Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
4 березня 2011 року, п'ятниця  №34 (3859) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Здоров‘я
images  
images
images
images
04/03/2011      надрукуватипрочитало 5315 человек  

images
Рух — це життя! Фахівці радять більше ходити, займатися аеробікою
images

Клуб-школа здорового способу життя "Хрещатика" продовжує знайомити читачів із найдоступнішими методами оздоровлення. Минулого разу читачам було запропоновано вправи оздоровчої гімнастики, зокрема дихальної. Сьогодні йтиметься про рух, який, безперечно, є невід’ємною частиною здорового способу життя.

Магічні 12 хвилин!


Пропонуємо розпочати з аеробіки, оскільки, маючи вибір, більшість людей вирішують “викладатися” саме в цьому виді фізичної культури. Це справді один із найефективніших комплексів для підтримки хорошої фігури без вправ на вулиці чи в парку, що багатьом (за браком часу) не підходить.


Навантаження повинно бути постійним — непорушна умова, якої треба дотримуватися кожному, хто хоче позбутися синдрому заміщення “пісних” м’язів жиром і зрештою витончити власну фігуру до приємних округлостей. У цьому допоможе аеробіка.


Саме слово перекладається як “повітря” або “кисень із повітря”. Мається на увазі не той кисень, за яким ми виїжджаємо на заміські пікніки, а кисень, що потрібен м’язам, коли їх змушують систематично працювати (аеробний режим тренувань). М’язи, наповнені киснем, працюють в аеробному, тобто у кисневому режимі. І чим інтенсивніше виконувати вправи, тим наш організм усього потребуватиме більше: серце підсилює і пришвидшує своє биття, частоту скорочень, збільшується спалювання кисню в м’язах, нарощується їхній об’єм, перекачується більше крові судинами й більше виводиться з організму рідин, шлаків, токсинів тощо.


Дослідження в різних лабораторіях світу свідчать, що вправи з аеробіки змушують м’язи працювати доволі інтенсивно, щоб споживати багато кисню, але не настільки, щоб це перевищувало можливості серця й крові з його забезпечення. До однієї з таких норм, як запевняють вчені, належить комплекс вправ із аеробіки, які виконують протягом 12 хвилин без зупинок і перепочинків. Інтенсивність і амплітуди можуть бути в кожної людини свої. Адже можна мати, порівняно, наприклад, із грою, з 10-хвилинного бігу стільки ж користі (якщо не більше), якщо він буде інтенсивним, а гра — ні. В чому тут секрет?


Наука точної відповіді, чому так ефективно впливає на здоров’я людини тривалість і регулярність занять, не дає, але це експериментально доведено. Коли ми регулярно навантажуємо м’язи приблизно на 75 відсотків від їхнього потенційного резерву, це швидко помітно зміцнює м’язи, і організм втрачає так званий мармуровий жир. Вправи, навіть якщо виконувати їх інтенсивніше, але із зупинками, такого разючого ефекту не дають.


Юрій Захаров, лікар-рефлексотерапевт, доктор медичних наук, котрий багато років вивчає цю тему, стверджує: “Можна подумати, що є щось магічне у вимозі виконувати аеробні вправи протягом 12 хвилин. Насправді ми навіть не можемо віднести вправу до аеробних, якщо вона без зупинок триває менше 12—20 хвилин. Дві 10-хвилинні вправи — не те саме, що одна 20-хвилинна. Я не наполягаю на тому, що коротші вправи марні, але вони менш ефективно впливають на активність ферментів серця і крові, які забезпечують поліпшення обміну речовин”.


На цьому самому принципі засновані й знамениті куперовські таблиці та 12-хвилинні тести, які дають змогу саме за допомогою таких навантажень точно визначити рівень стану здоров’я і можливостей людини.


