Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
12 ciчня 2012 року, четвер  №4 (4022) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Київ діловий
images  
images
images
images
12/01/2012      надрукуватипрочитало 4433 человек  

images
Михайло Радуцький: "Найголовніший здобуток минулого року — Україна довела, що може прийняти Євро"
images

Діловий та бізнесовий Київ неможливий без приватної медицини, яка сьогодні активно розвивається у столиці. Особливо в контексті підготовки міста до Євро-2012 та нещодавно затвердженої Стратегії розвитку міста. На ці та інші теми "Хрещатик" поспілкувався з президентом клініки "Борис" Михайлом Радуцьким.


— Михайле Борисовичу, наскільки готовий Київ медичний до футбольного чемпіонату "Євро-2012"? Як лікуватимуть європейців, які потребуватимуть медичних послуг у столиці України?
— Я вважаю, що з чотирьох міст, які приймають Євро в Україні, найбільш підготовленим у медичному плані є Київ. По-перше, у столиці завжди медицина була на вищому рівні у країні, такі тенденції утримуються й тепер. По-друге, на мою думку, Київ найбільш відповідально поставився до приймання Євро-2012 і як столиця, і як місто, де буде проходити фінал чемпіонату. Я про це можу впевнено казати, бо ми є компанією, яка буде залучена до медичного обслуговування Євро у всіх приймаючих містах: у Львові, Києві, Донецьку та Харкові. Що стосується медицини, то можу впевнено сказати, що у Києві під час чемпіонату з футболу все буде гаразд.

— Як саме ви будете організовувати обслуговування Євро?
— Ми приймаємо участь у тендері і маємо дуже непогані результати для того, щоб обслуговувати поважних персон від УЄФА, команди, які будуть приїздити на матчі і житимуть в Україні, а також спонсорів УЄФА, технічні служби. Крім того, до нас може звертатися кожен, кому необхідне медичне обслуговування.


Ми постійно закуповуємо нове обладнання і нові машини. Єдине, що під Євро ми збільшуємо кількість свого автопарку "швидкої допомоги". В рамках чемпіонату завершуємо будівництво відділень клініки "Борис" в Донецьку та Харкові. У Львові не відкриватимемо окремого відділення, там працюватиме тимчасове представництво під час Євро. На цей час у нас уже підписані угоди зі стадіонами приймаючих міст на обслуговування матчів. Залишилося оформити документи з УЄФА про надання послуг за межами стадіонів.

— В якому режимі працюватиме "швидка та невідкладна медична допомога" вашої компанії під час чемпіонату?
— Ми працюватимемо так, як і завжди. Будуть підрозділи, які чергуватимуть безпосередньо на стадіонах, інші працюватимуть в зонах розташування команд або в зонах розташування офіційних делегацій УЄФА. Остаточних вимог від УЄФА щодо наших завдань під час чемпіонату ми ще не отримали. Але працюватиме багато бригад "невідкладної та швидкої допомоги". Лише у Києві буде задіяно понад 30 машин.


Ми планували, що в Україні будуть розташовані не лише дві футбольні збірні — Франція та Швейцарія. Думали, їх буде набагато більше. Та, на жаль, Україну для розташування обрали лише дві команди. Тому завдання буде дещо легшим для нас. Але для держави це не надто позитивно.

— Озвучте, будь ласка, свою оцінку реформування медичної галузі у Києві.
— Київ — це не окрема держава, тому оцінювати окремо Київ, не відносячи його в цілому до України, досить складно. Але скажу, що на сьогоднішній день Київ єдиний, на мою думку, намагається щось зробити в цьому напрямку. Те, що зроблено за останній рік, не було здійснено за двадцять років, які були до цього. Я входжу до складу громадської ради розвитку Києва до 2025 року. Якщо все, що прописано в Стратегії, буде виконано, то через п'ятнадцять років Київ стане справжньою європейською столицею. Це стосується і медичної галузі.

— У Стратегії міста прописаний також медичний туризм...
— Я був одним з тих, хто говорив, що цього неможливо зробити. Я можу пояснити, чому я не дуже в це вірю, хоча дуже хочу, щоб це відбулося. Є речі, які місто не може змінити. Наприклад, в Україні немає закону про обов’язкове медичне страхування. Про який тоді медичний туризм можна казати? В Україні немає обов’язкового страхування від лікарської помилки. Жоден медичний турист не поїде в країну, де між лікарем і ним немає посередника, який несе відповідальність. Це медицина, тут може відбутися що завгодно. Знаєте, один з дуже відомих лікарів сказав: "Медицина — це найточніша наука після богослів’я". Тому тут скільки людей, стільки й діагнозів і результатів лікування. І коли немає обов’язкового медичного страхування лікарської помилки, то масово з-за кордону сюди не поїдуть. Це можуть бути окремі люди. До нас зараз приїжджають, наприклад, в офтальмологічні клініки з Близького Сходу, азійських країн.


— Які положення Стратегії, що стосуються медицини, реально реалізувати до 2025 року?
— Як каже Олександр Попов, спочатку потрібно навчитися витрачати той бюджет, який виділяється на медицину. Не можна платити лікарні просто за те, що вона існує, їй потрібно платити за надану послугу. За таким принципом будуть заощаджені гроші. Тут я повністю згоден з Олександром Павловичем. Важливим і правильним також вважаю відкриття у столиці сімейних амбулаторій, тим більше, що місто заявило про державно-приватне партнерство у цій галузі. Це все можна реалізувати. Однак для цього потрібно змінити дуже багато законів. Процес уже почався, та якщо не завершити законобудівництво, то все інше може також не відбутися. І це, на жаль, не від міста залежить.

— Медичні каси — це перший крок до медичного страхування?
— Моє ставлення до цього механізму неоднозначне, бо я вважаю, що медичне страхування або є, або його немає. А лікарняні каси дієві в містах, де є бюджет у великих компаніях. Наприклад, у населеному пункті є велике підприємство, на якому працює мало не все містечко. Якщо таке підприємство відкриє лікарняну касу, то це запрацює. Київ місто цікавіше: по-перше, це столиця, по-друге, тут багато медичних закладів, що не завжди підпорядковані місту. Тому лікарняні каси можуть мати місце, але як складова обов’язкового медичного страхування.

— Зараз діє добровільне медичне страхування. Воно популярне серед киян?
— Так, є, але воно недостатньо поширене. Через ті самі причини, які я вже називав — недостатня законодавча база. Люди, які заробляють в Україні великі гроші, можуть собі це дозволити. Але в інших країнах ця послуга доступна всім. Бо за них платить підприємство. А воно у свою чергу забезпечує працівників страхуванням, бо у нього держава не знімає за це "подвійні" податки. Українським підприємствам це невигідно.
Більше того, не можуть бути поліси медичного страхування популярними, якщо в людини, до прикладу, не вистачає грошей на їжу.

— Михайле Борисовичу, підведіть свої підсумки 2011-го року.
— Найголовніший здобуток минулого року — Україна довела, що може прийняти Євро-2012. Як пам’ятаємо, на початку року такої впевненості не було. Друге досягнення — я бачу, що Київ стає містом для людей. А якщо ще вдасться перенести офіси з центру міста на околиці, то це буде значною перемогою. Для нас як для "швидкої медичної допомоги" великою проблемою є затори на дорогах. Хочу відзначити, що цього року їх поменшало — відкрито дуже багато транспортних розв’язок, доріг, мостів.
А особисто для мене велике досягнення — це відкриття стадіону "Олімпійський". Ще з дитинства і до цього дня я є прихильником футболу, тому для мене це значна перемога.

— Які побажання в новому році маєте для киян?
— Я не буду оригінальним... У мене тільки одне побажання — здоров’я. Щось можна купити, без чогось обійтися, а здоров’я, на жаль, купити неможливо і обійтися також. Якщо людина здорова, то все інше вона зможе для себе здобути. Будьте здорові!

Спілкувалася Марина ЧОРНА, "Хрещатик"
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
12/01/2012 | В столиці розпочнеться масштабна реконструкція трамвайних колій. У бюджеті міста на наступний рік передбачені значні кошти
images
images
12/01/2012 | Українці витратили в Інтернеті два мільярди євро.
images
images
12/01/2012 | Мораторію на підвищення цін і тарифів на ЖКП не буде.
images
images
12/01/2012 | Вето на Митний кодекс.
images
images
12/01/2012 | За транзит нафти Росія платитиме більше.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |