
— Ми почали реанімацію столичного транспорту задовго до цього. Місто закупило сотні нових автобусів, тролейбусів, почало активно будувати метрополітен. Цього року на розвиток галузі спрямовано практично 6 млрд грн. Такого досі не було. Щодо підвищення цін на квитки до економічно обґрунтованого рівня, то взагалі вийшла трохи кумедна ситуація. Аби зберегти для киян стару вартість проїзду, 50 копійок заклали у річні проїзні. Такі квитки придбали 90 відсотків пасажирів. І не лише кияни. І як наслідок, усі пасажири платитимуть у середньому по 56 коп. за поїздку. Це, коли не враховувати тих, хто має пільги. Від несподіванки звучали навіть жартівливі ідеї, мовляв сховаймо квитки. Гадаю, треба було детальніше вивчити ситуацію і закласти у вартість проїзних не стару ціну, а хоча б на 15 відсотків більшу.

— Учора міський голова назвав вартість зустрічей з його заступниками представників бізнесу. Скільки коштує вечір у ресторані з вами?
— Кожен охочий може прийти поспілкуватися зі мною, заплативши 9,5 тисяч доларів. Сьогодні зустрічатимусь у ресторані "Порто Мальтезе". Однак хочу пояснити, що туди прийдуть не представники бізнесу, аби вирішити свої питання, наприклад, про відведення землі чи ще щось таке. Навпаки це, так би мовити, буде благодійна акція, в якій беруть участь успішні люди, котрі хочуть допомогти місту і киянам — представники соціально відповідального бізнесу. У них немає єдиної мети — збагачення, вони хочуть у скрутний час допомогти іншим. Ми дуже вдячні таким представникам бізнесу й пишаємося, що вони у нас працюють.

— Ви очолюєте антикризовий штаб столиці. Назвіть три першочергових завдання, які бачите перед собою?
— Ну, передусім ми аналізуємо всі надходження і витрати щодо головних виробників послуг — "Київенерго" та "Київодоканал". Стежимо за кожною копійкою, щоб витрачалися на головні напрямки — заробітну платню, закупівлю реагентів і, звісно, розрахунки за енергоносії. Друге — стежимо за тим, аби можливий максимум коштів спрямувати на медицину, на придбання ліків, щоб у такий тяжкий час кияни не мали проблем із захистом здоров’я. Це для нас дуже важливо. І третє — дуже серйозна робота у нас проводиться стосовно взаємозаліків по боргах.

— Яка буде ситуація у новому році?
— Напередодні Нового року дуже не хочеться говорити про труднощі, але на нас чекають досить нелегкі часи і чимало проблем. Та коли ми будемо єдині у бажанні поліпшити ситуацію, а кияни підтримають нас, зокрема й тоді, коли реалізовуватимемо заплановане, все у нас вийде!

— Чого ви очікуєте від Діда Мороза?
— Можливо, вас це здивує, але я справді в нього вірю. Я написав Дідові Морозу доволі довгий список своїх побажань, сховав його в таємне місце, і певен, що він знайде мої прохання й виконає їх. Про це місце знає тільки дружина. Це саме я порадив своїм онукам і вже знаю, що їхнє бажання здійсниться (усміхається). І хочу запевнити киян, що на них також чекає здійснення мрій у новому році! Я щиро всім цього зичу!

 

Розмову вів Ігор СВАЧІЙ, "Хрещатик". Фото Павла ПАЩЕНКА
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
25/12/2008 | У Києві зникнуть учнівські проїзні. Громадський транспорт для школярів буде безплатним
images
images
25/12/2008 | Міліція мстить журналістам. До редакції газети “Хрещатик” незаконно увірвалися співробітники мілі
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |