Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
16 червня 2011 року, четвер  №86 (3911) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Суспільство
images  
images
images
images
16/06/2011      надрукуватипрочитало 6607 человек  

images
“Інтернет-манеж”
images

Відома істина: коли дитя вдома, у матері болить шия, а коли на вулиці — серце. Волоцюги, циганки й страшні, пошрамовані “бандити”, що чатують на малечу чи не в кожному неосвітленому підворітті, вже давно відійшли в історію дитинства 80—90-х.


Надрозвинене сьогодення, окрім традиційних ролей опікунів і годувальників, усе частіше вимагає від батьків сучасних задатків з ознаками легкого шпіонажу. Адже, щоб стати жертвою вищевказаної нечисті, сучасній дитині варто лише натиснути кілька клавіш — про решту потурбується всесвітня мережа Інтернет.

Який вовк страшніший?


Віртуальний світ надзвичайно швидко розвивається. І нічого з цим не поробиш. Для багатьох стало нормою через Інтернет замовити італійську піцу, французькі вина, модно вдягтися, вивчати мови й насолоджуватися сприйняттям найрізноманітнішої інформації будь-де і будь-коли. До цієї віртуальної штуки кожне покоління ставиться по-різному: старше — недовірливо і з острахом, молодь сприймає як належне, вміло відфільтровуючи “сміття” й обираючи для себе тільки потрібне. У дітей такий “фільтр” зазвичай відсутній, адже більшість нинішньої малечі підростала разом із “всесвітньою павутиною” і звикла до неї, як піонери колись до червоного галстука.

Разом з пізнавальними іграми, програмами для вивчення літер, арифметики, іноземних мов, розвитку інтуїції, пам’яті та уваги, різноманітними мультфільмами й просто цікавою всячиною дитині неминуче відкривається й “темний” бік цього віртуального світу. Фото- і відеоматеріали з відвертими сценами, нецензурна лексика, онлайн-ігри... Та це лише верхівка небезпечного айсберга. До набагато страшніших наслідків може призвести спілкування з незнайомими людьми, серед яких немало збоченців, вимагачів, шахраїв тощо; підміна реального спілкування віртуальним, участь у діяльності сект, зомбування, маніпуляція свідомістю і, як наслідок, втрата духовно-моральних орієнтирів, потягу до сімейних цінностей, які тільки-но формуються у психіці маленької людини.

Список небезпечних можливостей так само нескінченний, як і мережа Інтернет. До нього лише варто додати втрату цінної інформації, що зберігається на родинному комп’ютері, зараження вірусами, неконтрольовані покупки і таке інше.

Методи безпеки


За даними Internet World Stats, назвати незнайомцям свої контактні дані та домашню адресу під час спілкування в соціальних мережах, програмах Skype, ICQ тощо готові дев’ять із десяти дітей. Потопаючи у круговерті повсякденних справ, більшість батьків не помічає ані змін у поведінці своїх дітей, ані того, як і де вони проводять дозвілля. Така ситуація є особливо небезпечною. Адже, якщо не встигнути відреагувати вчасно й не вжити потрібних заходів, може статися непоправне.
Правильно це чи ні — забороняти щось власній дитині? Обмежувати її дії, можливості, адже заборонений плід, як відомо, найсолодший? Не отримавши бажаного вдома, підліток обов’язково знайде це деінде. Доступ до компютера і, відповідно, Інтернету — в будь-якому комп’ютерному клубі, у друзів, зрештою, на мобільному телефоні. До того ж імовірність того, що він поставить вас до відома, дорівнює нулю. Звісно, без додаткових виховально-роз’яснювальних дій тут не обійтися. Батьки в цій ситуації повинні вирішувати самі. Та, як стверджує давня істина, попереджений — означає озброєний. А попередити тут варто про існування технічних можливостей, які надають операційні системи, Інтернет-браузери та спеціальні програми. За детальними роз’ясненнями “Хрещатик” звернувся до експерта з інформаційної безпеки, представника компанії “Секьюріті Тестлаб” Євгена Гулака.

“Умовно засоби батьківського контролю та захисту дітей можна розділити на три групи:
— управління доступом до ПК і встановленими на ньому програмами;
— блокування небажаного контенту, що завантажується з Інтернету;
— непомітний контроль за будь-якими діями комп’ютера в мережі.

Сучасні операційні системи дають змогу увімкнути функції так званого батьківського контролю, за допомогою яких можна легко керувати використанням ПК дітьми. Зокрема дорослі члени родини отримують можливість особисто встановлювати часові інтервали, в межах яких підліток може користуватися комп’ютером, а також які ігри та програми можуть на ньому запускатися. В операційних системах Windows 7 та Vista для дитини потрібно створити окремий обліковий запис, а на панелі управління увімкнути функцію “Батьківський контроль”.

Функції блокування небажаної інформації з мережі, продовжує Євген Гулак, можна знайти і в антивірусних програмах і браузерах. Створюючи списки дозволених сайтів, перевіряйте їх зміст особисто. Також варто звернути увагу на безплатне цікаве розширення для Інтернет-браузера Mozilla Firefox — дитячий браузер “Гогуль” (http://www.gogul.tv/). Для Internet Explorer у відкритому доступі є програма ParentalControlBar (www.parentalcontrolbar.org).

Головна відмінність між платним і безплатним програмним забезпеченням полягає у наборі додаткових функцій з управління ПК та зручності налаштувань. Одні програми акцентують увагу на контролі доступу, інші — на фільтрації матеріалів, що передаються з мережі. Та, як засвідчує практика, для захисту дітей майже повністю вистачає й безплатних утиліт.
Варто звернути увагу й на те, що засоби фільтрації Інтернет-трафіку й блокування доступу до комп’ютера ефективні до певного віку дитини. Без виховних розмов і пояснень допитливе дитя в будь-якому випадку одержить доступ до “забороненого плоду”, і ви про це навряд чи довідаєтеся. Для цього існують спеціальні програми, в тому числі — унікальні українські розробки, що дають змогу вести віддалене спостереження й контроль за малечею як за комп’ютером, так і біля комп’ютера через веб-камеру та мікрофон. Ці засоби батьківського контролю схожі на ті, які застосовують для оцінки ефективності роботи співробітників, але при цьому відрізняються простотою керування і не вимагають спеціальних знань.
Отримуючи об’єктивну інформацію про те, які сайти відвідує ваша дитина, на які теми спілкується з друзями, в які ігри грає, ви маєте можливість своєчасно запобігати розвитку в неї пагубних звичок, впливати на успішність у школі, а також коригувати власний підхід до виховання”,— зауважує спеціаліст.

Юлія Богданова, 31 рік, працівник банку. Сину Ярославу 11 років
“Наш домашній комп’ютер не має виходу в Інтернет. Доки дитина була меншою, в цьому не було потреби, та й “сміття” там усілякого забагато, для малечі шкідливого. Я користуюся мережею лише на роботі. Хоча найближчим часом таки планую провести і вдома. Винятково для навчання дитини. Доступ із розважальною метою за моєї відсутності обмежуватиму за допомогою паролів і спеціальних програм. У виборі розваг для своєї дитини я віддаю перевагу активному відпочинку, спорту, та аж ніяк не Інтернету. А в “світовій павутині” сидітимемо разом!”

Олексій Ковда, дитячий психолог
“Перше, що повинно насторожити батьків у поведінці дитини й примусити бити на сполох, так це байдужість до навколишнього світу, дратівливість, небажання виконувати повсякденні обов’язки і навіть банальна втрата апетиту. Захоплений Інтернетом підліток агресивно реагує на все, що не пов’язано з мережею, а також на родину і друзів. Ознаки біди варіюються і в залежності від характеру дитини: замість агресії може виникати апатія, постійне бажання “побути на самоті”. Такі діти зазвичай сонливі, часто уникають прямого погляду — реальний світ їм більше не цікавий. Безумовно, звичайними заборонами та суворими покараннями тут не обійтись — дитина остаточно замкнеться в собі, а бажаний доступ до мережі отримуватиме в інтернет-клубах, у друзів тощо. Найкраща профілактика в таких випадках — дружнє спілкування, роз’яснення, що добре, а що погано (бажано — на конкретних прикладах), встановлення певних обмежень на користування контентом. Факт, що під шкідливий вплив Інтернету найчастіше потрапляють ті підлітки, котрим важко реалізувати себе в житті. Звісно, в мережі зробити це набагато простіше. Тож головне завдання батьків — налагодити і підтримувати здорові сімейні стосунки, залучати дитину до участі в різних секціях, гуртках, де вона обов’язково знайде реальних друзів й однодумців. Якщо ж лихо вже сталася, перш за все, потрібно визначити коло спілкування дитини, аби з’ясувати, хто (що) тим чи іншим способом впливає на її поведінку. Діяти в цій ситуації потрібно негайно: як і у випадках з алкогольною чи будь-якої іншою залежністю — максимально жорстко, насильно обмежуючи доступ до мережі, створюючи чіткі суворі рамки. На жаль, дехто з батьків не вбачає в Інтернеті жодних небезпек для своїх дітей, вважаючи, раз дитина вдома, а не на вулиці з поганою компанією, то і хвилюватися нема чого. Це велика помилка. Виправити її дуже складно. У боротьбі з цією проблемою певну роль відіграє і школа, де психологи активно працюють з учнями, аби запобігти біді. Проте й на цьому шляху є певні труднощі — найперша полягає у відсутності спеціальних тренінгових програм для профілактики інтернет-залежності. Мабуть, це питання потребує детальнішого розгляду на міністерському рівні”.

Ірина МУШЕНОК “Хрещатик”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |