Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
19 липня 2011 року, вiвторок  №102 (3927) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
20/08/2004
Наказ Київської регіональної митниці № 771 від 12 серпня 2004 року, зареєстровано в Київському міському управлінні юстиції 20 серпня 2004 року за № 45

Про затвердження та введення в дію Технологічної схеми застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів у Київській регіональній митниціНа виконання вимог Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 року N 1855 “Про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення)” та наказу Держмитслужби України від 26 грудня 2003 року № 918 “Про внесення змін до Порядку застосування режиму тимчасового ввезення (вивезення)”, з метою приведення до єдиного порядку процедури здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються через митний кордон України у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення),

НАКАЗУЮ:


1. Затвердити та ввести в дію Технологічну схему застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів (далі Технологічна схема) у Київській регіональній митниці (додається).
2. Начальникам підрозділів митного оформлення опрацювати з особовим складом дану Технологічну схему та забезпечити її виконання під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів згідно з митним режимом Тимчасового ввезення (вивезення).
3. Начальнику загального відділу (Балкова Н. В.) довести даний наказ до відома підрозділів митниці.
4. Технологічну схему застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів, затверджену наказом Київської регіональної митниці від 05.05.04 р. № 402, із змінами, внесеними наказом Київської регіональної митниці від 30.06.04 № 645, вважати такою, що втратила чинність.
5. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступників начальника митниці згідно з їх функціональними обов’язками. Загальний контроль залишаю за собою.

Т. в. о. начальника Київської регіональної митниці А. Макаренко

Затверджено наказом Київської регіональної митниці № 771 від 12 серпня 2004 року
Зареєстровано в Київському міському управлінні юстиції 20 серпня 2004 року за № 45/623

Технологічна схема застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів у Київській регіональній митниці


1. Загальні положення
1.1. Дана Технологічна схема застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів у Київській регіональній митниці (далі — Технологічна схема) розроблена з метою встановлення єдиного механізму реалізації положень статей 116, 117, 119, 204—211 Митного кодексу України від 11.07.2002 р. № 92-ІV у Київській регіональній митниці та реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.02 № 1855 “Про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення)” і наказу Держмитслужби України від 26.12.03 № 918 “Про внесення змін до Порядку застосування режиму тимчасового ввезення (вивезення)”.
1.2. Дія даної Технологічної схеми поширюється на товари, що переміщуються через митний кордон України підприємствами (суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (далі — ЗЕД) із застосуванням митного режиму тимчасового ввезення (вивезення).
1.3. У цій Технологічній схемі терміни вживаються в значеннях, наведених у статтях 1 й 204 Митного кодексу України та наказу Держмитслужби України від 26.12.03 № 918 “Про внесення змін до Порядку застосування режиму тимчасового ввезення (вивезення)”.
Додатково у даній Технологічній схемі вживаються наступні терміни:
— підрозділ митного оформлення (далі ПМО) — підрозділ Київської регіональної митниці, посадові особи якого здійснюють митний контроль і митне оформлення товарів відповідно до митного режиму тимчасового ввезення (вивезення);
— керівництво підрозділу митного оформлення — начальник ПМО, його заступник та посадові особи, які виконують їх обов’язки (у разі відсутності керівництва).
1.4. Митний контроль та митне оформлення товарів, заявлених в режимі тимчасового ввезення (вивезення), здійснюється із застосуванням вантажних митних декларацій на товар (далі — ВМД), заповнених у відповідності до вимог нормативних документів Держмитслужби України, або листів власників цих товарів (у разі ввезення товарів, митна вартість яких менше 100 євро) в ПМО Київської регіональної митниці, за місцем обліку, крім випадків передбачених п.2.1 даної Технологічної схеми.
