Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
19 липня 2011 року, вiвторок  №102 (3927) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
26/12/2002
Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 2308 від 26 грудня 2002 року

Про упорядкування розрахунків за надані послуги з водопостачання і водовідведення та першочергові заходи щодо поліпшення фінансового стану ВАТ “АК “Київводоканал”Відповідно до Закону України “Про столицю України — місто-герой Київ”, постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 1995 року № 483 “Про впровадження засобів обліку витрачання і приладів регулювання споживання води та теплової енергії в побуті”, Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 1997 року № 1497 та з метою упорядкування розрахунків ВАТ “АК “Київводоканал” за надані послуги з водопостачання та водовідведення і конкретизації обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у місті Києві:

1. Районним у м. Києві державним адміністраціям:
1.1. Вжити невідкладних заходів по погашенню житлово-експлуатаційними організаціями боргів перед ВАТ “АК “Київводоканал” за послуги з водопостачання та водовідведення, які надані населенню.
1.2. Забезпечити безумовне виконання житлово-експлуатаційними організаціями чинного Положення про впровадження квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 08.06.2001 № 1150 “Про затвердження Положення про впровадження квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води”.
1.3. Забезпечити проведення житлово-експлуатаційними організаціями, незалежно від форм власності, та власниками будинків всіх розрахунків та проходження коштів від населення за спожиті житлово-комунальні послуги через Головний інформаційно-обчислювальний центр Київської міської державної адміністрації — незалежно від форми власності та відомчої підпорядкованості житлових будинків.
2. Районним у м. Києві державним адміністраціям, ВАТ “АК “Київводоканал” та житлово-експлуатаційним організаціям, незалежно від форм власності, забезпечити безумовне виконання доручень, викладених у розпорядженні Київської міської державної адміністрації від 06.03.2001 № 396 “Про термінові заходи, спрямовані на зменшення споживання холодної та гарячої води в житловому фонді м. Києва”.
3. Затвердити Порядок обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у м. Києві (додається).
4. ВАТ “АК “Київводоканал”, теплопостачальним підприємствам міста Києва, житлово-експлуатаційним організаціям, іншим підприємствам і організаціям (далі — ЖЕО), незалежно від форм власності, які обслуговують житло та Головному інформаційно-обчислювальному центру Київської міської державної адміністрації, які проводять нарахування населенню коштів за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення, проводити розрахунки згідно з Порядком обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у м. Києві:
— за послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових приладах обліку — з 01.01.2003;
— за послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по приладах обліку на групу будинків — з 01.03.2003.
5. Головному інформаційно-обчислювальному центру Київської міської державної адміністрації, житлово-експлуатаційним організаціям та власникам будинків:
5.1. Проводити нарахування та виставлення платіжних документів населенню за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по їх фактичному споживанню за діючими тарифами.
5.2. Кошти, отримані від населення за спожиті послуги з гарячого водопостачання, перераховувати відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 27.03.2002 № 621 “Про відпуск холодної води, що використовується для виготовлення гарячої води”, зареєстрованого у Київському міському управлінні юстиції від 08.04.2002 за № 22/406.
6. Доручити ДКП “Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста” із залученням провідних наукових установ, управління з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації, Головного управління житлового господарства Київської міської державної адміністрації, АЕК “Київенерго” та Головного інформаційно-обчислювального центру Київської міської державної адміністрації у двомісячний термін розробити та ВАТ “АК “Київводоканал” профінансувати розробку Методики зняття з платежів населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання вартості води, що втрачається у зв’язку з розривами в розподільчих мережах до будівель та у внутрішньобудинкових мережах.
