У гетьманській столиці Лівобережної України — Батурині 25 серпня освятили храм Покрови Пресвятої Богородиці. Святкову літургію з нагоди відкриття храму очолив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Філарет. Участь в церемонії взяв Президент України Віктор Ющенко з дружиною.
Як інформує прес-служба Чернігівської облдержадміністрації, храм збудували на кошти української діаспори зі США, Канади та Нової Зеландії.
Глава держави подарував храму ікону Покрови Богородиці.
Президент наголосив, що всім потрібно знати правду про Батурин. За його словами, саме тому до 300-ліття батуринської трагедії відкриють музей української державності. Віктор Ющенко також цікавився ходом археологічних, реставраційних, ремонтних, відновлювальних робіт на батуринській фортеці, палацовому комплексі Розумовських.