1.5. Митне оформлення у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення), незалежно від митної вартості партії товарів, здійснюється на підставі ВМД, якщо товари:
— класифікуються згідно з 1—24 групами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі — УКТЗЕД);
— обкладаються акцизним збором;
— обкладаються вивізним митом;
— підлягають державному експортному контролю;
— розміщені в режимі митного складу;
— розміщені в режимі спеціальної митної зони.
1.6. У режимі тимчасового ввезення (вивезення) можуть бути заявлені товари та транспортні засоби, що відповідають вимогам статей 64, 116, 117, 119, 204—211 Митного Кодексу України, із застосуванням умовного повного звільнення від оподаткування або без застосування умовного повного звільнення від оподаткування, під зобов’язання про зворотне вивезення (ввезення) у встановлені законодавством терміни або надання зацікавленою особою гарантії митному органу щодо додержання режиму тимчасового ввезення (вивезення).
1.7. Умовне повне звільнення від оподаткування допускається за дозволом керівництва ПМО щодо наступних товарів:
— товарів, призначених для демонстрації або використання на виставках, ярмарках, конференціях чи інших подібних заходах;
— професійного обладнання, необхідного особам, які прибувають в Україну (виїжджають з України), для підготовки репортажів, здійснення записів або передач для засобів масової інформації або зйомки фільмів;
— контейнерів, піддонів, упаковки, а також будь-яких інших товарів, що ввозяться (вивозяться) у зв’язку з якою-небудь комерційною операцією, але ввезення (вивезення) яких саме по собі не є комерційною операцією;
— зразків товарів, предметів та рекламних фільмів за умови, що вони залишаються власністю особи, яка перебуває або проживає за межами території тимчасового ввезення (вивезення), і їх використання на території України не має комерційного характеру;
— товарів, що ввозяться (вивозяться) з освітніми, науковими чи культурними цілями, тобто наукового та навчального обладнання, обладнання поліпшення дозвілля моряків, а також будь-яких інших товарів, що ввозяться (вивозяться) у рамках навчальної, наукової або культурної діяльності;
— товарів, що ввозяться для спортивних цілей;
— матеріалів для реклами та туризму;
— запасних частин і обладнання, призначених для використання в процесі ремонту чи технічного обслуговування транспортних засобів, тимчасово ввезених на митну територію України або тимчасово вивезених з неї;
— морських і повітряних суден, які ввозяться з метою ремонту;
— устаткування та матеріалів, призначених нерезидентами для будівництва та ремонту морських і повітряних суден;
— інших товарів відповідно до Законів України.
1.8. Відповідно до статті 211 Митного кодексу України та пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 № 1855 “Про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення)” митне оформлення в митному режимі тимчасового ввезення (вивезення) окремих видів товарів здійснюється за умови гарантування додержання цього режиму.
1.9. За умови надання зацікавленою особою гарантії митному органу щодо додержання режиму тимчасового ввезення (вивезення) здійснюється митне оформлення товарів, що:
— класифікуються згідно з 1—24 групами УКТЗЕД;
— обкладаються акцизним збором;
— обкладаються вивізним митом.
Якщо суб’єктом ЗЕД надається гарантія у вигляді грошової застави, то сума такої застави повинна дорівнювати сумі податків і зборів (обов’язкових платежів), які підлягали б сплаті в разі ввезення (вивезення) товарів у митному режимі імпорту (експорту). Грошова застава повертається суб’єкту ЗЕД, за умови виконання ним зобов’язання про зворотне вивезення (ввезення) та подання відповідної заяви про повернення даної грошової застави.
У разі зміни митного режиму грошова застава зараховується в рахунок сплати податків і зборів, що підлягають оплаті при митному оформленні обраному митному режимі.
