Питання про визнання Української Греко-Католицької Церкви «йде крок за кроком, можливо, трохи поволі, але надійним шляхом», – заявив Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар) на закінчення візиту до України державного секретаря Ватикану кардинала Тарчізіо Бертоне. Про це 28 травня повідомило інформаційне агентство «Agnuz» з посиланням на італійське агентство «Apcom», інформує РІСУ.
«Ми просимо Москву бути добрими сусідами, – стверджує Патріарх Любомир, ми не бажаємо жодним чином мати непорозумінь або розбіжності з Московським Православним Патріархатом. Ми хочемо бути добрими сусідами – для нас це найкраще».
Що стосується вступу України до Європейського Союзу, Глава УГКЦ уточнює: «Слід розрізняти Європу і Європейський Союз. Географічно ми розташовані в Європі, тоді як для вступу до Євросоюзу потрібний ще певний період часу, тому що це не просто. Це процес, який належить пройти, і для нас він дуже важливий, оскільки ми зараз переживаємо пост-комуністичний період, і слід виправити дуже багато того, чого західна Європа собі навіть не уявляє. Тобто, ми потребуємо цього вступу до Союзу, але для цього потрібен час. Потрібний перехідний період, який слід пройти крок за кроком».
Кілька місяців тому у Ватикані Папа Бенедикт XVI прийняв делегацію єпископів УГКЦ. На аудієнції йшлося про визнання Патріархату УГКЦ: «Ми дозволимо собі знов просити від нашої Церкви визнання Греко-Католицького Патріархату», – сказав Глава УГКЦ, звертаючись до Понтифіка.
Це найболючіший вузол, який, повідомляє «Apcom», ще належить розв'язати в історії Української Греко-Католицької Церкви, яка пов'язана із східним православ'ям обрядами і звичаями, але залишається вірною Папі. Саме через це у минулому столітті УГКЦ піддалася жорстоким гонінням з боку Москви. І проблеми з Московським Патріархатом все ще залишаються. Питання про «уніатську Церкву» разом із звинуваченням у прозелітизмі є двома головними проблемами, що чекають свого розв'язку у делікатному діалозі між Ватиканом і Росією.