7. Доручити ДКП “Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста”, ВАТ “АК “Київводоканал”, АЕК “Київенерго”, Головному управлінню житлового господарства Київської міської державної адміністрації, Головному інформаційно-обчислювальному центру Київської міської державної адміністрації, управлінню з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації проаналізувати до 01.04.2003 результати застосування розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку, узагальнити їх та за результатами аналізу, при необхідності, внести пропозиції до їх подальшого вдосконалення.
8. ВАТ “АК “Київводоканал” та теплопостачальним підприємствам міста укласти угоду з Головним інформаційно-обчислювальним центром Київської міської державної адміністрації на виконання робіт із нарахування та розщеплення платежів населення за фактичне споживання послуг з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення та покриття відповідних витрат.
9. Створити Погоджувальну комісію з розгляду і вирішення спірних питань, пов’язаних з розрахунками населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у м. Києві та затвердити її персональний склад (додається).
Погоджувальна комісія вирішує спори з вищезазначених питань, що виникають між ВАТ “АК “Київводоканал”, теплопостачальними підприємствами та житлово-експлуатаційними організаціями.
Рішення Погоджувальної комісії оформлюється протоколом, є остаточним і підлягає обов’язковому виконанню всіма сторонами.
10. Головному управлінню соціального захисту м. Києва внести пропозиції про порядок нарахування пільг та субсидій при переході на фактичне споживання води, особливо для пільгових категорій, які мають стовідсоткову знижку.
11. Головному управлінню житлового господарства Київської міської державної адміністрації підготувати пропозиції щодо розробки правових актів та механізму розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення, виходячи з кількості фактичних користувачів послуг, а не тільки зареєстрованих (прописаних).
12. Управлінню з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації вивчити питання та при черговому перегляді тарифів внести пропозиції про зміну відсотка відрахувань Головному інформаційно-обчислювальному центру від тарифів на житлово-комунальні послуги за виконання робіт із нарахування та розщеплення платежів населення на рівні, що забезпечить покриття його витрат.
13. ВАТ “АК “Київводоканал”, теплопостачальним підприємствам та районним управлінням житлового господарства щоквартально проводити звірку фактичного споживання послуг з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення, шляхом укладення відповідних дво-, тристоронніх актів.
14. ВАТ “АК “Київводоканал” до 31.03.2003 створити сервісні центри по обслуговуванню квартирних приладів обліку холодної та гарячої води (ремонт та повірка квартирних приладів обліку).
15. З метою запровадження тарифів на опалення квартир в залежності від їх опалювального об’єму.
15.1. Управлінню з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації укласти угоду з ДКП “Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста” на виконання науково-дослідної роботи щодо актуалізації банку даних житлових будинків міста з виділенням інформації про об’єм квартир.
15.2. ДКП “Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста” передбачити в тематичному плані виконання цієї роботи до 1 травня 2003 року.
15.3. Управлінню з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації, Головному управлінню житлового господарства Київської міської державної адміністрації, ДКП “Науково-дослідний інститут соціально-економічних проблем міста” до 1 червня 2003 року підготувати проект розпорядження Київської міської державної адміністрації щодо запровадження нових тарифів на опалення квартир в залежності від їх об’єму та механізму запровадження цих тарифів.
16. ВАТ “АК “Київводоканал”, теплопостачальним підприємствам, Головному управлінню житлового господарства Київської міської державної адміністрації, управлінню з питань цінової політики Київської міської державної адміністрації забезпечити проведення через засоби масової інформації роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність і переваги переходу до розрахунків за фактичне споживання послуг з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення.
17. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

Київський міський голова О. Омельченко

ПОРЯДОК


обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у місті Києві


1. Порядок обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у м. Києві (далі по тексту — Порядок) розроблено у відповідності до Закону України “Про столицю України — місто-герой Київ”, постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.95 № 483 “Про впровадження засобів обліку витрачання і приладів регулювання споживання води та теплової енергії в побуті”, Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.97 № 1497 та з метою конкретизації обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у м. Києві.
Впровадження Порядку забезпечить більш раціональне і економне використання води на господарсько-побутові потреби населення та повне відшкодування населенням вартості послуг з водопостачання та водовідведення.
Виконання цього Порядку є обов’язковим для всіх житлово-експлуатаційних організацій та інших підприємств і організацій, незалежно від форм власності, які обслуговують житло, ВАТ “АК “Київводоканал”, теплопостачальних підприємств м. Києва та Головного інформаційно-обчислювального центру Київської міської державної адміністрації (далі по тексту — ГІОЦ КМДА).
2. Знімання показань побудинкових (або на групу будинків) приладів обліку (далі — приладів обліку) холодної води (в тому числі і холодної води, що використовується для виготовлення гарячої води) представником ВАТ “АК “Київводоканал” здійснюється не рідше як один раз на місяць у присутності представника абонента та представника теплопостачального підприємства. Показання заносяться до журналу обліку споживання води (форма додається).
3. Загальні витрати води в розрахунковому періоді (місяць) визначаються за різницею між поточними і попередніми показаннями приладу обліку.
4. Витрати води та обсяги водовідведення для мешканців квартир, обладнаних квартирними приладами обліку споживання холодної та гарячої води, визначаються відповідно до Положення про впровадження квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 08.06.2001 № 1150.
5. Витрати води для мешканців квартир, не обладнаних квартирними приладами обліку розраховуються ГІОЦ КМДА за формулою (1):
Q м. б/п.о. = Q заг.— Q ор.— Q вл. п. жео — Q м. з/л — Q р. вит.— Q б. вит., де:
Q м. б/п. о.— витрати води мешканців без квартирних приладів обліку за розрахунковий місяць (м3);
Q заг.— загальні витрати води по будинку за розрахунковий місяць (м3);
Q ор.— витрати води орендарів та субабонентів за розрахунковий місяць (м3);
Q вл. п. жео — витрати води на власні потреби житлово-експлуатаційної організації за розрахунковий місяць (м3);
Q м, з/л — сумарні витрати води мешканців по квартирних приладах обліку за розрахунковий місяць (м3);
Q р. вит.* — кількість води, яка витікла з труб холодної та гарячої води на дільниці від бойлера до будинку (застосовувати тільки при груповому обліку) (м3);
Q б. вит.— кількість води, втраченої у внутрішньобудинкових мережах (м3).
* визначається на підставі спільного акту, укладеного житлово-експлуатаційною організацією, ВАТ “АК “Київводоканал” або теплопостачальними підприємствами.
У випадках виникнення розходжень при визначенні кількості води, питання виноситься житлово-експлуатаційними організаціями на Погоджувальну комісію.
В разі наявності інформації про витрати води по квартирних приладах обліку, фактичне споживання води на одного мешканця розраховується за формулою (2):
Q м. б/п. о.
F = _______________________________, де
М — М1
Q м. б/п. о. — витрати води мешканців без квартирних приладів обліку за розрахунковий місяць (м3);
F — фактичне споживання води на одного мешканця, що не має квартирного приладу обліку (м3);
М — кількість мешканців у будинку;
М1 — кількість мешканців у будинку, що мають квартирні прилади обліку.
В разі відсутності інформації про витрати води за квартирними приладами обліку, фактичне споживання води розраховується за формулою (3):
Q м. б/п. о.
F = _______________________________, де
М
F — фактичне споживання води на одного мешканця, що не має квартирного приладу обліку (м3);
Q м. б/п. о.— витрати води мешканців без квартирних приладів обліку за розрахунковий місяць (м3), визначається за формулою (1), при цьому, при повній відсутності інформації про витрати води по квартирних приладах обліку Q м. з/л = 0.
М — кількість мешканців у будинку.
Коефіцієнт фактичного споживання води розраховується за формулою (6):
F
K = _________, де
М
К — коефіцієнт фактичного споживання води;
F — фактичне споживання води на одну особу у будинку, (м3);
N — нормативне споживання води на одну особу у будинку, (м3).
До переходу на розрахунки за фактичне споживання послуг з гарячого водопостачання розрахунок послуг з холодного водопостачання на одну особу буде проводитися за такою формулою:
фактичне споживання води (м3) х 0,82 грн. (тариф на послуги з холодного водопостачання і водовідведення) + 1,05 грн. (водовідведення послуг гарячого водопостачання за нормами) (7).
Після переходу на розрахунки за фактичне споживання послуг з гарячого водопостачання, розрахунок послуг з холодного водопостачання на одну особу буде проводитися за такою формулою:
— фактичне споживання води (м3) х 0,82 грн. (тариф на послуги з холодного водопостачання і водовідведення) + фактичне водовідведення послуг з гарячого водопостачання (грн.) (8).
Розрахунок за формулами (1—6) виконує ГІОЦ КМДА і надає відповідну інформацію тепло-, водопостачальним підприємствам та житлово-експлуатаційним організаціям (при умові надання первинної інформації).
Інформацію для розрахунків по формулі (1) надає ВАТ “АК “Київводоканал” (за винятком Q м. з/л — надається житлово-експлуатаційними організаціями).
6. Кількість холодної води, що використовується для виготовлення гарячої, при наявності приладу обліку, визначається по його показаннях.
7. Кількість холодної води, що використовується для виготовлення гарячої води, при відсутності її обліку, визначається в розмірі 40% від сумарних витрат води мешканцями, розрахованих за формулами (1—5).
8. Загальна кількість стічних вод від санітарно-технічного обладнання будинків, не обладнаних квартирними приладами обліку споживання холодної та гарячої води, визначається сумарними витратами холодної та гарячої води, які розраховуються відповідно до п. 5, 7 цього Порядку.
9. При виявленні протягом розрахункового періоду відхилення витрат холодної та гарячої води менше 0,5 чи більше в 2 рази від існуючої норми споживання для мешканців, ВАТ “АК “Київводоканал” надається припис житлово-експлуатаційним організаціям щодо усунення причин відхилень, а нарахування (протягом не більше двох розрахункових місяців) за спожиту воду мешканцям цього будинку (або на групу будинків) проводиться:
— при коефіцієнтах менше 0,5 та від 0,5 до 2 — за показаннями приладів обліку;
— при коефіцієнті більше 2,0 — за встановленими нормами водоспоживання з коефіцієнтом 2 (для будинків з гарячим водопостачанням);
— при коефіцієнті більше 3,0 — за встановленими нормами водоспоживання з коефіцієнтом 3 (для будинків з газовими колонками).
При підтвердженні і в наступних місяцях аналогічних витрат води та виконанні заходів, як житлово-експлуатаційною організацією, так і ВАТ “АК “Київводоканал”, щодо виявлення і усунення протягом двох місяців причин перевитрат, нарахування мешканцям проводиться по фактичних показаннях побудинкового (або на групу будинків) приладу обліку води.
В разі фактичного споживання мешканцями будинку (або групи будинків) води більше ніж у два рази, порівняно з встановленою нормою, зумовленого втратами в будинкових мережах у зв’язку з несправністю санітарно-технічного обладнання та водорозбірної арматури з вини житлово-експлуатаційної організації — відносити на їх затрати.
В разі неможливості визначення коефіцієнту фактичного споживання води, розрахунки з населенням проводяться за встановленими нормами, при цьому, якщо має місце (по інформації ВАТ “АК “Київводоканал”) зверхнормативне водоспоживання, то різниця відноситься на витрати житлово-експлуатаційних організацій.
10. Протягом розрахункового періоду (до 25 числа) ВАТ “АК “Київводоканал” та теплопостачальні підприємства повідомляють ГІОЦ КМДА про зміни та уточнення дислокації побудинкових (або на групу будинків) приладів обліку: відповідно гарячої і холодної води за адресами для актуалізації бази даних.
11. ВАТ “АК “Київводоканал” до 2 числа наступного місяця надає ГІОЦ КМДА дані на магнітних носіях про фактичне споживання послуг з холодного водопостачання мешканцями житлового будинку (або групою будинків), розрахованого за формулами п. 5, п. 7.
12. Для уточнення розрахунків ГІОЦ КМДА до 5 числа наступного місяця передає житлово-експлуатаційним організаціям та ВАТ “АК “Київводоканал” дані про проведені нарахування мешканцям.
13. Протягом 15-ти робочих днів житлово-експлуатаційні організації та ВАТ “АК “Київводоканал” розглядають отримані дані і повертають перевірені дані ГІОЦ КМДА та надають на погоджувальну комісію спірні питання для прийняття остаточного рішення.
14. Всі житлово-експлуатаційні організації до 20 числа кожного місяця передають на ГІОЦ КМДА акти фактичного споживання води по будинку (або на групу будинків), погоджених з ВАТ “АК “Київводоканал”.
15. ГІОЦ КМДА проводить остаточний розрахунок коефіцієнтів фактичного споживання послуг з водопостачання та водовідведення з урахуванням усіх змін і уточнень, що надійшли від житлово-експлуатаційних організацій.
16. ГІОЦ КМДА до 22 числа поточного місяця надає інформацію відділам субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги районних управлінь праці та соціального захисту населення по кожному будинку, який знаходиться на його обслуговуванні, для перерахунків призначених субсидій та нарахованих пільг по фактичному споживанню послуг з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення.
17. Відділи субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги районних управлінь праці та соціального захисту населення проводять перерахунки призначених субсидій та пільг протягом трьох днів.
18. У випадках неможливості нарахувань (тимчасово непрацюючий прилад обліку та ін.) споживання послуг з холодного і гарячого водопостачання по фактичним витратам, мешканцям проводиться житлово-експлуатаційними організаціями нарахування відповідно до показань приладів обліку в середньому за останні 2 місяці.
При несвоєчасній оплаті за холодну та гарячу воду мешканцями, які розраховуються за показаннями квартирних приладів обліку, для розрахунку за поточний місяць беруться середні витрати води по квартирних приладах обліку за два останні місяці.
Після проведення переходу на фактичне споживання послуг з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення перерахунки за тимчасову відсутність послуг не проводяться.
19. В квитанції на сплату мешканцями комунальних послуг (крім мешканців квартир, обладнаних квартирними приладами обліку споживання холодної та гарячої води), ГІОЦ КМДА вносить текст наступного змісту: “Фактичне споживання води по Вашому будинку складає _______куб. м на одну особу”.
20. В 3-и денний термін ГІОЦ КМДА передає до ВАТ “АК “Київводоканал” і всім житлово-експлуатаційним організаціям інформацію про розрахунки, що будуть проведені зі споживачами.
Додаток до Порядку обліку і розрахунків населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку у місті Києві

Журнал обліку споживання водиПерсональний склад Погоджувальної комісії з розгляду і вирішення спірних питань, пов’язаних з розрахунками населення за спожиті послуги з холодного та гарячого водопостачання і водовідведення по побудинкових (або на групу будинків) приладах обліку в місті Києві


Данькевич І. П.— заступник голови Київської міської державної адміністрації;
Березовик М. М.— начальник Головного управління палива, енергетики та енергозбереження;
Шпарик М. М.— начальник Головного управління комунального і готельного господарства та туризму;
Яструбинський В. І.— начальник управління з питань цінової політики;
Гуленко Д. Й.— начальник Головного управління житлового господарства;
Стичинський С. Л.— перший заступник директора ДКП “НДІСЕП”;
Попов О. Ю.— генеральний директор ВАТ “АК “Київводоканал”;
Ященко Б. В.— заступник генерального директора АК “Київенерго”;
Кубічка А. І.— директор Головного інформаційно-обчислювального центру Київської міської державної адміністрації.

Керівник апарату Київської міської державної адміністрації Б. Стичинський

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211