Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
15 квiтня 2009 року, середа  №49 (3495) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
05/08/2004
Наказ Київської регіональної митниці № 701 від 16 липня 2004 рок, зареєстровано в Київському міському управлінні юстиції 5 серпня 2004 року за № 41/61

Про затвердження Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт у зоні діяльності Київської регіональної митниціНа виконання вимог статей 112, 121—132 Митного кодексу України та наказу Держмитслужби України від 23 січня 2001 року № 26 “Про затвердження Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту”, з метою подальшого вдосконалення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт у зоні діяльності Київської регіональної митниці

1. Затвердити та ввести в дію Технологічну схему здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт у зоні діяльності Київської регіональної митниці (далі — Технологічна схема), що додається.
2. Начальнику ВВ-5 (Іванченко П. П.) ознайомити особовий склад з Технологічною схемою для подальшого митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом по річці Дніпро.
3. Тимчасово виконуючій обов’язки начальника загального відділу (Балкова Н. В.) довести цей наказ до відома підрозділів митниці.
4. Вважати такими, що втратили чинність накази Київської регіональної митниці від 17.05.2002р. № 414 “Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються з метою транзиту через митний кордон України морським та річковим видами транспорту по річці Дніпро у Київській регіональній митниці”, від 07.03.01 № 177, від 05.10.01 № 798, п. 2 наказу Київської регіональної митниці від 24.10.01 № 844.
5. Начальнику юридичного відділу (Скорук О. С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Київського міського управління юстиції.
6. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступника начальника митниці Дворака Ю. М.
Загальний контроль залишаю за собою.

Заступник Голови Служби — начальник Київської регіональної митниці А. Гутник

Затверджено наказом Київської регіональної митниці 16 липня 2004 року № 701
Зареєстровано в Київському міському управлінні юстиції 5 серпня 2004 року за № 41/619

Технологічна схема митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт у зоні діяльності Київської регіональної митниці


Дана Технологічна схема розроблена з метою встановлення єдиного механізму реалізації положень статей 112, 121—132 Митного кодексу України від 11.07.02 № 92-IV, вимог наказу Державної митної служби України від 23.01.01 № 26 “Порядок здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту" при митному контролі та митному оформленні товарів, що переміщуються водним видом транспорту через Київський річковий порт, якщо виходячи з напрямку переміщення та географічного розташування пунктів пропуску на митному кордоні України Київська регіональна митниця виконує функції прикордонної митниці.
1. Загальні положення
1.1. У даній Технологічній схемі терміни вживаються в значеннях, наведених у Митному кодексі України від 11.07.02 № 92-ІV та наказі Держмитслужби України від 23.01.01 № 26 “Порядок здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту”:
1.2. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт, здійснюється оперативною групою № 1 вантажного відділу № 5 (далі — ОГ № 1 ВВ-5), незалежно від місця обліку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (далі — ЗЕД).
Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт, підконтрольних Державній службі експортного контролю (т.з. вантажі військового призначення) здійснюється у вантажному відділі № 8, відповідно до Технологічної схеми митного оформлення товарів “подвійного призначення” у Київської регіональної митниці.
1.3. Місце проведення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються водним транспортом через Київський річковий порт для подальшого перетину кордону України, розвантаження та завантаження суден закордонного плавання визначено рейд “А” Київського річкового порту.
1.4. Митний контроль та митне оформлення суден на рейді здійснюються при погодженні з Окремим Прикордонним контрольно-пропускним пунктом “Київ”.
1.5. На рейді “А” під час митного контролю та митного оформлення вантажів, що переміщуються водним транспортом через річковий порт міста Києва, встановлюється тимчасова зона митного контролю (далі — ТЗМК).
Режим тимчасових зон митного контролю доводиться до відома всіх осіб, безпосередньо присутніх при митному контролі.
1.6. Підставою для створення ТЗМК є позитивне рішення керівництва ВВ-5 та керівництва митниці на письмовому зверненні суб’єкта ЗЕД у вигляді резолюції про можливість створення ТЗМК.
1.7. На час митного контролю та митного оформлення вантажів, що переміщуються водним транспортом, підхід до судна будь-яких плавучих засобів забороняється.
1.8. Адміністрація Київського річкового порту (або морський агент) повинна завчасно (не пізніше ніж за одну добу до прибуття/вибуття судна) надавати керівництву ВВ-5 Київської регіональної митниці (та старшому ОГ № 1 ВВ-5) інформацію про судна закордонного плавання, що мають проходити через Київський річковий порт.
1.9. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здійснюються з обов’язковим митним оглядом судна. Митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються членами екіпажів цих суден, здійснюється прикордонною митницею.
1.10. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здійснюється цілодобово в порядку їх прибуття та замовлення комісії.
1.11. Оформлення суден закордонного плавання при їх переміщенні через Київський річковий порт здійснюється комісією, яка складається з представників Прикордонних військ, Київської регіональної митниці, морського агента або адміністрації порту, Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також Державної інспекції з карантину рослин, Державного Департаменту ветеринарної медицини, Державної служби екологічної безпеки (по прибутті судна), Державної річкової інспекції з безпеки судноплавства та інших контрольних служб у передбачених законодавством випадках.
З дозволу керівництва Київської регіональної митниці, за узгодженням з підрозділом Прикордонних військ, до складу комісії можуть залучатися представники інших установ та організацій.
Особи, які входять до складу комісії, не повинні переміщувати на судно та з судна товари та інші предмети, за винятком предметів що використаються ними для виконання службових обов’язків.
Усі інші особи, яким дозволено відвідання судна під час роботи комісії, мають пройти митний контроль шляхом заявлення відомостей (усно або письмово) відповідно до пунктів митної декларації.
1.12. Комісія скликається за заявою адміністрації Київського річкового порту (або морського агента), які забезпечують доставку на судно та повернення членів комісії у свої установи, з метою виконання покладених на них контрольних функцій.
1.13. Комісія піднімається на борт судна тільки після завершення санітарного контролю — з дозволу представника санітарно-епідеміологічної служби.
1.14. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здійснюються після проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон,— до початку прикордонного контролю.
1.15. Митний контроль та митне оформлення українських суден закордонного плавання, що прибули в Київській річковий порт і не заходили в іноземні порти, не підходили до суден закордонного плавання, можуть здійснюватись документально у ОГ № 1 ВВ-5. У цьому разі адміністрація судна подає до старшого ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці довідку про те, що судно під час рейсу не заходило в іноземні порти й не підходило до суден закордонного плавання.
1.16. Митний контроль та митне оформлення іноземних суден закордонного плавання можуть здійснюватись документально у ОГ № 1 ВВ-5 за умови постійного перебування судна під контролем митниці в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. У такому разі митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються членами екіпажів цих суден, здійснюється біля борту судна на рейді “А”.
1.17. За наявності достатніх підстав (оперативної інформації митниць, відділення/служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, правоохоронних органів) уважати, що на борту судна закордонного плавання перебувають предмети контрабанди або предмети, які безпосередньо є об’єктами порушення митних правил, митний контроль та митне оформлення цього судна здійснюються з обов’язковим митним оглядом судна, товарів та інших предметів, що переміщуються членами екіпажу.
1.18. Адміністрація порту не дозволяє капітанові судна закордонного плавання виходити з акваторії порту без дозволу митного органу. Дозвіл надається у вигляді відмітки на відповідному судновому документі, завіреної відтиском особистої номерної печатки посадової особи Київської регіональної митниці, яка проводила митне оформлення.
2. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання
2.1. Підготовка до митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання
2.1.1. Після отримання дозволу керівництва Київської регіональної митниці на проведення митного оформлення адміністрація Київського річкового порту або морський агент надає заяву до керівництва ВВ-5 для визначення місця та часу скликання комісії. Заява реєструється у Журналі звернень суб’єктів ЗЕД у ВВ-5.
2.1.2. Керівництво ВВ-5 Київської регіональної митниці повідомляє про дозвіл на проведення митного контролю судна старшого ОГ № 1 ВВ-5, який відповідає за організацію роботи митного наряду в складі комісії.
2.1.3. Старший ОГ № 1 ВВ-5:
— перевіряє наявність оперативної інформації про дане судно, товари та предмети, які воно перевозить;
— погоджує з керівництвом ВВ-5 Київської регіональної митниці участь у роботі комісії представника відділення/служби по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Київської регіональної митниці;
— призначає старшого митного наряду для здійснення митного контролю та митного оформлення судна й визначає інспекторський склад цього наряду;
— ставить перед старшим наряду завдання з митного контролю та митного оформлення судна, доводить до його відома потрібні орієнтування;
— проводить інструктаж інспекторського складу наряду.
2.1.4. Старший наряду:
— перевіряє готовність інспекторського складу до проведення митного контролю на судні;
— перевіряє наявність у інспекторів митного наряду номерного забезпечення, квитанцій МД-1, бланкової продукції, технічних засобів контролю, що застосовуються при здійсненні митного контролю та митного оформлення судна;
— встановлює порядок взаємодії інспекторів митного наряду та працівників інших підрозділів митниці, які беруть участь у митному огляді судна.
2.2. Порядок митного контролю та митного оформлення судна закордонного плавання
2.2.1. Старший митного наряду після прибуття на судно:
— узгоджує з адміністрацією судна кандидатури членів екіпажу, що супроводжуватимуть інспекторів митниці при проведенні митного огляду судна;
— установлює радіозв’язок з підрозділом митного оформлення;
— установлює порядок взаємодії з представниками інших контрольних служб;
— розподіляє об’єкти огляду між інспекторами наряду та закріплює за ними виділених для супроводження членів екіпажу;
— призначає інспектора (інспекторів), відповідального за оформлення документів.
2.2.2. Для здійснення митного контролю та митного оформлення митному наряду адміністрацією судна подаються такі документи:
— генеральна декларація — 1 примірник;
— вантажна декларація — 2 примірники;
— суднова роль — 1 примірник;
— список пасажирів —1 примірник;
— загальна митна декларація — 2 примірники;
— митні декларації (українських членів екіпажу судна);
— список суднових запасів — 2 примірники;
— довідка капітана судна про наявність на борту судна наркотичних засобів, зброї та боєприпасів — 2 примірники;
— довідка про наявність у судновій касі валюти — 1 примірник;
— зобов’язання капітана українського судна про незнесення із судна запасів споживання, які були закуплені за кордоном,— 1 примірник;
— вантажні документи — не більше ніж 5 примірників кожного.
Усі подані документи мають бути засвідчені судновою печаткою та підписом капітана судна, за винятком митних декларацій українських членів екіпажу.
2.2.3. У разі закупівлі українським судном за кордоном предметів матеріально-технічного постачання, адміністрація судна подає для перевірки додаткові документи (рахунки-фактури, акти про оприбуткування, акти про списання).
2.2.4. Інспектор митного наряду, відповідальний зі оформлення документів, здійснює перевірку їх комплектності, провидить звірення відомостей взаємопов’язаних документів (наприклад, відомостей вантажної декларації та відомостей маніфесту або коносамента, наявність та збереження накладеного митного забезпечення на опломбованих приміщеннях судна, використання валюти із суднової каси іноземного судна, відповідність відомостей, заявлених у списку суднових запасів, фактичній їх наявності на борту судна тощо), що фіксує в перевірених документах відповідними позначками.
2.2.5. Митний огляд судна здійснюється з метою перевірки відповідності відомостей, заявлених у документах, фактичним. На суднові приміщення з товарами та іншими предметами, які не підлягають пропуску через митний кордон України, накладається митне забезпечення. Складається акт довільної форми у двох примірниках про прийняття-передання товарів (предметів) на зберігання під митним контролем. Один примірник акта зберігається в судновій справі, другий — передається адміністрації судна. Відомості про накладені митні забезпечення відображаються інспектором у генеральній декларації та засвідчуються печаткою судна й підписом представника адміністрації судна, що є підтвердженням прийняття адміністрацією судна предметів у опломбованих приміщеннях на відповідальне зберігання.
2.2.6. За відсутності зауважень інспектор митного наряду завіряє подані документи відтиском особистої номерної печатки, за винятком вантажних документів та зобов’язання капітана про незнесення із судна запасів споживання.
На вантажних документах та зобов’язанні капітана про незнесення із судна запасів споживання проставляється відтиск штампа “Під митним контролем” (при відправленні судна) або особисту номерну печатку (при прибутті судна).
2.2.7. По закінченні митного контролю та митного оформлення судна в справах митниці залишаються:
— генеральна декларація;
— митні декларації українських членів екіпажу;
— загальна митна декларація;
— вантажна декларація;
— список суднових запасів;
— зобов’язання капітана про незнесення із судна запасів споживання;
— вантажні документи;
— суднова роль;
— довідка капітана судна про наявність на борту судна наркотичних засобів, зброї та боєприпасів;
— доручення на навантаження;
— список вантажів;
— ВМД, заповнена відповідно до заявленого митного режиму;
— інші документи (в разі потреби).
2.2.8. У справах адміністрації судна залишаються з відмітками митниці: вантажна декларація, загальна митна декларація членів екіпажу — іноземних моряків або митні декларації українських моряків, список суднових запасів, вантажні документи, ВМД, заповнена відповідно до заявленого митного режиму.
2.2.9. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання залежно від їх водотоннажності й призначення проводяться в такі терміни (год.):

Водотоннажність, тонн

 

до 5000

до 20000

понад 20000

Оформлення прибуття/вибуття вантажних суден закордонного плавання, а також суден рибної промисловості та інших

1,5

2,5

3,0


Тривалість митного контролю та митного оформлення річкових суден з караваном становить до трьох годин.
Зазначена тривалість не може бути скорочена на шкоду проведенню митного контролю та митного оформлення.
При виявленні контрабанди або порушення митних правил керівництво ВВ-5 Київської регіональної митниці має право продовжити час митного оформлення до з’ясування обставин справи. Часом початку роботи митного наряду вважається момент подання капітаном судна всіх документів для проведення митного контролю, у відповідності до п. 2.2.2 даної Технологічної схеми.
2.3. Порядок формування та реєстрації суднової справи судна закордонного плавання
2.3.1. Після завершення митного контролю та митного оформлення судна проводяться такі дії:
— реєстрація прибуття (вибуття) судна в Журналі реєстрації суден закордонного плавання;
— присвоєння судновій справі порядкового номера відповідно до цього Журналу;
— формування суднової справи, до якої входять документи, передбачені даною Технологічною схемою.
2.3.2. Суднова справа зберігається в справах підрозділу митного оформлення та передається до архіву Київської регіональної митниці в установлені терміни.
3. Митний контроль товарів та інших предметів, які переміщуються на суднах закордонного плавання
3.1. При ввезенні товарів
та інших предметів з-за кордону
3.1.1. Вивантаження товарів та інших предметів із суден, що прибули з-за кордону, проводиться на підставі звернення адміністрації Київського річкового порту (або морського агента) до керівництва ВВ-5 Київської регіональної митниці.
3.1.2. Керівництво ВВ-5 Київської регіональної митниці повідомляє про дозвіл на проведення вивантаження товарів та інших предметів із судна старшого ОГ № 1 ВВ-5, який відповідає за організацію роботи та контроль. На підставі вантажних документів здійснюється вивантаження ввезених товарів та інших предметів (імпортних або транзитних) під митним контролем інспектора ОГ № 1 ВВ-5. Вантажні операції здійснюються у ТЗМК, яка розташована на території Київського річкового порту рейд “А”.
3.1.3. Оперативний інспектор ОГ № 1 ВВ-5 на вантажних документах має право робити надписи із застереженнями, які забороняють або регулюють процес вивантаження та є обов’язковими для виконання всіма особами, що беруть участь у процесі вивантаження.
3.1.4. Для здійснення контролю за вивантаженням судна адміністрацією Київського річкового порту або морським агентом подаються до ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці документи (тальманська розписка тощо), які відображають результати вивантаження товарів та інших предметів у зону митного контролю або на транспортні засоби, що перебувають у ній. Один примірник тальманської розписки, завірений підписом тальмана, залишається в ОГ № 1 ВВ-5.
Після вивантаження та перевірки кожної партії вантажу посадовою особою митниці в маніфесті робиться відмітка “вивезення..... місць, згідно з ВМД......, п/в №....., лист-узгодження №..., та завіряється інспектором ОГ № 1 ВВ-5.
Після повного вивантаження вантажу, що надійшов до Київського річкового порту:
— в маніфесті робиться відмітка про кількість вивантаженого вантажу, характер вантажу, що залишається на судні (за умови неповного вивантаження судна). Всі записи завіряються номерною печаткою інспектора ОГ № 1 ВВ-5;
— у вантажну декларацію вносяться дані про кількість вивантаженого вантажу та направлення судна у наступний порт призначення. У разі коли на судні залишається вантаж, що підконтрольний митниці: фіксується його кількість, характер вантажу та про накладене митне забезпечення (за наявністю такого).
При розбіжності кількості товарів та інших предметів з даними, зазначеними у вантажних документах, або при виявленні в процесі вивантаження судна пошкоджених, підмочених, зі слідами розпакування вантажних місць складається акт-повідомлення. Про складання акта-повідомлення в генеральному акті робиться відмітка із зазначенням номера акта-повідомлення. Результати вивантаження фіксуються в генеральному акті. Генеральний акт складається в п’яти примірниках (один примірник залишається в митниці) та завіряється представниками порту, судна й митниці.
Розпакування й перепакування вантажних місць проводяться за рахунок власника товарів та інших предметів або вповноваженої ним особи (експедитора, перевізника тощо).
3.1.5. Дозволяється вивезення товарів та інших предметів за межі зони митного контролю та Київського річкового порту у разі:
— митного оформлення товарів та інших предметів у відповідний режим;
— направлення товарів та інших предметів під митним контролем у митницю призначення;
— потреби розміщення товарів та інших предметів на митних ліцензійних складах за умови розташування цих складів у зоні діяльності Київської регіональної митниці та наявності прийнятої до митного оформлення ВМД, оформленої відповідно до режиму митного складу;
— потреби розміщення товарів та інших предметів на складах підприємств для зберігання під митним контролем (за умови подання заяви підприємства з позитивною резолюцією начальника Київської регіональної митниці, його заступника або іншої вповноваженої відповідним наказом Київської регіональної митниці посадової особи про дозвіл на розміщення цих товарів (предметів) на складах підприємства для зберігання під митним контролем і наявності прийнятої до оформлення попередньої вантажної митної декларації;
— інших випадках за окремим письмовим дозволом керівництва Київської регіональної митниці.
Не допускається перебування в зонах митного контролю товарів та інших предметів, митне оформлення яких завершено.
3.1.6. Підставою надання дозволу на вивезення товарів та інших предметів з ТЗМК — оформлена вантажна митна декларація (імпортна, транзитна) або ДКД (у разі направлення товарів та інших предметів у зони діяльності інших митниць).
3.1.7. Оформлена ВМД (або ДКД) реєструється у відповідному Журналі у ВВ-5 Київської регіональної митниці, згідно номенклатури справ відділу. Реєстрація має також передбачати фіксування таких даних: номера з/п, номера коносамента (номера контейнера — для контейнерних перевезень), дати реєстрації, назви та адреси одержувача, назви судна, експедитора, підстави для вивезення товарів та інших предметів за межі зони митного контролю й порту, дати вивезення за межі зони митного контролю, номера особистої номерної печатки інспектора митниці, приміток.
3.1.8. ВВ-5 Київської регіональної митниці здійснює архівування документів, що були підставою для пропуску товарів та інших предметів через митний кордон України у встановленому порядку.
3.2. При вивезенні товарів та інших предметів за кордон
3.2.1. При надходженні на територію Київського річкового порту товарів та інших предметів, які переміщуються під митним контролем, проводиться підтвердження їх надходження на підставі поданих митниці призначення оформлених митницею відправлення вантажних митних декларацій або ДКД, а також інших документів, що встановлені Держмитслужбою України.
3.2.2. До початку навантаження на судно закордонного плавання товарів та інших предметів їх вантажовласник або уповноважена ним особа подають (не пізніше ніж за одну добу) до керівництва ВВ-5 Київської регіональної митниці доручення на планове навантаження товарів та інших предметів. Підставою для оформлення доручення на навантаження є вантажна митна декларація. У разі надходження товарів та інших предметів, які були оформлені в інших митницях та перебувають під митним контролем, разом з вантажною митною декларацією подаються товаросупровідні документи.
У виняткових випадках з метою запобігання простою залізничного транспорту та для зменшення витрат на навантажувально-розвантажувальні операції, за письмовим рішенням начальника Київської регіональної митниці дозволяється оформлення доручення на навантаження на підставі товаросупровідних документів за умови надання власником товарів та інших предметів, які оформлені у відповідному митному режимі іншою митницею й перебувають під митним контролем, або уповноваженою ним особою гарантійного зобов’язання про подання вантажної митної декларації до вибуття судна та про відшкодування збитків порту й судновласнику в разі простою судна через відсутність вантажної митної декларації. Вивезення товарів та інших предметів за межі митної території України здійснюється на підставі оформленої іншою митницею вантажної митної декларації.
У разі потреби вантажовласник або уповноважена ним особа подає список вантажів (список доручень на навантаження), які плануються для навантаження на заявлене судно.
Після отримання дозволу від керівництва ВВ-5 на проведення митного контролю та митного оформлення старший ОГ № 1 ВВ-5 призначає інспектора, який перевіряє відповідність даних, зазначених у дорученнях на навантаження, даним вантажних митних декларацій та товаросупровідних документів, та (за відсутності зауважень) проставляє відбиток особистої номерної печатки у дорученні на навантаження. Оформлене таким чином доручення є підставою для навантаження зазначених у ньому товарів та інших предметів на судно.
3.2.3. Доручення на навантаження подається у ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці не більше ніж у п’яти примірниках, один з яких залишається в митниці для контролю за навантаженням судна. Доручення має містити відомості про відправника, одержувача, назву судна, порт відправлення та порт призначення, назву й кількість товарів та інших предметів, маркування вантажних місць або транспортних одиниць, кількість примірників доручення.
3.2.4. ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці здійснює облік та реєстрацію доручень на навантаження. За наявності списків вантажів допускається їх реєстрація замість доручень на навантаження. Реєстрація має передбачати фіксування таких даних: номера з/п, номера та дати оформлення доручення на навантаження (списку вантажів), назви вантажу, відправника, одержувача, номера та дати оформлення вантажної митної декларації, назви судна, номера контейнера (для контейнерних перевезень), приміток.
3.2.5. За письмовою заявою вантажовласника або уповноваженої ним особи допускається анулювання доручення на навантаження за умови обов’язкового повернення митниці всіх раніше оформлених його примірників.
Внесення змін до доручення на навантаження здійснюється вантажовласником або уповноваженою ним особою тільки з дозволу керівництва ВВ-5 Київської регіональної митниці.
3.2.6. Для проведення документального обліку товарів та інших предметів, що навантажуються на судно, старший ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці має право використовувати додаткові документи контролю, передбачені правилами роботи Київського річкового порту.
3.2.7. Після закінчення завантаження судна вантажовласник або уповноважена ним особа подає до ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці коносаменти та маніфести для пропуску товарів та інших предметів через митний кордон. Після звірення їх з дорученнями на навантаження (списками вантажів) і вантажними митними деклараціями, оформленими раніше, інспектор ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці проставляє на маніфестах відбитки штампа “Під митним контролем” та особистої номерної печатки.
На вантажну декларацію проставляється особиста номерна печатка інспектора ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці та вносяться дані про характер вантажу, наступний порт призначення, митне забезпечення, що накладене на вантажні відтиски судна (при наявності такого), та перераховуються документи, що вручаються капітану судна.
Капітану судна вручається:
— ВМД, вантажна декларація, коносаменти, маніфести та інші товаросупровідні документи.
3.2.8. Адміністрація Київського річкового порту дозволяє вибуття судна закордонного плавання з порту тільки після завершення на цьому судні передбачених законодавством України державних видів контролю.
3.2.9. ВВ-5 Київської регіональної митниці здійснює архівування документів, що були підставою для пропуску товарів та інших предметів через митний кордон України згідно з встановленим порядком.
4. Особливості митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання, товарів та інших предметів, що на них переміщуються
4.1. Порядок митного контролю
та митного оформлення суден закордонного плавання,
які здійснюють каботажне плавання
4.1.1. Українські судна закордонного плавання, прибуття яких з іноземних портів було оформлене згідно з пунктом 2 даної Технологічної схеми, при їх вибутті в інші українські порти, оформлюються в митному відношенні документально.
4.1.2. Митний контроль та митне оформлення українських суден, які при здійсненні каботажу заходили до іноземних портів або підходили до суден закордонного плавання, здійснюються на загальних підставах.
4.1.3. З дозволу старшого ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці, інспектор, який призначений для оформлення документів, при вибутті судна в каботаж виконує такі дії:
— звіряє відомості, заявлені у вантажній декларації, з наявними в митниці відомостями про вантажні операції, робить на вантажній декларації запис для порту призначення про наявність товарів та інших предметів на борту судна, накладене митне забезпечення, подані документи на товари та інші предмети тощо й завіряє його відтиском особистої номерної печатки;
— за відсутності зауважень робить на судновій ролі запис: “ Зауважень щодо вибуття судна немає”.
Перший примірник оформленої вантажної декларації залишається в справах митниці та є підставою для зняття суднової справи з контролю. Другий примірник оформленої вантажної декларації надається представнику адміністрації судна (або морському агенту) для його подання у митниці призначення.
4.1.4. Направлення під митним контролем імпортних товарів та інших предметів, які перебувають на борту судна, в інші українські порти здійснюється в установленому Державною митною службою країни порядку з оформленням ДКД.
4.1.5. За зверненням адміністрації судна (або морського агента) старший ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці може по закінченні митного контролю та митного оформлення прибуття українського судна закордонного плавання при відсутності на його борту товарів та інших предметів, які перебувають під митним контролем, а також інших митних обмежень (наявності опломбованих приміщень тощо) погоджувати плавання судна в межах митної території України. У цьому разі митниці подається вантажна декларація у двох примірниках. Інспектор ОГ № 1 ВВ-5 Київської регіональної митниці, назначений на оформлення документів, на обох примірниках вантажної декларації робить запис: “Дозволено переміщення в межах митної території України без узгодження з митними органами”.
Перший примірник оформленої таким чином вантажної декларації залишається в справах митниці та є підставою для зняття суднової справи з контролю. Другий примірник вантажної декларації надається представнику адміністрації судна (або морському агенту) для зберігання в справах судна.
При митному оформленні вибуття судна з будь-якого українського порту за межі митної території України адміністрацією судна (або морським агентом) подається митниці відправлення примірник оформленої у вищезазначеному порядку вантажної декларації, який залишається в справах цієї митниці.
4.2. Порядок митного контролю плавзасобів лоцманської служби порту
4.2.1. Плавучі засоби лоцманської служби Київського річкового порту, які забезпечують проведення суден закордонного плавання до місця здійснення митного контролю та митного оформлення, підлягають митному контролю.
4.2.2. Плавучі засоби інших служб порту, які забезпечують бункерування суден, постачання запасів споживання, перевезення членів екіпажу тощо, здійснюють ці операції з дотриманням митного законодавства в частині недопущення причалювання до суден, що перебувають під митним контролем, інших суден та інших плавучих засобів без дозволу митниці.
4.2.3. Адміністрація Київського річкового порту зобов’язана організувати завчасне (не менше ніж за одну добу) інформування керівництва ВВ-5 Київської регіональної митниці (та старшого ОГ № 1 ВВ-5) про плановані переміщення таких плавзасобів та на вимогу керівництва ВВ-5 Київської регіональної митниці пред’явити їх для митного контролю. Місця швартування плавзасобів лоцманської служби порту узгоджуються з керівництвом ВВ-5 Київської регіональної митниці.
Особи, що перебувають на борту таких плавучих засобів, мають здійснити декларування товарів та інших предметів у встановленому порядку.
5. Прикінцеві положення
5.1. З метою запобігання протиправним діям та притягнення до відповідальності винних осіб, посадова особа ВВ-5 Київської регіональної митниці на будь-якому етапі здійснення митного контролю й митного оформлення суден закордонного плавання, а також товарів та інших предметів, що перевозяться ними, у разі виявлення порушень митних правил або інших порушень законодавства України, зобов’язана вжити заходів, передбачених законодавством, повідомити керівництво ВВ-5, а у встановлених випадках інформувати про виявлене правопорушення інші компетентні органи.
5.2. У разі потреби для здійснення митного контролю й митного оформлення суден закордонного плавання, а також товарів та інших предметів, що перевозяться ними, можуть залучатися співробітники інших підрозділів Київської регіональної митниці.
5.3. Невиконання інспекторським складом вимог даної Технологічної схеми вважається грубим порушенням.

Погоджено:
Заступник начальника Київської регіональної митниці Ю. Дворак
Заступник Голови правління ВАТ “Київський річковий порт” В. Смокталь

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211