Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
30 серпня 2011 року, вiвторок  №124 (3949) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Персона дня
images  
images
images
images
30/08/2011      надрукуватипрочитало 3385 человек  

images
Віталій МОХОРЄВ: “Ми хочемо, щоб кожен пацієнт знав свого лікаря в обличчя”
images

Столиця має висококваліфікований медперсонал та великі багатопрофільні медичні центри. Серед недоліків галузі медицини називають дуже низький рівень профілактики захворювань, нерозвиненість системи первинної допомоги, малоефективне використання ресурсів та застаріле обладнання. Про реформування медичної галузі та її майбутнє у програмі "Столиця. Спецпроект" розповів начальник Головного управління охорони здоров'я Віталій Мохорєв.

— Пане Віталію, Київ визначено пілотним регіоном, де впроваджується медична реформа? В чому вона полягає і які її основні кроки?
— Саме Київ наполіг на ухваленні цього закону Верховною Радою. Для нас це було питанням і престижу, і потреби, тому що ми відчуваємо ресурс та потенціал бути передовими в тих напрямках реформування галузі, що сьогодні розпочинаються в державі.


Власне, міська влада ще раніше вирішила проводити експеримент з реформування первинної, поліклінічної допомоги у двох районах — Дарницькому і Дніпровському. І вже тепер ми можемо підбити попередні підсумки роботи за 8 місяців і сказати, що експеримент дає позитивні результати.

— Голова КМДА Олександр Попов оприлюднив оптимістичні цифри: кількість звернень до лікарень зменшилася на 12 відсотків. Чи означає це, що у нас запрацювала профілактика?
— Якщо хочете, то так. Ми провели аналіз по тих районах, де проводили експеримент. Ми зробили акцент на первинній медичній допомозі і почали її надавати на засадах сімейної медицини або, якщо правильно говорити, на засадах лікаря загальної практики. Головну увагу в цьому реформуванні було приділено саме профілактичній складовій. Тобто, ми повинні фінансувати першочергово не процес лікування хвороби, а її профілактику.

До кінця року в Києві запрацює 90 амбулаторій


— До Дня Незалежності в Києві має працювати 32 сімейні амбулаторії. Розкажіть, будь ласка, про найближчі плани і яких результатів очікуєте?
— Це складова наших реформ. Якщо ми переводимо первинну допомогу на засади сімейного лікаря, то, звичайно, для цього потрібно створити інфраструктуру. Сьогодні ми маємо потужні поліклінічні заклади, вони доволі громіздкі, мають розгалужену систему кабінетів, інколи складно розібратися, де який лікар приймає. Ми хотіли б зробити так, щоб первинний контакт пацієнта відбувався на доступному рівні, щоб кожен знав свого лікаря в обличчя і коли до нього можна звернутися. Тому й почали створювати амбулаторії, територіально наближені до місця проживання пацієнтів.

— Скільки амбулаторій працює сьогодні?
— З початку року запрацювали 20 амбулаторій, цього місяця плануємо відкрити ще 13. І до кінця року маємо вийти на цифру 90. Який принцип? Найперше — наближення доступності цієї допомоги до місця проживання.

— Наскільки це вдасться реалізувати? Надходять скарги мешканців про те, що амбулаторії відкривають навпроти поліклінік, де і так можна потрапити до педіатра чи терапевта. А там, де поліклініки далеко, амбулаторії не з’являються.
— Найперший принцип — це відкриття амбулаторій саме там, де на сьогодні доступність поліклінічної допомоги недостатня. Це, як правило, райони новобудов — Дніпровський, Дарницький, Святошинський, Деснянський. Там заплановано відкрити найбільше амбулаторій. Якщо говорити про те, що їх інколи відкривають поруч з поліклінікою або неподалік, то робимо це тільки в тому разі, якщо базова поліклініка перевантажена. Така ситуація на сьогодні спостерігається і в центральних районах Києва. Скажімо, поліклініка розрахована на 1000 відвідувань протягом зміни, фактично ж приймає 1200, 1300, а деколи й 1500 пацієнтів.

