У рамках візиту в Україну Державний секретар Ватикану Тарчізіо Бертоне 25 травня ознайомився з будівництвом Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. У зустрічі з кардиналом взяли участь Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар) та владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, єпископ-помічник Київської архиєпархії. Держсекретар Ватикану під час зустрічі наголосив на «зв’язку між Східною Візантією та Престолом Петра, який підтримувався в цих землях незалежно від історичних загострень та конфліктів», на часі переслідування і терпіння, в яких єдність «безнастанно охороняли і навіть збагатили немало свідків та мучеників віри, які, залишаючись вірними власній релігійній та культурній традиції, не схотіли відокремлюватися від Апостольського Престолу», на сучасності Церкви, яка «не схиляється сама над собою й не зосереджується лише на погляді у минуле, але є відкритою до євангелізації та місійності».
Як повідомляє департамент інформації УГКЦ, у привітальному слові Патріарх Любомир висловив слова вдячності кардиналові Тарчізіо Бертоне за його бажання відвідати майбутній Патріарший центр УГКЦ. Собор, який будується у столиці України, за словами Предстоятеля УГКЦ, крім того, що є символом єдності УГКЦ, буде місцем, звідкіля виходитимуть старання та ініціативи у справі досягнення єдності між християнами.
Перед початком Літургії у храмі Благовіщеня Пресвятої Богородиці кардинал Тарчізіо Бертоне звернувся із промовою до присутніх у храмі. Він зазначив: «Як я можу не подякувати Господу за цю Його ласку, — ласку перебувати зараз тут, на берегах Дніпра, річки, яку ваша найдостойніша релігійна та літературна традиція справедливо зображує як «український Йордан». Перебувати тут за особливих обставин, під час 1020-го ювілею хрещення Київської Русі. Саме з цього благословенного місця євангельське послання поширилося поміж багатьма іншими слов'янськими народами та наповнило їхнє життя й культуру».
Кардинал також висловив сподівання щодо майбутнього УГКЦ, в якому «Греко-Католицька Церква, після десятиліть мовчання та переслідування, зможе пережити багатонадійну духовну весну».
Кардинал Тарчізіо Бертоне розповів про те, що будучи архиєпископом Генуї, він «мав можливість безпосередньо познайомитися з чималою кількістю» наших співгромадян-емігрантів в Італії. У зв’язку з цим він зазначив: «Я був вражений бачачи їхнє прагнення залишатися вірними власній землі та візантійському вираженню вашої християнської віри».
Кардинал Бертоне наголосив на потребі постійної допомоги таким українцям. «У цей момент я пригадую їхню ностальгію та переживання через віддалення від родин та від їхньої батьківщини, і запитую себе: що можна зробити — як з вашого боку, так і з боку влади, — щоб допомогти їм зберегти єдність родин, щоб утвердити цінність життя, щоб підтримати справжню соціальну справедливість», — сказав він. Після цього Дерсекретар Ватикану підкреслив: «Ніколи не зменшиться для них соціальна та харитативна допомога з боку Церкви, яка ніколи не залишає своїх дітей».
Місце будівництва собору з Кардиналом Бертоне також відвідали Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович, архиєпископ-коад'ютор Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький.