Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
4 березня 2011 року, п'ятниця  №34 (3859) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
ХРЕЩАТИК, 36
images  
images
images
images
21/02/2002      надрукуватипрочитало 8247 человек  

images
Олександр Березніков: “Вдалося зруйнувати стіну байдужості...”
images

Коли жителі столичних мікрорайонів Кибальчича, Воскресенський і Куликове поле обрали Олександра Березнікова у 1998-му депутатом Київради, то, звісно, вони ризикували. Адже молодий юрист не мав тоді будь-якого досвіду роботи в органах місцевого самоврядування. Чого навчило його життя за останні чотири роки, які уроки стали найважливішими? Сьогодні у Олександра Івановича день народження, тож саме час зробити певні підсумки.


Із досьє “Хрещатика”

Олександр Березніков — депутат Київради від 15-го виборчого округу Дніпровського району столиці. Голова постійної комісії з питань житла, розвитку комунального господарства. Народився 21 лютого 1967 року в Києві у родині службовців. Навчався в середній школі №201. Після служби в збройних силах закінчив університет фізкультури і спорту за спеціальністю тренера-викладача. Другу вищу освіту — юриста-правознавця — здобув у столичному університеті імені Тараса Шевченка. Працював тренером, помічником юриста, юридичним консультантом. Нині заступник начальника “Житло-інвест” Головного управління житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації. Одружений, виховує доньку-школярку.


“Люди повірили у власні сили”

— Олександре Івановичу, навіщо молодому перспективному юристові, який ніколи особливо не цікавився політикою, знадобився депутатський мандат?

— Спостерігаючи той безлад, що панував довкола, я вирішив спробувати виправити ситуацію хоча б у своєму мікрорайоні.

— За що взялися передусім у своєму окрузі?

— Тут живу й добре знаю реальні потреби людей та їхні побажання. Сам щодня ходжу тими ж вулицями, що й мої виборці, буваю в тих самих магазинах, на ринку... І донька навчається в школі мікрорайону. Ставши депутатом, поставив за мету забезпечити мешканців артезіанською водою, облаштувати під’їзди і двори, підтримати соціально незахищених, допомогти навчально-виховним закладам, організувати дитяче дозвілля. І цілеспрямовано реалізовував таку програму. В результаті побудовано бювет, впорядковується територія округу, облаштовуються ігрові майданчики... Тепер наочно переконуюсь: працював недаремно. Хоча за чотири роки всього, звісно, не встигнеш. Відчуваю, що можу ще багато корисного зробити. Є важливі справи, які потрібно довести до кінця.

— І які саме справи?

— Насамперед треба поліпшити медичне обслуговування жителів округу й організувати змістовне дозвілля дітей та підлітків. Звісно, я допомагав лікувальним закладам і закупляти обладнання, і проводити ремонти. Ось незабаром відкриємо медичну амбулаторію — вирішується питання з приміщенням. Що ж стосується дитячого дозвілля... Як батько розумію: спеціалізовані спортивні школи та клуби — це дуже добре, однак потрібні також безплатні гуртки й секції за інтересами (художні, технічні, комп’ютерні) в загальноосвітніх школах, обладнані ігрові майданчики в кожному дворі.

Тут доведеться ще багато попрацювати, але я впевнений: зусилля не пропадуть марно. От, скажімо, цього року ковзанку залили (добре, погода сприяла). І цілих два місяці там тривали гуляння: і діти, й дорослі були в захваті. Я сам охоче приходив з донькою покататися.

За ініціативою виборців створюватимемо клуб і для людей похилого віку. Адже їм також потрібне нормальне спілкування. Вже є чимало охочих узяти участь в організації такого закладу. Отже, разом доведемо цю справу до кінця.

— Що, на вашу думку, є нині головним у роботі депутата місцевої ради?

— Постійно підтримувати зв’язок з виборцями. Вони повинні знати, як виконує обов’язки їхній обранець, мати змогу вільно з ним спілкуватися в будь-який час. Сьогодні потрібні депутати, які завжди поруч, готові вислухати та допомогти: і словом, і ділом.

— І вам вдалося налагодити такий тісний зв’язок з людьми?

— Судячи з того, скільки виборців приходить до мене на прийом, вдалося.

— З якими проблемами найчастіше звертаються?

— З соціальними в широкому розумінні. Це і ремонт будинків, і лікування та оздоровлення дітей... Хтось потребує матеріальної підтримки чи допомоги у працевлаштуванні, а іншим достатньо щирої бесіди. Хоча з власного досвіду знаю: добру частину своїх проблем громадяни цілком могли б розв’язати самотужки, але не уявляють, як це зробити. Тому надаю юридичні консультації. У депутатській приймальні також безплатно працює досвідчений юрист-правознавець. Періодично випускаємо та розповсюджуємо спеціальні бюлетені з відповідями на питання, які найбільше хвилюють людей. Одне слово, проводимо своєрідний юридичний лікнеп. З’явилася вельми обнадійлива тенденція: якщо раніше до мене зверталися головним чином пенсіонери, то нині приходять різні за віком люди. І не тільки з проханнями, а з конкретними пропозиціями, як поліпшити життя в окрузі, мікрорайоні, дворі... Отже, вдалося зруйнувати стіну загальної байдужості. Люди повірили у власні сили. Мене це дуже тішить.