Лікарям — безплатний проїзд та службове житло


— Чи вистачить для нових амбулаторій лікарів? Місту бракує педіатрів, терапевтів і лікарів загальної практики. Місто планує готувати для себе фахівців. Але проблему треба розв’язувати вже тепер. Чи не буде так, що педіатри і терапевти підуть з поліклінік і перекваліфікуються на сімейних лікарів?
— Справді, є велика проблема, яка стосується всієї держави. Вона спричинена тим, що, на жаль, нині рівень оплати праці лікарів недостатній, і втримати лікаря на тій зарплатні, яку гарантує держава, дуже складно. Тому йдемо шляхом створення певних преференцій, стимулів на місцевому рівні. Звісно, ми сподіваємося, що держава підвищить заробітну плату лікарям, насамперед лікарям первинної ланки поліклінічних закладів. На рівні Києва ми теж працюємо над відповідними стимулами. В нас є муніципальна надбавка до зарплати лікарів, яка становить 20 відсотків окладу. Крім того, ми запровадили систему безплатного проїзду в муніципальному транспорті для дільничних терапевтів і педіатрів. З нашої ініціативи нині розглядають проект постанови Кабміну, схвалений МОЗ, про визнання медичних працівників державними службовцями, щоб вони мали право на забезпечення службовим житлом. За нашою інформацією, цей проект буде винесено на розгляд найближчого засідання. Сподіваємося, через місяць-два зможемо надавати нашим лікарям квартири.

— Президент приватної медичної клініки Михайло Радуцький головною проблемою столичної медицини назвав неправильний розподіл бюджетних коштів. За його словами, їх потрібно виділяти не на заклади, як нині, а на пацієнта. Чи згодні з ним?
— Він сказав абсолютно правильно. Ми говоримо про це доволі давно, і вже з 1 січня наступного року саме за таким принципом фінансуватимемо ці послуги, що й передбачає наш пілотний проект. Тобто, кошти виділятимемо не на кількість штатних посад у поліклініці чи лікарні, а на конкретне замовлення. Скажімо, якщо Києву потрібен певний обсяг первинної медичної допомоги для хворого за певними параметрами, то повинно бути чітко розраховано, скільки грошей має бути на одного пацієнта, далі цифру слід помножити на загальну кількість киян. Потрібно виділити суму на виконання саме цих послуг.

— Як просувається справа з лікарняними касами? Скільки членів є на сьогодні? (Запитання від Катерини Булкіної з Facebook)
— Проект лікарняної каси ми розглядаємо як додаткове джерело фінансування, тому створення цієї організації ми вітаємо. За нашою інформацією, нині зареєструвалося майже 20 тисяч учасників каси, певна частина з них уже отримала компенсації — всі потрібні їм медикаменти було проплачено й доставлено в лікувальні заклади. Ми хотіли б бачити в лікарняній касі саме інструмент захисту для соціально незахищених верств населення Києва. Адже ті, хто може заплатити, не потребують такої допомоги. Тому наше завдання — залучити до лікарняної каси якомога більше незаможних киян. Є певні напрацювання стосовно того, щоб засновниками цієї каси ставали підприємства. Вони будуть зацікавлені в тому, аби їхні співробітники подбали про своє здоров’я через лікарняну касу.

Подешевшання ліків та медична допомога за 10 хвилин


— Пане Віталію, за рахунок чого планують знизити вартість медикаментів? Що про це є в Стратегії? (Запитання від Лілії Дідух з Facebook)
— Надзвичайно важлива тема. Реформування галузі, доступна медична допомога можливі за умови доступних цін на лікарські засоби. І тому голова КМДА Олександр Попов поставив чітке завдання про розроблення заходів на муніципальному рівні, які могли б сприяти подешевшанню медичних препаратів.


На сьогодні перший напрямок — це здешевлення ліків безпосередньо для наших лікувальних закладів. Нині відпрацьовуємо систему постачання ліків насамперед вітчизняних виробників. Складено номенклатуру тих препаратів, які вони можуть постачати в лікувальні заклади, готуємо єдину заявку для цих фармацевтичних компаній на наступний рік. Здешевлення може бути, наприклад, за рахунок госпітальної упаковки, в якій буде не 10, а 500 пігулок. Другий шлях — поновлення внутрішньоаптечного виробництва, зокрема на базі КП “Фармація”, для якого закуплено серйозні потужності, що відповідають міжнародним стандартам.

— Чи готове місто до введення екстреного телефонного номера “112”, а київські медики — до надання послуг гостям Євро-2012? (Запитання від глядачки Ірини Коваль)
— Київ, як жодне інше місто, готовий до запровадження єдиної системи надання екстреної медичної допомоги. На жаль, номер “112” можна вводити, коли до цього буде готова вся держава, адже ним мають користуватися абсолютно всі мешканці України.

— Які перспективи бачите?
— Ми створили свою єдину диспетчерську службу виклику швидкої медичної допомоги. Київ — перше місто в Україні, яке може цим пишатися. У нас є певна кількість підстанцій швидкої допомоги. Перед нами стоїть єдине завдання — створити умови, щоб машина швидкої допомоги приїжджала на виклик вчасно. Ми ставимо собі завдання влаштувати такий доїзд за 10 хвилин.

 

Підготувала Марія БЄЛЯЄВА, “Хрещатик”. Фото Павла ПАЩЕНКА
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |