Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
23 червня 2010 року, середа  №87 (3718) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Мегаполіс
images  
images
images
images
21/12/2011      надрукуватипрочитало 3952 человек  

images
Олександр Попов: "Для створення муніципальної міліції необхідно змінити чинне законодавство"
images

У програмі "Столиця" на телеканалі "Київ" голова КМДА Олександр Попов розповів про плани щодо розвитку столиці як бізнесового центру, перспективи медичного обслуговування та про збереження історичних пам'яток Києва.


— Київрада затвердила Стратегію розвитку Києва до 2025 року. Олександре Павловичу, представляючи документ, ви наголосили, що Стратегія міста буде реалізовуватися за рахунок інвестицій. Що будете робити, якщо інвестицій буде менше, ніж ви плануєте?
— Це дуже непроста справа. Безумовно, нам потрібно вирішити багато складних питань і, не дивлячись на це, досягнути все-таки позитивного результату. Влада зараз повинна об'єднати всіх тих, хто прагне змін на краще. Це і виробники, і підприємці, і ветерани, і молодь. Кияни, яким жити у цьому місті, яке ми хочемо зробити більш сучасним. Я з власного досвіду знаю, що професійний підхід, наполегливість, стабільність — запорука досягнення позитивного результату. Ми вивчили позитивний досвід, який є в інших країнах, технологію ми знаємо і почали її застосовувати у себе в Києві. Думаю, кінець наступного року покаже, чи зробили ми серйозні зрушення у цьому напрямі, чи ні. Однак я переконаний, що ми їх зробимо.

— Для того, щоб запровадити у життя проекти, запропоновані у Стратегії, потрібно понад 80 млрд євро. Де ви візьмете такі кошти?
— Це зовсім не означає, що ми будемо брати ці кошти з міського або державного бюджетів. Влада шукає і буде наполегливо шукати інвесторів, які готові вкладати кошти у міські проекти. І повірте, ми знайдемо таких інвесторів. Будівництво нових виробництв, організація роботи у сфері послуг, туризму — це все є бізнес. Наше завдання — надати такі умови для бізнесу, за яких капітал пішов би не у Польщу, Чехію чи Росію, а саме в Україну — у Київ. Так, згоден, що нам доведеться діяти в конкурентному середовищі, але, підкреслюю, все залежить тільки від нас — як ми будемо працювати — таким буде і результат.

— Нещодавно ви підписали меморандум про співпрацю між КМДА та Національною академією наук України. В чому саме науковий потенціал столиці може допомогти реалізації Стратегії розвитку Києва?
— У Стратегії ми чітко прописали етапи інноваційного розвитку економіки. Такий інноваційний підхід нам може запропонувати саме Академія наук України. Керівництво академії презентувало свої досягнення, які вже частково запроваджені у столиці. Скажу більше, у нас є величезне поле для співпраці. Ми підписали меморандум на п'ять років і зараз відпрацьовуємо конкретні напрями. Наприклад, у сфері енергозбереження — це один з пріоритетних напрямків співпраці з Національною академією наук України. На сьогодні вже напрацьовані проекти, які можна реалізовувати, до речі, за активної участі бізнесу.

— Задля обміну досвідом й пошуку інвесторів ви побували у Франції, Японії, США. Куди плануєте робочий візит наступного разу? (запитання з "Фейсбуку")
— Ці поїздки уже дали перші позитивні результати. Зараз вже до нас приїжджають представники бізнесу, з якими ми провели відповідні переговори у цих країнах. Це дуже приємно, тому що ми напрацьовуємо проекти, які можна буде реалізувати наступного року. Я переконаний, що нам потрібно ще презентувати Київ як бізнесово-діловий центр у Китаї та, можливо, у Кореї. Таким чином, ми зацікавимо основні частини світу, де є капітал, який може бути залучений до Києва. Разом з тим, ми проводимо активну роботу, щоб на інвестиційному форумі, який проведемо навесні у столиці, були представлені конкретні пропозиції для потенційних інвесторів.

— Під час візиту на завод "Арсенал" ви заявили про необхідність забезпечення житлом молодих фахівців...
— Хочу підкреслити, що ми отримали серйозного ділового партнера, який до цього часу не був задіяний у наших муніципальних програмах. Колектив заводу "Арсенал" — високопрофесійний, він багато років утримується на зовнішніх ринках, і сьогодні у нього є серйозні перспективи для розвитку. У нього є можливість розробити високоякісну продукцію на замовлення міста. І ці новітні технології повинні прийти до нас якнайшвидше. І одна із основних проблем, яка є сьогодні майже на всіх столичних підприємствах — це те, як зацікавити та утримати нові кадри. Це і зарплата, це і соціальна підтримка. Сьогодні у Києві діє програма доступного житла: 30% — платить держава, 20% — міська влада буде брати на себе. Тож молодому працівнику потрібно буде заплатити лише частину вартості житла. Тобто це реальна допомога для нашої талановитої молоді. Відчувши її, молоді люди будуть активно працювати на це підприємство, на це місто. Я з величезним задоволенням підтримаю такі проекти, і ми реалізуємо їх з початку наступного року.

— Я часто користуюся метро, але практично всі виходи у місто заставлені МАФами, коли в цьому питанні влада наведе порядок? (запитання з "Фейсбуку")
— Ми провели велику роботу, щоб підготувати наші подальші рішення, які упорядкують відносини з тими, хто сьогодні працює у малих архітектурних формах. До кінця року буде моя особиста зустріч з усіма основними власниками МАФів. Ми запропонуємо свою політику, визначимо, де ми категорично забороняємо встановлювати кіоски. Думаю, через кілька років крок за кроком ми переведемо цей вид бізнесу в нормальні сучасні умови, але для цього потрібен певний час. Сьогодні є чітко визначені норми щодо радіусу заборони торгівлі біля станцій метрополітену, якими ми будемо користуватися. Якщо власники кіосків до цих вимог не будуть дослуховуватися, то нас підтримають правоохоронні органи і ми зможемо демонтувати ті чи інші об'єкти. Тобто правова основа взаємовідносин — головне. Наприклад, ми вже багато прибрали МАФів біля станції метро "Либідська". Але прибирали їх там, а їх ставлять у іншому місці... Тому ми все-таки вирішили провести з власниками МАФів переговори.

— Автобусний маршрут по вул. Хрещатик погано ходить увечері. Чи зміниться ситуація на краще?
— Ми значно покращимо ситуацію з транспортом, адже сьогодні місто закуповує велику кількість сучасного рухомого складу. Крім того, у центрі міста почне працювати автоматична система регулювання руху транспорту. Вона дозволить нам прискорити проходження авто і одночасно використати в більшому обсязі комунальний громадський транспорт. Тому в нас будуть позитивні зміни. Щодо даного випадку, розглянемо це питання у робочому порядку. До літа ми суттєво змінимо транспортну ситуацію не тільки у центрі, а у кожному районі Києва.

— Минулого тижня ви відвідали Центр ядерної медицини. Що наші фахівці сказали вам про перспективи лікування раку за допомогою стовбурових клітин?
— Півтора місяці тому, будучи у нашому місті-побратимі Кіото в Японії, я на власні очі побачив результати використання цієї найсучаснішої технології лікування. Наш обмін думками із вченими показав, що у нас може бути спільний інтерес в організації надання такого роду медичних послуг у Києві, враховуючи наше географічне розташування. Сьогодні ми маємо найвищий рівень використання подібних технологій. Наша стратегія у медичній галузі — максимум сучасних технологій в наших медичних установах. Для цього у нас є кадри, бажання та перспективи. Переконаний, що надавати ці послуги ми можемо дешевше. Тоді вже не ми будемо їхати у Європу, а звідти будуть їхати до нас. Але до цього потрібно системно наближатись: через переговори, організацію процесу.

— Як просувається справа з відкриттям амбулаторій сімейної медицини у столиці?
— За рік ми планували відкрити 71 амбулаторію сімейної медицини. На початку року думали, що це нереально. Але ж реально! До кінця року ще 26 амбулаторій введемо в кожному районі міста Києва. Це дуже важливо, бо наближення медичних послуг до киян — це запорука того, що наші люди будуть здоровими.

— Минулої суботи ви відвідали скандальне будівництво на вул. Гончара, 17/24, що поряд з заповідником "Софія Київська". Після вашого від'їзду будівництво не зупинилося. Яким чином плануєте поставити крапку у цьому питанні?
— Цей приклад свідчить, наскільки питання непросте... Ми довго вивчали цю ситуацію, знайшли нарешті аргументи, які були підтримані і прокуратурою, і у суді. Сьогодні маємо рішення суду. Я знаю, що там і до сьогодні йде будівництво. Думаю, що забудовники не розуміють, що ми до цього ставимося дуже серйозно. Найближчим часом, гадаю, на цьому тижні буде порушена кримінальна справа. А вона передбачає за рішенням суду до трьох років ув'язнення. На мою думку, це серйозна мотивація до зупинки цього будівництва. Якщо хтось думає, що ми жартуємо, то я запевняю, що ми не жартуємо.

— Нещодавно ви заявляли про створення муніципальної міліції, наскільки це реально?
— Для створення муніципальної міліції необхідно змінити чинне законодавство. А це непростий процес, він вимагає часу. Але я впевнений, що це питання сьогодні актуальне не тільки для Києва, а й для інших міст. Рано чи пізно це станеться, але ми хочемо ініціювати цей процес, щоб у столиці така міліція з'явилась якомога швидше. Це дозволить нам взяти на себе частину відповідальності за правопорядок у місті. Ми у цьому зацікавлені і, на мою думку, можемо ефективно виконати такий проект.

— Коли розпочнеться консервація фундаменту Десятинної церкви?
— Ми могли б розпочати консервацію ще півтора місяці тому. Але є деякі нюанси. Зараз спеціалісти розробляють проект консервації фундаментів. Маю надію, що він буде готовий до кінця року і ми активно розпочнемо там роботи.


 

Підготувала Аліна КУЧЕРЕНКО, спеціально для "Хрещатика"
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
21/12/2011 | Київ — місто, де все починається. У столиці завершено прийом робіт на конкурс логотипу та слогану
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211