Утім, якщо займатися регулярно, то згодом виявиться, що після 20 хвилин занять матимете все менший і менший ефект. У дії — природний закон зменшуваної віддачі. Отже, доведеться збільшувати час занять. Але на той час, сподіваюся, у вас уже сформується стабільне бажання не полишати тренування і сподобаються вправи з аеробіки. Початківцям рекомендуємо не поспішати і виконувати вправи не більше 20 хвилин 6 разів на тиждень, бо відомо, що занадто — те погано для здоров’я.


Та й який сенс довго займатися тому, з кого в перших же 5 хвилин занять, як кажуть, сто потів сходить? Жирові відкладення швидше згорають.


Відповідь проста: ви повинні намагатися викликати збільшення жироспалювальних ферментів в організмі, а 12 хвилин безперервної дії є саме тим мінімальним часом, що потрібен для стимуляції їхнього збільшення. А тим часом зрозумійте різницю між очевидним процесом спалювання жирів і прихованим — нагромадження жиророзчинних ферментів.


Це подібно до різниці між дровами і грубою, в якій вони горять. У людини, яка схильна до повноти, малесенька піч, в якій може згорати трохи жирових “дровець”. Аеробіка допоможе вам за довгі місяці побудувати “камін” дещо більший, в якому може згорати все більше і більше дров. Хоча ви вважаєте, що спалюєте жир під час аеробних вправ, насправді метою цієї роботи м’язів є виробництво жироспалювальних ферментів.


З часом організм вимагатиме усе більше цих ферментів. Тому через рік людське тіло перетвориться з жиронагромаджуючої машини в жироспалювальну. А ви матимете тіло, що навчиться швидко утилізовувати жир навіть тоді, коли не робитимите вправ.


Отут треба зрозуміти ще один важливий принцип:
Мінімальна тривалість вправ, що потрібна для збільшення кількості цих ферментів, залежить від того, скільки м’язів задієте одночасно.


Іншими словами, чим більше м’язів активізовано, тим менше часу буде потрібно на вправи. Приклад.
Спробуйте енергійно згинати пальці рук протягом 30 хвилин щодня. Чи одержите ви відчутний ефект від такого навантаження? Навряд чи. Тому що кількість м’язів, що беруть участь у русі, замала, і ваше серце не відреагує на цю роботу, навіть не помітить її. Якби воно зважало на таку роботу, не було б жодного гладкого піаніста.


Майже закон: ви не одержите помітного ефекту доти, доки не підключите до тренувального процесу великі м’язи нижньої частини тіла.


Тоді як усе більше м’язів підключається до роботи під час виконання вправ, усе менше потрібно часу для стимуляції збільшення ферментів. Визначальним тут є відсоток використовуваних м’язів щодо загальної ваги тіла. Саме тому вправи із залученням до роботи тільки м’язів верхнього поясу також будуть малоефективними. Наприклад.


Одна із вправ із залученням тільки м’язів нижнього поясу — велосипед (велотренажер). У роботі задіяні м’язи ніг, і частково — сідниць. Навантаження на ці групи м’язів спричинять системну реакцію, але буде потрібно не менше 8 хвилин, щоб ця реакція тільки розпочалася (період впрацьовування). Про це свідчить повільне збільшення частоти серцебиття і подиху. І тільки коли системна реакція запуститься, можна починати відраховувати 12 хвилин. Тож 20 хвилин на велотренажері — це 8 хвилин розігріву і 12 — аеробних вправ. Така формула!


Під час бігу підтюпцем до роботи залучено значно більше м’язів. Працюють руки, ноги й сідниці, і навіть м’язи грудей та очеревини вносять свою “робочу” частку, хоча людина і не підозрює про це. Тож 15 хвилин перегонів підтюпцем — це все, що потрібно, щоб досягти такого самого ефекту, як від 20 хвилин на велотренажері. Та якщо займатися особливо активними видами спорту (лижі, плавання), в яких беруть участь практично всі м’язи тіла, ефект буде досягнуто за ті самі 12 хвилин, що і під час занять аеробікою.

Між іншим! 5 по 20 — 100!


