У Ludmila Bereznitska&Partner Gallery відкрився кураторський проект її співвласниці Людмили Березницької. Вона стала першою українською галеристкою, що наважилася піти атакою на Європу: кілька років тому відкрила галерею сучасного мистецтва в Берліні. Сьогодні, повернувшися в Україну, Людмила Березницька ділиться здобутими знаннями і знайомствами з українськими глядачами. Так, попередній проект у галереї Ludmila Bereznitska&Partner курував німець Адам Нанкервіс, а в новому проекті покажуть молоде німецьке мистецтво. Deutsche Кlasse — німецький клас, так назвала Людмила Березницька нову виставку, в якій візьмуть участь молоді художники, учні престижних берлінських арт-школ і провідних майстрів у галузі сучасного мистецтва, з якими галеристка познайомилась у Європі.
Поняття класу — збори учнів навколо майстра-викладача — і формування таким чином професійної та ідеологічної спадкоємності, без якої неможливе нормальне функціонування художнього співтовариства, є системотвірним ядром проекту Березницької. Виставка покликана стати подвійним уроком українському арт-товариству: по-перше, показати тенденції в наймолодшому мистецтві Німеччини, що динамічно розвивається, а також розкрити тему цієї самої спадкоємності, якої так бракує українському сучасному мистецтву, де кожне нове покоління заперечує своїх попередників і спадкоємців, охоче розкидаючись відомим віанівським прокляттям: “Я прийду плюнути на ваші могили”. Але, крім боротьби батьків і дітей, у мистецтві є ще і “школа”, без якої неможлива справжня майстерність. До такого висновку підводить нас новий проект галереї Березницької. Саме цю “школу” віднедавна намагається підтримувати в Києві й сама кураторка проекту. Почавши з продажу творів соцреалізму, Людмила Березницька з часом прийшла у сучасне мистецтво, а сьогодні приділяє значну увагу вихованню молоді — викладає в Художній академії, очолює фонд розвитку сучасного мистецтва “Ейдос”, а тепер ще й показує в Україні німецький клас.
Проект “Німецький клас” має дві частини: перша — власне виставка робіт молодих німецьких художників — відбудеться в галереї Ludmila Bereznitska&Partner, а другу демонструватимуть у “Мистецькому арсеналі” в рамках фестивалю “Гогольfest”. Тут заплановано спільну виставку німецьких та українських молодих художників, які, об’єднавшися під крилом куратора Адама Нанкервіса, покажуть цього разу інтернаціональний клас. Акцентом проекту Deutsche Кlasse став живопис, до якого сьогодні, на думку Людмили Березницької, знову повертається світова актуальність і яка традиційно є однією з головних “візитівок” українського мистецтва.
4 вересня — 3 жовтня
Центр актуального мистецтва “Ейдос” і Ludmila Bereznitska&Partner Gallery Андріївський узвіз, 2-б