1.10. ВМД та листи підприємств, оформлені у митному відношенні згідно з митним режимом тимчасового ввезення (вивезення) реєструються за окремими статистичними номерами, які встановлюються щорічно відділом інформаційно-аналітичної роботи та митної статистики для кожного підрозділу митниці окремо, що визначені для режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
1.11. ВМД та листи підприємств щодо митного оформлення обліковуються в режимі тимчасового ввезення (вивезення) у “Журналі обліку вантажів, що оформлені у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення)” (далі — Журнал) (Додаток 1) помісячно за термінами зворотного вивезення (ввезення), та (або) електронному вигляді, що дозволяється вести як альтернативний варіант Журналу. Електронна форма Журналу повинна містити всі передбачені графи та забезпечувати необхідний контроль за термінами тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
1.12. Контроль за дотриманням термінів зворотного вивезення (ввезення) товарів покладається на посадових осіб ПМО, які відповідають за цей напрямок роботи у відповідності до своїх функціональних обов’язків, де здійснено митне оформлення товару за ВМД (листом) підприємства у заявленому в митному режимі тимчасового ввезення (вивезення).
1.13. Загальний строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів становить 1 (один) рік з дня перетину митного кордону України. З урахуванням мети ввезення (вивезення) товарів та інших обставин строк може бути продовжений Київською регіональною митницею (Розділ 4 даної Технологічної схеми).
1.14. Забороняється надання дозволу на тимчасове ввезення (вивезення) товарів:
— заборонених до ввезення (вивезення) згідно із законодавством;
— заборонених до транзиту через митну територію України згідно із законодавством;
— що переміщуються через митний кордон України за договорами купівлі-продажу, міни, консигнації, фінансового лізингу (оренди), маркетингу, про спільну діяльність та іншими договорами, якщо на підставі цих договорів відбувається передання права власності на такі товари.
1.15. Товари не допускаються до переміщення через митний кордон України у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення), якщо немає можливості встановити надійність їх ідентифікації, а також у разі відсутності гарантій їх повернення.
1.16. Товари, що оформлені у митному відношенні згідно з митним режимом тимчасового ввезення (вивезення) перебувають під митним контролем і у відповідному ПМО митниці, до факту надходження підтвердження про їх фактичне зворотне вивезення (ввезення) через митний кордон України або до моменту закінчення митного оформлення товарів в іншому митному режимі, який передбачений чинним законодавством України та допускається щодо даних товарів.
1.17. Дозволяється зворотне вивезення (ввезення) тимчасово ввезених (вивезених) товарів однією чи кількома партіями.
1.18. Якщо товари, на тимчасове ввезення (вивезення) яких був наданий дозвіл митниці, не можуть бути своєчасно вивезені (ввезені) внаслідок накладення на них арешту, то вимога митного органу щодо виконання зобов’язання про зворотне вивезення (ввезення) цих товарів призупиняється на час арешту.
Підставою для призупинення такої вимоги є заява зацікавленої особи, що подається митному органу разом з документами, які підтверджують накладення арешту на товари. Ці документи повинні бути видані органами влади, якими вчинено арешт товарів. Документи, видані органами влади іноземної держави, набирають юридичної сили в Україні після їх консульської легалізації, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
Вищезазначена заява подається на розгляд керівництву Київської регіональної митниці для прийняття остаточного рішення.
1.19. Допущення до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення) товарів, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, можливе лише за умови надання зацікавленою особою зобов’язання про зворотне вивезення (ввезення) таких товарів до закінчення строку їх придатності.
1.20. За рішенням керівництва ПМО посадові особи, які відповідають за митний контроль та митне оформлення товарів у митному режимі тимчасового ввезення, можуть здійснювати перевірку фактичного використання таких товарів на митній території України.
При виявленні посадовими особами ПМО фактів використання тимчасово ввезених товарів з будь-якою іншою метою, крім тієї, що була заявлена митному органу, а також у разі невиконання особою, що надала зобов’язання про зворотне вивезення (ввезення) цих товарів, зобов’язання в установлений строк, ПМО розглядає питання наявності в діях цієї особи порушення митних правил.
1.21. У разі виявлення фактів порушень митних правил посадова особа ПМО, де здійснено митне оформлення товару у режимі тимчасового ввезення (вивезення), складає протокол про порушення митних правил. Допускається заведення справи про порушення митних правил підрозділом митниці, що безпосередньо виявив правопорушення.
2. Митне оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів
2.1. Митне оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів, митний контроль та зворотне вивезення (ввезення) товарів, які надходять або відправляються залізничним транспортом, ввозяться для проведення міжнародних виставок або ярмарків, пересилаються каналами поштового зв’язку та кур’єрськими службами, а також товарів, що підлягають експортному контролю, здійснюється у ПМО, які здійснюють функції даного митного оформлення відповідно до Положення про відділ.
Погодження під час здійснення митного оформлення товарів у інших ПМО, згідно з митним режимом тимчасового ввезення (вивезення), з оперативним підрозділом за місцем обліку суб’єкта ЗЕД здійснюється обов’язково у випадках:
— якщо товар підлягає експортному контролю;
— реєстрації контракту в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України;
— якщо товар підлягає ліцензуванню (квотуванню).
2.2. Митне оформлення та контроль за тимчасовим ввезенням (вивезенням товарів та їх зворотним вивезенням (ввезенням) здійснюється посадовими особами ПМО, які відповідають за цей напрямок роботи у відповідності до своїх функціональних обов’язків.
2.3. Рішення (позитивне або негативне) стосовно здійснення митного оформлення у режимі тимчасового ввезення (вивезення) приймається керівництвом ПМО за місцем здійснення такого митного оформлення, на підставі звернення підприємства, що подається у двох примірниках (Додаток 2).
У разі ввезення (вивезення) виставкових товарів у заяві також повинен бути вказаний строк проведення виставки (ярмарку) з урахуванням часу, потрібного для транспортування експонатів, монтажу та демонтажу експозиції; кількість чи обсяг товарів, що в розумній мірі відповідає їх призначенню до експозиції.
Представницькі й рекламні товари, що будуть витрачені в процесі виставки (ярмарку) з презентаційною або рекламною метою, підлягають митному оформленню відповідно до митного режиму імпорту (або експорту) згідно існуючого законодавства.
2.4. Заява з зобов’язанням підприємства повинна бути розглянута керівництвом ПМО протягом трьох робочих днів після її реєстрації у “Журналі реєстрації звернень суб’єктів ЗЕД”.
2.5. Посадова особа ПМО, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення), на заяві підприємства надає пропозиції керівництву ПМО стосовно можливості надання дозволу на тимчасове ввезення (вивезення) товарів. На підставі заяви, яка надається представником підприємства разом з комплектом документів, що підтверджують мету тимчасового ввезення (вивезення) та необхідність митного оформлення, керівництво ПМО накладає на двох примірниках заяви резолюцію: “Тимчасове ввезення (вивезення) дозволено” або “Тимчасове ввезення (вивезення) заборонено”. Резолюція скріплюється особистою номерною печаткою посадової особи ПМО, яка відповідає за контроль тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
2.6. Один примірник заяви з резолюцією керівництва ПМО залишається у справах ПМО, а другий — видається або надсилається поштою (з повідомленням про вручення) підприємству.
2.7. У разі позитивного висновку керівництва ПМО, заява з зобов’язання підприємства є підставою для подальшого митного оформлення ВМД в режимі тимчасового ввезення (вивезення) товарів. Вихідний № заяви підприємства відображається у гр. 44 п. 9 ВМД.
2.8. Після здійснення митного оформлення ВМД (або лист підприємства) в режимі тимчасового ввезення (вивезення) разом із документами, які були підставою для здійснення такого митного оформлення, та заявою підприємства повинні знаходитись на контролі в ПМО в окремих теках помісячно у відповідності до строків їх зворотного ввезення (вивезення).
2.9. До закінчення строку тимчасового ввезення (вивезення) підприємство повинне виконати своє зобов’язання — або здійснити зворотне вивезення (ввезення) товару або заявити його в інший відповідний митний режим.