“Нинішній склад Київради добре себе зарекомендував”

— Ви очолюєте постійну комісію Київради з питань житла, розвитку комунального господарства. Розкажіть, будь ласка, про її роботу.

— Спільно зі столичною держадміністрацією ми розробили і впровадили ряд перспективних житлових програм. Так, за рахунок міського бюджету щороку дедалі більше квартир виділяють інвалідам, чорнобильцям, ветеранам, багатодітним сім’ям. Приміром, торік пільговим категоріям надали 1590 квартир. Це вдвічі більше, ніж три роки тому. Разом з Головним управлінням житлового забезпечення у 1998-му започатковано програму будівництва житла для громадян, які перебувають на квартобліку, за схемою 50 на 50, тобто, коли половину вартості квартири вносять їхні майбутні господарі, а другу половину оплачує місто. Завдяки цьому проектові в сучасні нові помешкання вже переселилися понад тисячу сімей. Також регулярно виділяються кошти із столичного бюджету для пільгового кредитування молодіжного житлового будівництва. Торік молоді сім’ї отримали 145 квартир. На це витрачено понад 10 мільйонів гривень.

Наша комісія активно займається й іншими питаннями: поліпшенням роботи транспорту, ремонтом вулиць. За участю моїх колег запроваджено кілька важливих програм щодо модернізації міського житлового фонду — “Покрівля”, “Фасад”, “Подвір’я”.

— Але тепер замість трьох названих програм впроваджується лише одна — “мій дім”...

— Депутати дійшли висновку, що правильніше буде об’єднати сили і кошти. Як засвідчує практика, комплексний підхід є не тільки раціональнішим, а й вигіднішим фінансово.

— А як облаштовують приміщення для консьєржів, до чого ваша комісія також має безпосередній стосунок?

— Це була народна ініціатива. І міська влада її підтримала. Рік у рік зі столичного бюджету на це виділяється чимраз більше коштів. Приміром, 2001-го майже вісім мільйонів гривень, з них чотири мільйони використано за пропозиціями депутатів Київради. Приміщення для охорони з’явилися більш як у 800 під’їздах. До речі, нині наша комісія завершує роботу над Положенням про загальноміську службу консьєржів. Передбачається, що ці люди виконуватимуть свої обов’язки на професійній основі, тобто їхня робота зараховуватиметься до загального трудового стажу.

— Нині житло в Києві будують переважно за кошти населення. А чи збільшуватиме саме місто обсяги фінансування житлового будівництва?

— Безумовно. Понад сто мільйонів гривень заплановано виділити для цього зі столичного бюджету. Так, асигнування на програму пільгового кредитування молодіжного житлового будівництва зростуть більш як на 20 відсотків.

— Ви депутат з невеликим стажем і, так би мовити, зі свіжим поглядом на речі. Які ваші враження від роботи в Київраді?

— На мою думку, нинішній склад Київради добре себе зарекомендував. Гадаю, в цьому заслуга самих депутатів, які не переймаються політичними амбіціями, а вболівають за долю рідного міста, вирішують конкретні справи.

“І гадки не мав, що споруджуватиму будинки”

— Житловими проблемами киян вам доводиться займатися не лише в Київраді, а й за основним місцем роботи...

— Взагалі я і гадки не мав, що споруджуватиму будинки. Але мені це подобається, бо працюю зі справжніми професіоналами. З 1997 року державна госпрозрахункова організація “Житлоінвест” стала однією з найбільших у столиці компаній, що здійснює житлове будівництво. Споруджено майже шістсот тисяч квадратних метрів. Торік ввели в експлуатацію тридцять нових будинків (загальною площею 345 тисяч квадратних метрів) та п’ятнадцять реконструйованих (57 тисяч квадратних метрів). Приємно усвідомлювати, що у цьому є і мій скромний внесок...

— Як же вдалося досягти таких результатів?

— Наші успіхи стали можливими насамперед завдяки підтримці столичного керівництва: мера Києва Олександра Омельченка, керівника Головного управління житлового забезпечення міськдержадміністрації Михайла Голиці.

— Торік у столиці ввели в експлуатацію мільйон квадратних метрів житла. А скільки буде в цьому році?

— Не менше. Адже розв’язання житлових проблем киян є пріоритетом нашої соціально-економічної політики.

Депутат Київради від 15-го виборчого округу Дніпровського району столиці Березніков Олександр Іванович приймає виборців кожної другої та четвертої середи місяця в громадській приймальні за адресою: вулиця Миколи Кибальчича, 13-Б, кімната 101

Ярослав РОМАНІВ журналіст
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |