Папа Римський Бенедикт XVI під час зустрічі з вождем канадської Асамблеї Перших націй Філом Фонтейном вибачився за участь католицької церкви в насильницькій асиміляції дітей-індійців у Канаді. Про це 30 квітня повідомляє AFP
Присутній на зустрічі папа з індійським вождем голова Канадської єпископської конференції, архієпископ Вінніпега Джеймс Вайсбергер сказав журналістам, що понтифік заявив: "Від себе особисто та від церкви прошу вибачення за те, що було".
Мова йде про спеціальні інтернати, в які з 1870-х до 1970-х років насильно прямували канадські індійці у віці 7-15 років (причому з 1920 року проходження курсу в інтернаті було загальнообов'язковим для всіх індійців). Повністю систему інтернатів було ліквідовано лише в 1998 році. Даними учбовими закладами, як правило, керували представники християнської церкви.
В інтернатах дітям забороняли говорити на рідній мові та сповідувати місцеві релігії, їх піддавали фізичним покаранням і примушували до важкої праці. Іноді учні ставали об'єктами сексуального насильства з боку вчителів. Рівень смертності юних індійців, що поступили в школи, в деякі роки досягав 60 відсотків.
Християни вже не вперше вибачаються за свою причетність до системи індіанських інтернатів. У 1969 році від роботи з індіанськими дітьми офіційно відмовилася Об'єднана церква. У 1986 році представники цієї церкви виступили з вибаченнями перед індіанським населенням. У 1991-1994 роках вибачення індійцям принесли також католицька, англіканська та пресвітеріанська церква.
Канадські політики також періодично виражають розкаяння у зв'язку з дискримінацією індійців. У 1998 році уряд країни приніс індійцям вибачення у так званій "Декларації примирення". У 2005 році влада Канади виділила 1,9 мільярда доларів на компенсації постраждалим в інтернатах. Влітку 2008 року прощення у колишніх вихованців інтернатів попросив канадський прем'єр-міністр Стівен Харпер.