2.10. З метою повного або часткового вивезення (ввезення) товару, який раніше був тимчасово ввезений (вивезений) та оформлений в режимі тимчасового ввезення (вивезення), підприємством оформлюється ВМД типу ЕК (ІМ) з використанням реєстраційних номерів ВМД в режимі експорту (імпорту), які щорічно надаються відділом інформаційно-аналітичної роботи та митної статистики для кожного ПМО окремо.
До ВМД типу ЕК (ІМ) або ВМД в іншому митному режимі додається ВМД типу ІМ-31 (ЕК-31) та комплект документів, у відповідності з якими було здійснене тимчасове ввезення (вивезення) товару. Після митного оформлення товару на зворотне вивезення (ввезення) або переведення в інший митний режим проводиться запис у відповідні графи Журналу та (або) у його електронну версію.
2.11. У разі одержання з відділу по контролю за доставкою вантажів інформації про недоставлення товару до митного кордону України посадова особа ПМО, яка контролює тимчасове ввезення (вивезення) товарів, негайно проводить перевірку причин недоставлення вантажу і повідомляє про даний факт керівництво ПМО. У випадку підтвердження факту правопорушення посадова особа ПМО складає протокол про порушення митних правил та повідомляє відділ по контролю за доставкою вантажів.
2.12. У разі порушення термінів зворотного вивезення (ввезення) посадова особа оперативного підрозділу, яка відповідає за контроль тимчасового ввезення (вивезення), складає протокол про порушення митних правил, який передається до відділення БК та ПМП у строки, встановлені чинним законодавством та іншими Технологічними схемами. Реєстраційний номер протоколу про ПМП вноситься до відповідної графи Журналу та (або) у його електронну версію.
2.13. У разі митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів в інших оперативних підрозділах митниці або інших митницях (згідно з листами-узгодженнями, наданими митницями) зняття операції з контролю здійснюється тільки після отримання підтвердження з ПМО митниці оформлення зворотного ввезення (вивезення).
2.14. Загальний контроль щодо правильності митного оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) та своєчасність зворотного ввезення (вивезення) тимчасово ввезеного (вивезеного) такого товару за межі митного кордону України здійснюється керівництвом ПМО.
3. Перелік документів, необхідних для здіснення митного оформлення товарів у відповідності до митного режиму тимчасового ввезення (вивезення)
3.1. Товари підлягають митному оформленню відповідно до митного режиму тимчасового ввезення у разі подання:
— письмової заяви з зобов’язанням підприємства, з позитивним рішенням керівництва оперативного підрозділу митного оформлення;
— вантажної митної декларації на тимчасове ввезення (вивезення) або листів підприємства (якщо митна вартість партії товарів менша 100 євро);
— договору (контракту), що підтверджує мету тимчасового ввезення (вивезення) або запрошення на участь у виставці;
— товаросупровідних документів;
— переліку осіб, відповідальних за зворотне вивезення (ввезення) товарів (прізвища, ім’я та по батькові, адреси й телефони);
— комерційних документів;
— дозвільних документів інших органів у разі необхідності;
— документів, що підтверджують сплату належних платежів (при оформленні без застосування умовного повного звільнення від оподаткування) або надання заінтересованою особою гарантії митному органу щодо додержання режиму тимчасового ввезення (вивезення);
— інші документи, у разі необхідності.
4. Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару
4.1. Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товарів до 1 (одного) року з моменту перетину митного кордону України.
4.1.1. Прийняття рішення щодо продовження строку имчасового ввезення (вивезення) товарів до 1 (одного) року з моменту перетину митного кордону України здійснюється керівництвом ПМО митниці, де дані товари були оформлені у митному відношенні згідно з митним режимом тимчасового ввезення (вивезення).
4.1.2. У випадку необхідності продовження такого строку тимчасового ввезення (вивезення) товару підприємство до закінчення терміну тимчасового ввезення (вивезення) товару, надає до відповідного ПМО митниці мотивовану заяву з зобов’язанням щодо продовження строку тимчасового ввезення (вивезення).
4.1.3. Заява про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товарів до 1 (одного) року реєструється в ПМО митниці, у встановленому даною Технологічною схемою порядку.
4.1.4. До завчасно поданої мотивованої заяви підприємство додає наступні документи та їх ксерокопії:
— ВМД оформлена згідно з митним режимом тимчасового ввезення (вивезення) товару;
— договір (контракт);
— погодження (пролонгація, додаток до договору, контракту тощо) з нерезидентом щодо продовження строку ввезення (вивезення) згаданого товару;
— дозволи уповноважених державних органів (у разі необхідності);
— попередня заява з зобов’язанням та позитивним висновком керівництва підрозділу на продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару, якщо вже було продовження;
— заява на виїзд посадової особи оперативного підрозділу для перевірки фактичного стану дотримання режиму тимчасового ввезення товару та його ідентифікації. При цьому стягуються кошти за “003” вид платежу;
— інші необхідні документи.
4.1.5. Після перевірки заяви посадовою особою (черговим) ПМО щодо відсутності порушень з боку підприємства у зовнішньоекономічній діяльності (про що свідчить відмітка на заяві), посадова особа ПМО, що відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення), на заяві підприємства надає пропозиції керівництву оперативного підрозділу щодо можливості продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару (Наприклад: “тимчасово ввезений товар знаходиться на контролі в ПМО (назва), використовується за призначенням, заперечень проти продовження терміну тимчасового ввезення товару до______(дата) немає” або “заперечень проти продовження терміну тимчасового вивезення товару до ______(дата) немає”).
У разі продовження тимчасового ввезення товару, з дозволу керівництва ПМО, посадова особа підрозділу, що відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) перевіряє фактичний стан товару (наявність товару, кількість, місце знаходження) та його цільове використання, про яке було заявлено під час його тимчасового ввезення на митну територію України.
4.1.6. На підставі перевірки складається, Акт про проведення митного огляду товарів та інших предметів або Акт проведення митного огляду транспортного засобу, який додається до заяви підприємства з пропозиціями.
Форма Актів передбачена нормативними актами Держмитслужби України.
4.1.7. Керівництво ПМО на заяві підприємства відображає інформацію про можливість продовження або відмову в продовженні строку тимчасового ввезення (вивезення) товару.
У разі прийняття рішення про відмову воно має містити:
— інформацію про причини відмови;
— вимогу до підприємства щодо здійснення зворотного вивезення (ввезення) товарів у десятиденний термін з обов’язковим зазначенням конкретної дати вивезення (ввезення) або оформлення цих товарів для вільного використання;
— попередження про застосування санкцій, передбачених статтею 348 Митного кодексу України.
Посадова особа ПМО, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення), засвідчує особистою номерною печаткою зазначений комплект документів, на копії заяви підприємства відображає інформацію про відмову в продовженні строку тимчасового ввезення з вказівкою про кількість аркушів в засвідченому комплекті документів. Копія заяви підприємства з резолюціями керівництва ПМО та комплектом документів повертається підприємству.
Примірник рішення вручається керівнику підприємства або особі, що діє за його дорученням (далі — представник суб’єкта ЗЕД), під розписку про одержання на примірнику, що залишається у справах митниці.
У разі відмови керівника підприємства (або його представника) надати таку розписку, про це робиться запис на примірнику рішення за наявності двох свідків.
Якщо вручення цього рішення представнику підприємства персонально неможливе, то примірник рішення в день його винесення надсилається поштовим зв’язком на адресу суб’єкта ЗЕД. Рішення вважається одержаним навіть тоді, коли особа, якій було надіслано рішення, не перебувала за зазначеною нею адресою або ця адреса була зазначена нею неправильно.
У разі фактичного невиконання суб’єктом ЗЕД цього рішення в установлений термін складається протокол про порушення митних правил згідно ст. 348 Митного кодексу України.
4.1.8. У разі наявності резолюції керівництва ПМО на заяві підприємства, посадовою особою ПМО, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) проставляє у відповідну графу Журналу та (або) у його електронну версію дату прийняття рішення та термін зворотного ввезення (вивезення). До зазначеної ВМД підшивається заява підприємства та матеріали, згідно з якими було прийнято рішення.
4.2. Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) понад встановленого терміну 1 рік.
4.2.1. Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товарів понад 1 (один) рік, з моменту перетину митного кордону України, здійснюється керівництвом Київської регіональної митниці на підставі звернення підприємства до ПМО, де знаходиться на контролі товар, який оформлений в режимі тимчасового ввезення (вивезення).
4.2.2. До завчасно поданої мотивованої заяви підприємство додає наступні документи та їх ксерокопії:
— гарантійний лист із зобов’язанням виконання термінів тимчасового ввезення (вивезення) товарів;
— ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) товару;
— договір (контракт);
— погодження (пролонгація, додаток до договору, контракту тощо) з нерезидентом щодо продовження строку ввезення (вивезення) згаданого товару;
— дозволи державних органів (у разі необхідності);
— попередня заява з позитивним висновком керівництва підрозділу на продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару, якщо вже було продовження;
— заява на виїзд посадової особи ПМО для перевірки фактичного стану дотримання режиму тимчасового ввезення товару та його ідентифікації. При цьому стягуються кошти за “003” вид платежу;
— інші необхідні документи.
4.2.3. Після перевірки заяви підприємства посадовою особою (черговим) ПМО щодо відсутності порушень з боку підприємства у зовнішньоекономічній діяльності (про що свідчить відмітка на заяві) посадова особа ПМО, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення), на заяві підприємства надає пропозицію керівництву ПМО щодо можливості продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) або відмови у продовженні строку.
4.2.4. Посадовою особою ПМО здійснюються дії, передбачені пунктами 4.1.5—4.1.6 даної Технологічної схеми, та прошивається відповідний комплект документів стосовно продовження строку тимчасового ввезення (вивезення). Комплект документів разом з заявою завіряється його особистою номерною печаткою та надається на розгляд керівництву ПМО.
4.2.5. Керівництво даного ПМО на заяві суб’єкта ЗЕД відображає інформацію про можливість продовження строку або відмови в продовженні та причини, які послужили для відмови у відповідності до вимог даної Технологічної схеми.
4.2.6. Документи з заявою підприємства направляються керівництвом ПМО для реєстрації у загальному відділі та їх подальшої передачі до відділу організації митного контролю (далі — ВОМК).
4.2.7. Після отримання документів ВОМК у встановлені законодавством терміни готує проект рішення стосовно продовження (відмови у продовженні) строку тимчасового ввезення (вивезення) та через загальний відділ направляє керівництву митниці для затвердження. У рішенні зазначається остаточний строк виконання зобов’язання підприємством щодо зворотного ввезення (вивезення) товарів.
4.2.8. Остаточне рішення щодо продовження (відмови у продовженні) термінів тимчасового ввезення (вивезення) приймається керівництвом митниці.
4.2.9. Рішення митниці щодо продовження (відмови у продовженні) термінів тимчасового ввезення (вивезення) загальним відділом направляється поштовим зв’язком на адресу підприємства, а другий екземпляр передається загальним відділом до відповідного ПМО за реєстром документів. Третій екземпляр разом із комплектом документів (який був підставою для підготовки зазначеного вище рішення) повертається загальним відділом до ВОМК за реєстром документів.
4.2.10. Після отримання другого екземпляра рішення посадова особа ПМО, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення), вносить у відповідну графу Журналу та (або) у його електронну версію інформацію щодо строку тимчасового ввезення (вивезення), а рішення митниці (примірник ПМО) додається до ВМД типу ІМ(ЕК)-31.
5. Порядок митного оформлення тимчасово ввезених (вивезених) товарів у інший митний режим
5.1. До закінчення строку зворотного вивезення (ввезення) товару підприємство має право заявити товар у інший митний режим. У випадках передбачених митним законодавством підприємство повинно пред’явити в ПМО за місцем контролю тимчасово ввезеного (вивезеного) товару документи, необхідні для оформлення товару у інший митний режим.
5.2. Після перевірки посадовою особою ПМО (черговим) щодо відсутності порушень з боку підприємства у зовнішньоекономічній діяльності (про що свідчить відмітка у ВМД або іншому документі) посадова особа, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) в обов’язковому порядку перевіряє (для товарів, які знаходяться в режимі тимчасового ввезення) фактичний стан (наявність товару, кількість, місце знаходження) товару та його цільове використання, про яке було заявлено під час ввезення, із обов’язковим складанням Акту про проведення митного огляду товарів та інших предметів або Акту проведення митного огляду транспортного засобу.
5.3. У разі прийняття позитивного рішення керівництвом ПМО щодо митного оформлення у іншому митному режимі посадова особа ПМО, яка відповідає за митний контроль та митне оформлення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення), проводить митне оформлення товару відповідно до зазначеного митного режиму.
5.4. До ВМД (або іншого необхідного документу) в заявленому митному режимі додається ВМД типу ІМ-31 (ЕК-31) та комплект документів, у відповідності з якими було здійснено тимчасове ввезення (вивезення) товару. Після переведення товару в інший митний режим проводиться запис у відповідну графу Журналу або у його електронну версію.
5.5. У разі відмови щодо митного оформлення тимчасово ввезеного (вивезеного) товару у інший митний режим посадова особа ПМО, яка здійснює контроль та митне оформлення товарів згідно з митним режимом тимчасового ввезення (вивезення) складає картку-відмови у митному оформленні, згідно з вимогами чинного законодавства, та візує картку-відмови у керівництва ПМО.
5.6. Митна вартість товарів, що були тимчасово ввезені та заявляються у інший митний режим на території України, має бути не меншою, ніж та, що визначена на момент переміщення цих товарів через митний кордон України.
6. Розпорядження товарами, щодо яких закінчилися строки тимчасового ввезення (вивезення)
6.1. До закінчення строку тимчасового ввезення (вивезення) підприємство, що надало зобов’язання про зворотне вивезення (ввезення) товарів, які перебувають у митному режимі тимчасового ввезення (вивезення), повинно:
— або вивезти (ввезти) ці товари згідно із зобов’язанням, наданим митному органу;
— або заявити про зміну митного режиму з додержанням вимог Митного кодексу України та інших законодавчих актів України.
6.2. Під час виникнення екстремальних ситуацій, стихійного лиха (пожеж, повеней, землетрусів, техногенних аварій та ін.) зняття з контролю ВМД, згідно з якими було проведене митне оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товару, проводиться на підставі оригіналів довідок відповідних державних установ, які підтверджують форс-мажорні обставини, здійснюється за рішенням керівництва митниці у відповідності до вимог чинного законодавства.
7. Прикінцеві положення
7.1. Норми природного зношення й втрат при транспортуванні товарів можуть визначатися стандартами, технічними умовами та іншими нормативними документами.
7.2. Товари, що переміщуються через митний кордон України в митному режимі тимчасового ввезення (вивезення), підлягають контролю відповідно до статті 27 Митного кодексу України.
7.3. Вимоги інших технологій та порядків щодо митного оформлення та контролю застосовуються в тих обсягах, які не суперечать даній Технологічної схемі застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) товарів у Київській регіональній митниці.
7.4. Недотримання вимог даної Технологічної схеми посадовими особами ПМО вважається грубим порушенням трудових обов’язків.

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211