Першим на це звернув увагу автор рецепта яблучного оцту Джарвіс. Спостерігаючи за тваринами, він дійшов висновку, що тривалість життя в них зазвичай у 5 разів перевищує період, що потрібний їм для досягнення статевої зрілості. В курки це півроку, а живе вона до 2,5 року. Для коней період дозрівання становить 4 роки, тоді як загальна тривалість життя може бути 20, і навіть 22 роки! Те саме спостерігається і серед інших видів ссавців...


Але людина за своєю фізіологією — теж тварина. І в неї, з огляду на деякі особливості розвитку мозку, повне психічне й фізичне дозрівання настає приблизно до 20 років. Тож, з урахуванням цієї формули, її вік повинен тривати аж століття, тобто 100 років! І це цілком можливо, стверджував Джарвіс, за умови правильного харчування і завдання собі мінімальної шкоди.


Власне багато людей це доводять повною мірою. Але тоді чому ж не всі?
Хвороби, скажете ви. Так, хвороби були, є й завжди будуть. Вони, можливо, покарання за нелюбов до себе, за неувагу в ставленні до власного здоров’я!


То що потрібно робити для вирівнювання цього стану, щоб спокійно прожити 100 років і піти з життя без хвороб?
Про те й поговоримо...

Геніальні заходи


Вправи для здоров’я
З досвіду відомо, що за умови регулярного тренування м’язів кінцівок значно поліпшується кровонаповнення серця венозною кров’ю, уповільнюється кількість серцевих циклів. Розрахунки свідчать, що в людини, яка займається фізкультурою, у стані спокою цикли серцевих скорочень помітно уповільнюються. За рахунок такої добової “економії” в людини щорічно продовжується життя щонайменше на 20—30 діб. Тому запропонуємо вам такі вправи.


1. Сидячи на стільці, безперервно рухайте пальцями ніг.
2. Скорочуйте сідничні м’язи, щоб не було застою венозної крові.
3. Скорочуйте м’язи живота.
4. Робіть кругові рухи тулубом.
5. Періодично робіть глибокі дихальні вправи.
6. Рухайте по черзі правим і лівим плечима, потім обома. Скорочуйте грудні м’язи, а також м’язи спини, лопаток, зближуючи і розводячи їх.
7. Частіше працюйте пальцями рук, стискайте їх у кулаки, скорочуйте м’язи передпліччя і плеча.
8. Скорочуйте м’язи шиї, нахиляючи голову в різні боки або крутіть нею.
9. Масажуйте слуховий прохід, вушні раковини до почервоніння. Це посилює кровообіг мозку.
10. Сидячи, підводьтеся на напівзігнутих ногах, розправляйте плечі, закидайте назад голову, витягуйте в “ниточку” тіло.


Коли ранком прокинетеся, не навантажуйте одразу організм. А розпочинати ранкову зарядку найкраще такими вправами:
1. Сісти на пуф, зачепитися за щось ногами і робити оберти тулубом управо та вліво, одночасно відхиляючись назад і повертаючись у висхідне положення. У цей час тренуються грудний, черевний і діафрагмальний насоси, ритмічно масажуються внутрішні органи.
2. Присідання.
3. Енергійні кругові рухи руками.
4. Самомасаж шкіри пальців рук і ніг у напрямку до серця.
5. Ходьба.
6. Тривалий уповільнений біг.


Якщо хочете бути здоровими, любіть своє серце, — не жалійте, а тренуйте його, і воно працюватиме протягом довгих років життя.


Безперечно, зменшенню надлишкової ваги, загальному омолодженню організму, продовженню активної частки вашого життя сприяє дотримання відомого правила “10 тисяч кроків” (приблизно 7 км). Так робити щодня радять японські вчені. Відомі випадки, коли люди починали цим займатися, маючи вагу в 130—140 кілограмів. Напружений рік такого тренування давав неймовірні результати.

 

 

Олександр СИДОРЕНКО спеціально для “Хрещатика”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |