У столиці триває обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Минулого тижня її обговорили у Голосіївському районі столиці, аби максимально удосконалити до виконання поставлених завдань. Такі заходи планують провести у кожному з районів.
Минулого тижня керівництво промислових підприємств, організацій, установ Голосіївського району та профільних головних управлінь міста зібралися і вкотре обговорити проект Стратегії розвитку Києва до 2025 року. До слова, поки що проект перебуває на громадському обговоренні з можливістю внесення нових змін, які запропонує громадськість. “Чим ширше обговорюватимуть проект Стратегії розвитку міста, тим вона буде більше відображати бажання людей, які живуть у столиці. Тому важливо, щоб кожен зміг висловити свою точку зору, а деякі колективи змогли й розробити свої альтернативні пропозиції”,— каже заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко.
Під час засідання начальник відділу економіки Голосіївської районної державної адміністрації Наталія Новоєва коротко розповіла про основні пріоритетні напрямки розвитку міста й зосередила увагу на вісьмох головних стратегічних ініціативах, визнаних пріоритетними: “Першокласна інфраструктура”, “Зроблено в Києві”, “Електронний уряд”, “Культурна долина”, “Дніпровська перлина”, “Здоровий киянин”, “Центр поряд із будинком”, “Міжнародна гавань штаб-квартир”.
Представники профільних управлінь розповіли про напрямки, за якими їхні підрозділи планують працювати, аби втілити в життя цю програму. Так, рівень розвитку промисловості на січень 2011 року становить 11,5 %, це не найкращий показник, але порівняно з минулим роком він збільшується. До того ж начальник Головного управління промисловості, науково-техногенної та інноваційної політики Олександр Дудко наголосив, що саме в Голосіївському районі зосереджена значна частка промисловості столиці, яку розвиватимуть. Тому всіх керівників цих підприємств попросили про те, щоб вони запропонували своє бачення розвитку галузі.
“Плануємо побудувати 34 кілометри нових доріг, лінії електротранспорту, виділити смугу для громадського транспорту, побудувати 800 зупинок транспорту, вісім підземних паркінгів, станції метрополітену. За даними опитування, 72 відсотки водіїв готові відмовитися від автомобілів і пересісти на громадський транспорт за умов, що він буде в нормальному стані”,— розповідає заступник начальника Головного управління транспорту та зв’язку Богдан Тимченко.
Окрім цього, в перспективі, зокрема в Голосієві планують будівництво житлових будинків і створення нових мікрорайонів (населення збільшиться до 500 тис.), облагородити зелені зони та зони масового відпочинку.
“Пріоритетні напрямки розвитку Києва до 2025 року в цілому дуже актуальні для Голосіївського району. Це і розвиток транспорту, й інженерно-транспортної інфраструктури, культури, створення “Культурної долини” та інші напрямки, про які йшлося під час обговорення. Сьогоднішній захід дуже важливий, адже це лише початок розмови. Спільними зусиллями ми маємо розробити план, виконання якого могло б забезпечити гідне життя людям. Зараз ми проводимо анкетування мешканців нашого району, щоб почути пропозиції людей щодо підходів і напрямків у розвитку міста і району зокрема”,— сказав голова Голосіївської РДА Олександр Незнал.